SEROK AHMET, PENSİLVANYALI AHMET, PEŞMERGE AHMET! / Yıldıray Çiçek       38408 okunma - 19 Ekim 2017

Bu ülkede en son konuşacak kişilerin başında gelen Ahmet Davutoğlu, "ağabeyim olur" dediği Barzani köşeye sıkışınca halden vazife çıkararak, yine piyasaya çıktı. Daha önce Fethullah Gülen'in yanında ailece kalmasıyla gündem olduğu için ve MHP'de bulundukları dönem Tuğrul Türkeş'e- Meral Akşener'e geçici hükümette bakanlık teklif etmesiyle ilgili tartışmalar tekrar başlayınca ortaya çıkmıştı.

Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından el çektirildiği günden bu yana pek ortada görünmemeyi tercih ediyordu.

Bu sefer tartışmalarda adı geçmeden ortaya çıkmış ve kendi kendine Kerkük'le ilgili sözde çözüm önerileri sunan yazılı açıklama yapmıştır.

Barzani'ye "Şu kalemi eline al, bir açıklama yaz" denseydi, ancak Ahmet Davutoğlu'nun yazdığı gibi bir açıklama yazardı.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'de bunu çok net gördüğü için Ahmet Davutoğlu'nu yerin dibine soktu.

Ama Ahmet Davutoğlu buna rağmen rezil olma pahasına hala cevap vermeye devam ediyor.

MHP'ye olan kinini kusarken cahilliğini de ortaya koyuyor. 

Bir de 10 maddeye kafayı sardı.

Kerkük'le ilgili 10 maddeden oluşan sözde çözüm önerisi sunmuştu.

Şimdi de isim vermeden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye 10 maddelik cevap vermiş…

Ama kendisinin bu ülkeye yaptığı ihanetlerini sıralasak maddelere sığmaz. 

AKP kurulduğu günden bu yana AKP'nin dış politikasını söylemde, eylemde Ahmet Davutoğlu'nun belirlediği hep yazılır- konuşulurdu.

Zaten "Stratejik Derinlik" diye öve öve bitiremedikleri de Ahmet Davutoğlu'nun eseriydi.

Yani dış politikada dibe çökmenin zeminini oluşturan Ahmet Davutoğlu'dur.

Ahmet Davutoğlu'nun yazılı açıklaması içinde en ilginç ifadelerden birisi de "FETÖ terör örgütü ile aynı dili kullanarak" ifadesiyle MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi suçlamasıdır.

Bu ifadeyi kullanan Ahmet Davutoğlu'nun, cemaat evlerinde sohbetlere katılan, cemaatin dergi ve gazetelerinde yazarlık yapan, Pensilvanya'da Fethullah Gülen'in yanında ailece yatılı kalan, Türkçe olimpiyatlarında FETÖ'yü öve öve bitiremeyen birisi olmasıyla ve Türkiye'de FETÖ'ya karşı en çok mesafeli durmuş ve mücadele etmiş MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye böyle bir suçlama yapmasıyla hem rezil, hem komik olmuştur.

Ahmet Davutoğlu demiş ki: Geçmişte bu devlet stratejisi gereği Bayırbucak Türkmenlerine giden yardımlar konusunda hain FETÖ terör örgütü ile aynı dili kullanarak AK Parti hükümetlerine ve yetkililerine saldıranların…

***

Evet, soralım o halde o zaman…

PKK'nın Suriye kolu olan PYD'ye dünyanın gözü önünde, Peşmerge'ye konvoy oluşturup, Türkiye üzerinden silah gönderiyorsun ve terör örgütü PYD için "PYD bizim için meşrudur"  diyorsun da, söz konusu Bayırbucak Türkmenleri olunca yardımlarını ve desteğini niye gizledin Ahmet Davutoğlu?

Senin devlet stratejin, açıktan terör örgütü PKK'ya (PYD) silah yardımı yapmak, Türkmen'e gizli yardım yapmak mı oluyor?

Ahmet Davutoğlu yine demiş ki :"Taşkentli bir yörük Türkmen'e Türklük dersi vermeye çalışmak, hayatları boyunca bir kez Kerkük'e uğramamış olanların haddine değildir."

***

Sosyal medya sayfası Bozkurt Caps'te Ahmet Davutoğlu'na ait bir video izledim.

O videoda, Başbakan olduğu dönem Türkmen temsilciler kendisini ziyarete gelmiş ve "Biz orada çok yalnızız, bizi yalnız koyma Ankara" demiş ve Ahmet Davutoğlu'da o Türkmenlere "Biz yalnız koyarmıyız sizi" diye cevap vermiş…

Peki, bu Ahmet Davutoğlu ondan sonra ne mi yaptı? 

Peşmergeye TSK'yı kullanarak askeri eğitim verdirdi ve gitti tüm dünyanın gözü önünde o eğitimleri yerinde gördü. Peşmergelere sarıldı, onları öptü.

Ahmet Davutoğlu, Türkmen katillerine sarılan, Türkmen kentlerini işgal edenleri öpen, "Türkiye'den de toprak parçası alarak kürdistan'ı kuracağım" diyenlere her daim sahip çıkan işte böyle bir Türkmen'dir!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz yıllarda "Bayram namazını Kerkük'te soydaşlarımla kılacağım" diyerek, tüm hazırlığını yaptığı halde, Irak merkezi hükümetinin "güvenliği sağlayamam" gerekçesiyle geziye izin vermemesi yüzünden Kerkük gezisi iptal olmuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Kerkük'e gideceğini duyar duymaz, soluğu Kerkük'te almış, Türkmen temsilcilerle görüştüğü gibi, PKK'lı Kerkük valisini de ziyaret edip, aklınca denge kurmuştu.

Oysa kendisini her hafta sonu Kerkük'e giden gibi gösteren Ahmet Davutoğlu, sırf MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin gezisini gölgelemek için gitmiş ve "75 yıl aradan sonra Kerkük'e gelen ilk Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olmanın gururunu yaşıyorum"  demişti.

Ahmet Davutoğlu, hiçbir zaman Türkmenlerin yanında olmamış, hep "Benim ağabeyim olur" dediği Barzani'nin yanında olmuştur.

O yüzden bu "Ben Türkmen'im" masallarını gitsin uzaylılara anlatsın…

Biz, bir "Serok Apo" sloganı biliyorduk, meğerse "Bana Serok Ahmet" diyerek ikinci kişinin de Ahmet Davutoğlu olduğunu bize kendisi öğretti.

PKK'ya sahip çık, PKK'nın Suriye kolu PYD'ye sahip çık, Barzani'ye sahip çık, ondan sonra "Ben Türkmenim" de…

Bu nasıl Türkmenlik be Serok Ahmet?

Ahmet Davutoğlu, AKP içinde biten halini, yaptığı son açıklamaya ile kurtarmaya çalışıyor. "Devlet Bahçeli AKP'ye saldırdı" diyerek aklınca taraftar toplamaya çalışıyor.

Oysa Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasının olduğu sosyal medya sayfalarını girip inceledim, AKP'li vatandaşlar bile kendisine tepki göstermiş…

Her ihanette parmağının olduğunu vurgulamışlar…

Ahmet Davutoğlu, MHP kini ve nefretinden cahilliğini de "Kendilerinin hükümet ortağı olduğu 28 Şubat döneminde susturulamayan zihnimizin, sesimizin ve kalemimizin kendi hükümetimiz döneminde susturulabileceğini düşünmek kimsenin hakkı da haddi de değildir. " cümleleriyle göstermiştir?

28 Şubat'ta MHP iktidar ortağı mıydı Ahmet Davutoğlu?

Bu nasıl bir cahilliktir?

Senin dış politikaların tüm rezillikti, meğerse sen iç politika tarihini bile bilmiyormuşsun…

Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle birini Türk siyasetine sokarak, onu başdanışman, Dışişleri Bakanı, AKP Genel Başkanı ve Başbakan yaparak Türkiye'ye çok büyük zarar vermişti. Neyse ki, sonradan onu görevden alarak bu hatasını düzeltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Barzani'nin referandumunu tanımıyoruz" derken, Ahmet Davutoğlu'nun "Barzani'nin referandumu dondurulmalı" diyerek, bir nevi referandumu kabul etmesi, AKP içindeki ayrışmanın ne boyutta olduğunu göstermektedir.

Ahmet Davutoğlu niçin görevinden alındı?

Bu olay bir çözülse zaten her şey çorap söküğü gibi gelecektir.

 

 

AHMET DAVUTOĞLU FETÖ, TÜRKMEN, PEŞMERGE İHANETLERİ

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1930357283882986/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1929699103948804/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1929689337283114/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1929655553953159/YAZDIR