CEMAATİN ABDESTİNİ BOZMAYIN / Kadir Yıldız       502 okunma - 14 Ekim 2015

Şehit babalarına "karaktersiz", şehit cenazesinin başında "ne mutlu onların ailesine" diyen bir Cumhurbaşkanına ilk defa rastladık. 

***

Şehitlerden "3-5 Mehmet" diyerek bahseden, terör örgütü PKK'nın "düşman değil suçlu" olduğunu ifade eden, Öcalan'a "sayın" şehitlere "kelle" diyerek hitap eden bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Terör örgütü elebaşı ile pazarlık masasına oturan, valilere "PKK'lılara yönelik operasyon yapmayın" talimatı veren, şehirlere bomba yerleştirildiğinden haberi olan ama buna kayıtsız kalan, terör örgütü yöneticilerine "Size sorun çıkaran valileri bize söyleyin" diyen bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Terör örgütü elebaşını bir etnik unsurun lideri olarak tanımlayan, Türk Silahlı Kuvvetlerini "terör örgütü" olarak niteleyen, "400 vekil vermezseniz şehit gelmeye devam eder" diye halkı tehdit eden bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Teröristlerle sıra gecelerinde eğlenen, terör örgütlerine silah yardımı yapan, "Askerlik yan gelip yatma yeri değil" diyen, Çözüm Sürecini "şehit gelmiyor" diye süsleyip de son 83 günde 146 şehit vermemize sebep olan bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Türkiye'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarından "iki ayyaş" diye bahseden, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi olan 'Türk milliyetçiliği'ni ayaklar altına aldıklarını söyleyen, Türk bayrağını tahrik unsuru olarak gören, Türkiye'nin üniter devlet yapısına düşman olan bir hükümete ilk defa rastladık.

*** 

Halkın yüzde 50'sini evinde zor tutan, Türkiye'yi 36'ya bölme telaşına kapılan bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Çiftçiye "ananı da al git" diyen, şehit madencilerin yakınlarını tekmeleten, şehitlerimizi toprağa verdiğimiz gün düğünlerde halaya duran, şehit ailelerini tazminata mahkûm eden bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Adı yolsuzluk ve rüşvete karışan siyasileri hukukun önünden kaçıran, Elhamdülillah diyerek çalan ve iş adamlarının önüne yatacak kadar karaktersiz bakanlardan kabine oluşturan, dini siyaset malzemesi yapıp kuran-ı kerim'den yapılmış pastalar kesen bir hükümete ilk defa rastladık.

***

Daha da ötesi, terör örgütü ile mutabakat metni imzalayan bir hükümete bırakın Cumhuriyet dönemini, 5000 yıllık Türk tarihinde ilk defa rastladık.

***

MHP lideri Bahçeli'nin, Davutoğlu'nun görüşme talebini reddetmesine ilişkin AKP sözcüsü Ömer Çelik de, "Sayın Bahçeli'nin böyle bir daveti reddetmesi bizim siyasi tarihimizde ilk rastlanan bir durum" diyerek yorumluyor.

***

Türkiye son 13 yılda o kadar çok ilke şahit oldu ama AKP ilk defa bir ilke şahit olmuş gibi tepki gösteriyor. Terörü palazlandıranlarla, terör üzerine konuşmayı değil, terörle mücadeleyi lüzumlu gören Sayın Bahçeli'nin tavrı AKP'de şaşkınlıkla karşılanıyor nedense.

***

Devlet Bahçeli'ye "teröre karşı ortak çağrı yapalım" diye teklifte bulunmak, cami imamına "cuma namazını beraber kılalım" teklifinde bulunmaktır. 

***

Eğer, terörü gerçekten bitirmek istiyorsanız bu konuda imam bellidir. Geçin arkasında saf tutun. 

Yok, niyetiniz ibadet değilse bari cemaatin abdestini bozmayın!YAZDIR