İŞTE SİZE BEDEL ÖDEME FIRSATI BEYLER! / Kadir Yıldız       605 okunma - 16 Eylül 2015

Davutoğlu, yapılan son ankete göre AKP'nin oylarının arttığını söylüyor.

***

Ülke güvenlik sorunu yaşıyor, terör, insanlarımızın huzuruna kastediyor, her sabah "bugün şehit olmaz inşallah" temennileriyle güne başlıyoruz ama Davutoğlu'nun gündeminde 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde AKP'nin alabileceği oy oranı var.

***

Çözüm süreci başladığı günden itibaren süreci sözde anket yönlendirmeleriyle masumlaştırmaya çalışan AKP, bugün de "şehitler üzerinden" kaybettiği oyları geri alabilmenin derdine düşmüş ve yaşanan terör olaylarının sorumlusu değillermiş gibi bir tavır takınmaya başlamışlardır. 

***

Yıllardır çözüm sürecini kabul ettirmek için "halk destek veriyor" yalanlarıyla içinde bulundukları ihaneti örtbas etmeye çalışmışlardı. 

***

Hatırlayalım!

Erdoğan, 30 Ocak 2013 tarihinde "halkımın İmralı sürecine bakışı çok olumlu, yaptırdığım kamuoyu araştırmalarında bunu görüyorum" diyordu. 27 Mart 2013 tarihinde ise, "Halkın yüzde 56'sı süreci destekliyor. Kararsızları dağıtınca bu oran yüzde 64'ü buluyor. Nevruz sonrası yaşananlarsa bu rakama zirve yaptıracak"...

***

Dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik 15 Temmuz 2013 tarihinde, "çözüm sürecinin toplumun yüzde 70′inde büyük bir umut uyandırdığını" ifade diyordu.

***

Çözüm sürecinin mimarı Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise 13 Mart 2014 tarihinde "çözüm sürecine vatandaşlarımız çok büyük destek veriyor. Yani yüzde 70'in üzerinde şu anda destek var. Türkiye bu konuda bir bayram havası yaşıyor" şeklinde açıklamada bulunuyordu.

***

TBMM Çözüm Süreci Değerlendirme Komisyonu Başkanvekili, AKP Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök 28 Haziran 2014 tarihinde "sürece destek ilk aylarda yüzde 50-60 iken, şimdilerde yüzde 70-80'lere çıktı" diyordu ama kesin bir oran belirtemiyordu. Yani bu sonuç hiçbir araştırma sonucunu içermiyordu.

***

Dün, "halk çözüm sürecine büyük destek veriyor" diye çözüm sürecini masumlaştırmaya çalışanlar bugün, "halk terörle mücadeleye büyük destek veriyor" diyerek kendilerini aklamanın derdine düştüler. 27 Temmuz 2015 tarihinde Davutoğlu aynen şöyle diyordu, "Bugün DEAŞ'a karşı da PKK'ya karşı da DHKP/C'ye karşı yürüttüğümüz mücadelede hem yoğun halk desteği var hem de uluslararası bir destek var. Dolayısıyla bu mücadeleyi kesin neticeler alıncaya kadar sürdüreceğiz"…

***

Yalan dolan üzerine kurdukları halk desteğine karşı MHP 10 Eylül 2015 tarihinde "çözüm sürecini başlatanlar" hakkında suç duyurusunda bulundu.

***

11 Eylül 2015 tarihinde Bülent Arınç, "AKP'yi kurduğumuzda 'bizdik' şimdi ise 'ben' olduk" dedi.

12 Eylül tarihinde ise Beşir Atalay, "Ortak akıl ilk zamanlar kadar devrede değil" itirafında bulundu.

Yine 12 Eylül 2015 tarihinde AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay ise, "Cenazelerde sergilenen eylemler şehidin ölümüne karşı duyulan bir acının, hüznün veya derdin ifadesi değil, aksine şehidi bir politik kar aracı olarak gören bir fırsatçılığı bütün kirliliği ve çirkinliğiyle sergiliyor" açıklamasıyla suçluluk psikolojisinin gereği olarak kendilerinin 12 yılda mesul olduğu 1307 şehidi göz ardı ederek psikolojik arınma peşine düştü. Sanki şehit cenazesinin başında "ne mutlu onların ailesine" diyen kendileri değildi… 

Bu açıklamalar aslında AKP'nin eteklerinin tutuştuğunu göstermekle birlikte "bizi sahipsiz bırakmayın" serzenişiydi. 

***

4 Mart 2013 tarihinde dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "süreç netice almazsa bedelini ödemeye hazırız" dememiş miydi? 

İşte size bedel ödeme fırsatı beyler!YAZDIR