YOLLARA DÖŞENEN PATLAYICILARDAN ERDOĞAN'IN HABERİ VARDI! / Kadir Yıldız       479 okunma - 11 Eylül 2015

Hemen hemen herkesin bu süreçte aklını kurcalayan soru MİT'in ne iş yaptığıdır.

***

Suruç'ta bomba patlar… 

"MİT'in nasıl haberi olmaz?" diye sorgulamaya başlarız.

PKK şehirlerde gençlik yapılanması kurar…

"MİT ne iş yapar?" diye hayıflanmaya başlarız.

Elini kolunu sallayanlar sınırımızdan geçer…

"MİT nasıl olurda görmez?" diye bakakalırız.

Teröristler, Türkiye Cumhuriyeti'nin hastanelerinde tedavi olur…

"MİT'in hiç mi haberi olmaz?" diye kızmaya başlarız.

***

MİT, istihbarat toplama görevini bir kenara bırakıp, olay yeri inceleme ekibi gibi hareket etmeye başladığı günden bu yana MİT'in görev yetkileri sorgulanır bir hal almıştır. Yani oluşan kanaat budur. Bizim sandığımızın aksine MİT'in her şeyden haberi vardır ama "her şey görmezden gelinsin" talimatı almıştır. MİT müsteşarı da bu yüzden ilk önce Başbakan'ın daha sonra da Cumhurbaşkanı'nın koruması altına alınmıştır. "İznim olmadan yargılanmasın" maddesi yasalaştırılmış, "vatana ihanet" suçu vatana ihanet edenler tarafından yasal zırh haline getirilmiştir.

***

Peki, MİT'in tüm olan bitenden haberi olurda, ona "görmezden gel" talimatını verenlerin haberi olmaz mı? Elbette vardır ama ilk önce talimatı verenler görmezden gelir. "İkimizin arasında kalsın" denilerek yürütülen ihanet süreci MİT müsteşarının lakabını bu yüzden 'sır küpü'ne çıkarmıştır.

***

Bizlere gösterilmek istenmeyen ama MİT'in enine boyuna haberdar olduğu olaylar artık sır olmaktan çıkmıştır. 

***

MGK ve Bakanlar Kurulu'na sunulan rapora göre PKK, "çekiliyoruz" dediği dönemde silahlanmaya devam etmiş, şehir savaşına hazırlık için kentlerdeki evleri mühimmat deposuna çevirerek 80 bin uzun namlulu silahı kent merkezlerinde saklamıştır. MİT ve ona "görmezden gel" talimatı verenler "aman çözüm sürecine zeval gelmesin" diyerek bu stoklamaya göz yummuştur.

***

Oslo görüşmelerinde Afet Güneş, PKK yöneticisi Sabri Ok'a "metropolleri patlayıcılarla doldurdunuz" demiştir. Sabri Ok ise "yok canım" diye tepki gösterince Afet Güneş kendinden emin bir şekilde "hepsini biliyoruz" diyerek tekrarlamıştır. Hadisenin en bedbaht tarafı ise o görüşmelere şu anki MİT müsteşarımız Hakan Fidan'ın da şahitlik etmesidir. Yani MİT'in patlayıcılardan haberi vardı... Peki, MİT bu bilgiyi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan saklamış mıydı? Erdoğan'ın özel temsilci olarak Oslo'ya gittiklerine göre, Hayır!

***

Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Star Gazetesi yazarı Cem Küçük tam da bu noktada bir itirafta bulunmuştur. Küçük, 8 Eylül tarihinde A Haber'e yaptığı açıklamada çözüm süreci denilen süreçte PKK'nın mühimmat yığınağı yaptığını devletin ise buna göz yumduğunu ifade etmiştir. Cem Küçük; "Cumhurbaşkanımız iki gün önce bu ekranlarda iki yıl boyunca çözüm süreci başladığından beri bu şehir yapılanması ve diğer PKK'nın silah mühimmatı yaptığını, asfaltların altına mayınlı tuzak kurduğunu söyledi. Ama o zaman iyi niyetten dostluk, barış, kardeşlik oluyor diye bunlar bir miktar görülmedi. Yoksa yani bunlar devletin bilgisi dâhilindeydi" demiştir.

***

AKP hükümeti, haberi olduğu halde PKK'nın çok önceden döşediği patlayıcılara göz yumarak terörün bugünkü geldiği noktada pay sahibi olmuş, toprağa düşen şehitlerimizin tamamının vebalini üstlenmiştir. 

***

Bu bakımdan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve MİT müsteşarı Hakan Fidan olmak üzere tüm sorumlular yargının önüne çıkarılarak toprağa düşen vatan evlatlarının hesabını vermeli, ihanetlerinin bedelini ödemelidirler!

Bu da, Türk milliyetçilerinin boynunun borcudur!YAZDIR