ÖZER-KLİK AYAĞA DÜŞTÜ! / Yıldıray Çiçek       25795 okunma - 6-Agustos-2011 Cumartesi

AKP iktidarının yarattığı ve bölücüleri cesaretlendirdiği bu ortamda “Özerklik, Federasyon, Kürdistan ilan etmek” artık ayağa düştü. İpini koparan ilana çıkıyor.

Türkiye eğer “Kürdistan'dan gelen bilgiler bizi memnun etmektedir.”, ”Türkiye Türklerindir demek alçaklıktır” vb. gibi birçok sözün sahibi Başbakan ve “Ne Mutlu Türküm diyene lafını, tutup her yere yaza yaza ve bunu özellikle hiç olmayacak yerlere yaza yaza, Türkiye aslında ilkel bir hale dönmüştür...” sözünün sahibinin Cumhurbaşkanı tarafından yönetiliyorsa bölünme isteyen soytarıların cirit attığı bir ülke haline gelmemiz gayet doğaldır.

Bu zihniyet, birde bu ülkede %50 bir oy desteğiyle iktidarda oturuyorsa bölünme tutkunları hem cesaretini, hem yolunu buluyor demektir. Radikal bir bölünmeci olan Kürtçü Kemal Burkay’ın devlet töreniyle karşılanması Türkiye’nin hangi noktaya doğru sürüklendiğini göstermiyorsa daha ne bu millet için uyarıcı olacak anlamak mümkün değildir.

Bölünme tutkunları artık rahat, korkusuz, pervasız, cesur, ölçüsüz, dirençli, dayatmacı, tavizsiz, dalgacı…

Niye? Çünkü arkalarında %50 halk desteğini almış bir iktidar var. Onlara kılavuz, onlara yol arkadaşı adeta…

Artık her yerden gaza bastılar. İpini koparanın Türkiye’yi bölmek istediği bir süreçte üzerine vazife olan-olmayan herkes ahkâm kesmeye başladı. PKK’nın özerklik ilanının tüm zemini dikkatli takip ediyoruz. Adı üstünde bölücü terör örgütü, yıllardır zaten bu amaç için kan döküyor ve emperyalist devletlerin kucağında faaliyet sürdürüyor. AKP iktidarıyla birlikte kendilerine geniş alan bulan PKK her gün bölünme ilanlarında bulunuyor, her gün yeni bir taleple gündem yaratıyor.


PKK’yı ve onun çizgisinde olanları kanlı-mikroplu ruhlarından anlıyoruz da, ipini koparanlar safından “Özerklik” sesi veren sanatçı sıfatını taşıyan Cem Özer’e ne oluyor anlamak mümkün değildir.

Cem Özer "Artık devletin barış yoluna gitmesi gerekiyor. Kürtlere özerklik verilsin" demiş… Bu cümleyi kullanan bir PKK’lı değil ama bu cümleyi PKK adına hareket edenlerden yıllardır sürekli duyuyoruz, son günlerde ise söylemlerini eyleme dönüştürme çabasına girdiler.

Cem Özer’in Türk tarihine, Türklüğe yönelik alerjisi günümüzün modasına uymaktan değil, onda varolan genetik bir haldir. Cem Özer’i geçtiğimiz yıllarda da olur-olmaz zamanlarda ortaya çıkıp Türk tarihe yönelik yapmış olduğu sövgülerden tanıyoruz.

Geçmişte "Osmanlı'yı reddetmeliyiz" sözünün sahibi olan Cem Özer anlaşılan şimdi de Türkiye Cumhuriyetine kafayı takmış… PKK ülkeyi bölmek adına “Özerklik” ilan ediyor, Cem Özer’de PKK adına “Kürtlere özerklik verilsin" tekrarı yaparak papağanlıkta bulunuyor.

AKP iktidarı ipini koparanlara fırsat tanıyan bir iktidar olduğu için Cem Özer gibiler çok rahat bir şekilde ülkenin bölünme taleplerine destek olabiliyorlar. Türkiye’de artık “Türkiye bölünmesin” diyenler suçlanır hale geldi. Bu ülkede MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Kürt Sorunu senin varlığın varken çözülmüyor istifa et.” çağrılarında bulunulmuştur.

“Vatan bölünmesin” diyen kim varsa her yönden linç edilmeye çalışılmaktadır. Cem Özer de bu durumu bilerek günümüzün modasında yer kapmaya çalışmaktadır.

Yaşadığı ailevi sıkıntılarından dolayı gündemden düşmesi herhalde kendisini bunaltmış olmalı ki, PKK’lı Aysel Tuğluk’a “Özerklik” konusunda destek olarak tekrar gündemde yer bulmaya çalışmaktadır.

"Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim." sözleriyle şarkılar üreten sözde sanatçı Ahmet Kaya’nın kahraman ilan edildiği AKP iktidarında, Cem Özer’e de atmosfere sağladığı katkı yüzünden yakında kahramanlık madalyası takılacaktır.

Türkiye’nin gittiği noktayı en iyi gösteren manzara aslında AKP tarafından kahraman gibi karşılanan Kürtçü-bölücü Kemal Burkay’ın düzenlediği basın toplantısında masanın arka tarafında bulunan Atatürk portresinin üzerinin kapatılmasıydı. Herşeyin özeti aslında buydu. Ruhuna selam olsun atam, Türklük ruhu daha bu topraklarda ölmedi, mirasını bu ruh kıyamete kadar yaşatacaktır.

İpini koparan Cem Özerler, Aysel Tuğluklar bunu bilsin…


YAZDIR