DAMGANI BAŞBUĞ TÜRKEŞ VURMUŞ,DAHA NE KONUŞUYORSUN SEN? / Yıldıray Çiçek       25848 okunma - 16-Subat-2011 Çarsamba


''Avrupa'da da ihanete uğradım. Orada da buradaki haline, buradaki davranışına aldanarak sadakatle hizmet edecektir diye yetiştirip oraya görevlendirdiğim insanların ihanetine uğradım. Bunlardan biri Serdar Çelebi. Orada gidip bölücülüğe sebep oldu işte. Ayrı dernekleri var, bir şeyleri var. Oradaki işçilerimizi kandırdılar.'' Bu sözler merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’e aittir.

Bu sözlerin muhatabı da şimdi AKP’nin ihanet ve gaflet yüklü politikalarını “Nasıl meşrulaştırırım, nasıl şirinleştiririm” diye AKP medyasında adeta maskot haline gelmiş Musa Serdar Çelebi’dir.

AKP’nin bu maskotu, AKP’nin yayın organı Yeni Şafak gazetesinde MHP yöneticilerine “MHP Türkeş'in mirasını inkâr etti.” demiş… Bu Musa Serdar Çelebi’ye ampul ışıkları ile beslenen yeni bir beyin mi nakledildi bilmiyoruz.

Ama girişte yazdığımız cümleler bizzat Başbuğ Türkeş tarafından kendisine söylenmiştir. Başbuğ Türkeş tarafından “Hain ve bölücü” olarak nitelenen birisi mevcut yönetime “MHP Türkeş'in mirasını inkâr etti.” Diyebiliyorsa, onun akıl sağlığı muhakkak sorgulanır.

Geçen hafta yazdığım bir yazı içerisinde “Eğer bir insan ‘Ben Ülkücüyüm, ben Türk milliyetçisiyim’ diyor da bir gün olsun AKP'yi, Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmeyip, sadece MHP'yi ve Lider Devlet Bahçeli'yi eleştiriyorsa, o kişinin şerefini, haysiyetini her Ülkücü, her MHP'li sorgulamalıdır.” demiştim.

Bu sözlerden yola çıkarak, Türk milliyetçiliği ve Ülkücülükle hiçbir alakası kalmamış Musa Serdar Çelebi’nin şerefini ve haysiyetini sorgulamak için, AKP medyasında yapmış olduğu eleştirileri vesile kılabilirsiniz.

Bu adam ve benzerleri, AKP’nin PKK açılımını başlattığı dönem piyasaya sürüldü, sonra referandum döneminde kullanım alanları genişletildi, şimdi de önümüzdeki seçimler öncesi soluk soluğa AKP’nin bir medya organından diğerine koşturuyorlar.

Tek özellikleri MHP’ye saldırmak olan bu türler, kendi geçmişlerine bakmadan Başbuğ Türkeş’in adını kirlenmiş zihinlerindeki hesaplar için ağızlarına alıyorlar. Musa Serdar Çelebi, AKP’nin zihinleri kirletmek için kullandığı bir virüstür.

PKK’lı Ahmet Türk’ün evine geçmiş olsuna giden, Hakkâri’de Kürtçülük toplantılarına katılan Musa Serdar Çelebi, Yeni Şafak Gazetesi ile yapmış olduğu söyleşide "Ülkücüler demokratik açılıma sahip çıkmalı" demiş. Olur, başka bir emrin var mı?

Kendisi fırsatını bulsa, demokratik açılım konusunda AKP’ye destek olsun diye İmralı’daki Apo’yu bile elinde çiçek ve çikolata ile ziyaret edecek kadar geniş karakterli biri ya, Ülkücüleri de öyle sanıyor.

Başbuğ Türkeş tarafından yıllar önce “Hain ve bölücü” sıfatları ile anılan Musa Serdar Çelebi, artık ANAP’tan sonra ikinci kapı edindiği AKP’ye hizmetini Ülkücü Harekete yönelik yaptığı abuk-sabuk çağrılarla değil, bizzat “AKP’liyim” diyerek direkt yapmalıdır.

Ülkücü Hareket, bu fikir zavallılarına artık tiksinerek bakmaktadır. Hele hele Musa Serdar Çelebi’nin bir türlü gittiği yerin kimliğini almayıp, halen “Hain ve Bölücü” damgası yediği Ülkücü Hareketin kimliğini kullanması büyük bir yüzsüzlük örneğidir. Bir de utanmadan kendisine bu sıfatları vermiş Başbuğ Türkeş üzerinden MHP’ye sataşması ve akıl vermeye kalkması büyük bir pişkinlik örneğidir.

AKP’li Musa Serdar Çelebi’nin PKK açılımdan beri sergilediği yüzsüzlüğe alıştık da, bu AKP’nin hiç mi siyasi ölçüsü yok ki, Türk milliyetçiliği düşmanlığını hem parti felsefesi yapıyor, hem de Musa Serdar Çelebi gibileri “Milliyetçi-Ülkücü” etiketi vererek konuşturuyor.

Başbuğ Türkeş’in “Hain ve bölücü” olarak nitelediği Musa Serdar Çelebi denen kendini uyanık sanan fikir zavallısının, Yeni Şafak’ta yayınlanan söyleşide ayrıca “Her halükarda ben, ülkücülerin Türkiye'nin önünü açacak, ülkenin refahını ve özgüvenini arttıracak, devleti bütün dünyada daha iyi temsil edecek çalışmalara, projelere ve siyasete destek vereceğine inanıyorum.” diyerek AKP’ye ve PKK açılımına hizmetini meşrulaştırmaya çalışması ve sinsice yönlendirmeye çalışması da zavallılığına bir örnektir.

AKP ülke için hangi iyiliği yapmış, küresel olmayan hangi projeleri ortaya koymuşta ki Musa Serdar Çelebi AKP’nin kucağında propaganda yapıyor acaba?

Önümüzdeki seçim gününe kadar Musa Serdar Çelebi gibiler ekran ekran, gazete gazete gezdirilecektir.

Bunlarda utanma, arlanma denen kavram asla yoktur. Olsa idi eğer referandumda söylenen bu kadar yalandan sonra Afrika’da balta girmemiş ormanlara giderler, insan içine çıkamazlardı.

Orada bir kabile kurarlar, liderleri de Ramiz Ongun olurdu.

“Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş” misali AKP ve bunlar birbirini bulmuş…

AKP ihanet kaynatıyor, Musa Serdar Çelebi gibiler de üzerini kapak gibi örtmeye çalışıyorlar. Ülkücüler bu oyunlara gelmeyecek kadar şereflidir, akıllıdır ve oyunları bozacak kadar da irade sahibidir.


YAZDIR