ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRK AİLE YAPISI / Metin Şeker Özdede / Konuk Yazar 557 okunma - 17 Kasım 2018
Yüzyıllardır tarihe damgasını vuran TÜRK'lerin, tarihi ve mazisi ile oyunlar oynanmış ve hâlâda devam etmektedir.

     Ben, Osmanlı İmparatorluğu'ndan buyana geçen 719 yıllık, TÜRK'lerin, Cumhuriyet Dönemi ile ilgili, TÜRK AİLE YAPISI üzerinde oynanan oyunları, tarihimize iz bırakan büyüklerimizin söyledikleri sözler ışığında belirtmeye çalışacağım.

     Sevgili Peygamber Efendimizin (S.A.V.); "En olgun imana sahip mümin huyu en güzel ve AİLESİNE karşı en nazik, lütufkar olanıdır" ve "Hiçbir baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha üstün bir bağışta bulunmuş olamaz" hadisi  şerifleri geçmişimizi, bugünümüzü anlayıp  geleceğimize ışık tutacaktır.

     2002 öncesi DSP-MHP-ANAP Koalisyon hükümetinin M.H.P' li Sağlık Bakanı Sayın Osman DURMUŞ Beyefendinin altını çizerek defalarca uyarılarına rağmen; Oktar Babuna denen bir zavallının "ilik bulma" bahanesiyle kampanya düzenliyerek, binlerce Türk İnsanının kanını ABD' e gönderilmesine çanak tutması, altında yatan tehlike uyarılarının boyutlarını bazı kesimler anlıyamamıştır. Ama bugünün bazı izleri, o günlerin dikkate alınmayan telkinlerin kalıntısı olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çok kanı bozuğun türemesini başka türlü izah edemiyorum.

     TÜRK TÖRESİ, TÜRK ÜLKÜSÜNÜN ayrılmaz parçasıdır.

     Rahmetli Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 
"Efendiler,
Sosyal hayatın kökeni, AİLE HAYATIDIR, Aile, açıklamaya gerek yoktur ki, kadın ve erkekten oluşur",
"Medeniyetin esası, gelişme ve gücün temeli 
AİLE HAYATINDADIR. Bu hayatta fenalık, muhakkak, sosyal, ekonomik, siyasal güçsüzlüğe sebep olur...",

     Rahmetli Sayın Alparslan TÜRKEŞ;
"Milletler yabancı kuvvetlerin orduları ve diğer maddi güçleri tarafından önce, manevi ve fikir güçleri tarafından esaret altına alınırlar. Böyle bir TOPLUMUN esir ve yok olması kesin hale gelir."
"İnsanlık aleminin en ŞEREFLİ BİR AİLESİ TÜRK MİLKETİDİR...",

     M.H.P.Lideri Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Bey;
"Tohumu şefkatle atarsak ürünü neşeyle toplarız. Söz ruhtan gelmiyorsa, kalben onaylanmıyorsa, yani dürüst değilse, altında bir oyun vardır."

     Dikkat edilirse veciz sözlerden ders çıkarmadan, ne içerdeki vatan hainleri, ne de dışardan mütecaviz akınlarla oyun kurmaya çalışan kişiler, devletler, gizli güçler, milletimizin aile yapısı ve manevi değerlerine muhalefet ederek saldırmaktadırlar.

     Bir an önce gaflet uykusundan uyanmalıyız.

     Etnik ve mezhepsel ayrılıklar varmış gibi gösterilerek AİLELER ve insanlar arasına nifak sokulması, kültürümüz, dilimiz, dinimiz ve TÜRK AİLE YAPISIYLA oynayarak; Türkiye Cumhuriyeti' nin yıkılmadan, bölgede cirit atamıyacaklarını bilenler, üzerimize gelmektedirler.

     Sosyal, ekonimik, siyasi saldırıların haricinde Türk Milleti olarak önem verdiğimiz, vermeye de devam edeceğimiz AİLE YAPIMIZA DA;

     Sempatik gösterilen, insanların "afyonlandığı", uyuşturulduğu, sözde yarışma programları adı altında evlendirme, stilistlik, yemek, gelinim gibi yayınlar yapılmakta, bu da Türk Milletinin bekası ve Aile Yapısının çökertilmesine yönelik oynanan oyunlardır. Boşanmalar, fuhuşun artması, ürkütücü boyutlara ulaşması, Aile Birlikteliğimizin ne kadar tehlikede olduğunun göstergesidir.

     Bu dünyadaki tek servetin Aile Birlikteliği olduğu, paradan ve kudretten daha önemli olduğunu, çok geç olmadan anlamalı ve kavramalıyız.

     Tüm dünya ülkeleri içinde AİLE YAPISIYLA oynanamayan tek ülke TÜRKİYE'dir diyebilirim. Haçlı zihniyeti ve TÜRK düşmanları da bunu çok iyi biliyorlar. Onun için uyanmalıyız...

     Yarınlar, geç olabilir.
Makaleyi Hemen Yorumla