ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HESAP VER YILMAZ ÖZDİL! / Yıldıray Çiçek 44495 okunma - 12 Aralık 2017

Sözcü gazetesinin müzelik solcuları Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Bekir Coşkun, Necati Doğru, Uğur Dündar gibi yazarların Devlet Bahçeli takıntısını ve MHP düşmanlığını geçmişte sık sık ifade ettim. Bunlar yanında daha genç kalan Yılmaz Özdil ve Soner Yalçın gibi yazarlarda var. Soner Yalçın'da iflah olmaz bir MHP düşmanlığı ve terk edemediği Devlet Bahçeli takıntısıyla bilinir.

Yılmaz Özdil böyle değildi.

Bu "müzelik solcu yazar çetesi" onu da yolundan çıkardı.

2010 yılında Hürriyet gazetesinde "MHP" başlıklı yazılar içinde "Çünkü, bizim manzarayı "görmek için" devrimci ülkücü gazeteci filan olmaya gerek yok, haritacı olmaya da gerek yok... "Bakarkör" olmak yeterli. Sıradaki hedef... Devlet Bahçeli'dir." cümlelerini yazıyordu.

Sözcü'ye geçtiği günden bu yana MHP ve Devlet Bahçeli eleştirisi yapıyor.

Eleştirmek adına öyle yorumlar yapıyor ki, o zeki dediğimiz adamın zekâ seviyesi tartışılır hale geliyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin karşısına dikilen kim varsa onu parlatmaya, övmeye ve desteklemeye başladı. Bunu sadece Sözcü gazetesinde değil,  7 Haziran seçim akşamı "HDP'ye oy veren CHP'lilere de teşekkür etmeliyiz" siciliyle bilinen Halk Tv'de de yapıyor.

Bugüne kadar Yılmaz Özdil'in MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında ne yazısına, ne sözlerine cevap veren bir yazı yazmamıştım. Onu sadece bugün yapacağım.

Yılmaz Özdil'le ilgili daha önce sadece Doğu Perinçek sevdalısı çıkmasıyla ilgili "ATATÜRKÇÜLÜĞÜN ÖZDİL'İ SANIYORDUK DOĞU PERİNÇEK'İN "YILMAZ" SAVUNUCUSU ÇIKTI!" başlıklı bir yazı yazmış ve o yazımda da "Yılmaz Özdil en düzenli takip ettiğim yazarlardan birisiydi. Belli bir süreye kadar tüm yazılarını ve kitaplarını okudum. Bazen yazılarından alıntılar yapıp, köşe yazılarımda kullandım.

"Belli bir süre" dediğimde kendisinin Doğu Perinçek hayranı bir solcu olduğunu öğrenmem ve Doğu Perinçek'in gençlik kollarını öven yazıları yazmasını görmem oldu.

"Değerli Gençler, TGB'YE KATILIN !" yazısından sonra TGB'nin çıkardığı bir kitapta "19 Mayıs 23 Nisan 9 Eylül 29 Ekim dediğin, TGB'dir. Bu ruhtur. Evlatlarınızı TGB'ye kaydedin kardeşim. Böyle evlatlar yetiştirin. Davranın. Gönüllü imece'ye katılın." şeklinde önsöz yazmış olması onun hakkında tüm görüşlerimi tamamen değiştirmiştir. Bunları yazmış birinin artık Atatürkçülük nutukları atmasının hiçbir hükmü yoktur. Doğu Perinçek gençliğini övdüğü gibi, bir zamanlarda Doğu Perinçek'i kahraman yapmaya kalemini oynatıyordu." İfadelerini kullandım.

O günlerden sonra hiçbir yazısını merak edip okumadım.

Bi arada aynı Rahmi Turan gibi Metin Feyzioğlu güzellemeleri yapıyordu.

"CHP'nin başına onu getirebilir miyiz?" düşüncesiyle parlatma yazıları yazdı.

Yılmaz Özdil, FETÖ'nün MHP'yi ele geçirme operasyonu yaptığı günlerde de "Meral Akşener'in MHP'nin iki katı kadar oyu var" güzellemeleri yapıyordu.

Ne tesadüftür FETÖ'den tutuklu, şuan müebbet hapis istenen Nazlı Ilıcak'ta o günlerde "Meral Akşener Başkan, MHP şampiyon" propagandaları yapıyordu.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ hakkında hazırlanan bir iddianame var. O iddianameye giren Fethullah Gülen'in "Meral Akşener'e sahip çıkın. Onu koruyun. Meral Akşener güzel insan"  içerikli el yazısı notları da medyaya yansımıştı. O iddianame kabul edildiğinde çıktılarını alıp, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye getirende, Yılmaz Özdil'in yazılarında öve öve bitiremediği şuan Meral Akşener'in yanında yeralan Nuri Okutan'dır. Şu ilişkiler ağına bakar mısınınız?

Kimin eli, kimin cebinde belli değil!

Yılmaz Özdil'i, geçtiğimiz hafta Uğur Dündar'ın Halk Tv'deki programına çıkmış MHP ve Ülkücüler hakkında ahmakça ahkâm keserken gördüm.

Onu da Halk Tv izlediğimden değil, Bozkurt Caps'in hazırladığı videodan izledim.

Uğur Dündar İP'lileri tarif ederken "Onlar MHP ideolojinden kopan, MHP yönetimine muhalif kişiler" diyor.

Bu Yılmaz Özdil ise onları tarif ederken ne diyor biliyor musunuz :  "Aslında AKP politikalarına muhalif gerçek Ülkücüler"

Çok sevdiği rakıyı fazla kaçırdı da, o yüzden alkolün etkisiyle mi bunları söyledi bilmiyorum. Ama zekâsını tartışmaya açan bu cümleyi kurdu.

Oysa Ümit Özdağ'a "bu parti Ülkücü bir parti mi olacak" diye televizyonda sorduklarında "Ülkücü bir parti olmayacak" demişti.

Kafası sürekli "İYİ olan" Yılmaz Özdil sürekli iyi İP tarifi yapmaktadır.

Sözcü'nün içinde ya huyundan, ya suyundan misali…

Ben aslında Yılmaz Özdil'in İP hakkında yazdıklarından, söylediklerinden ziyade yazamadığı, söyleyemediği konulardan dolayı merak içindeyim.

Niye yazamıyor, niye söylemiyor acaba?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Rotary Bölge Başkanı bir Mason'u Kocaeli il başkanı yaptığında Yılmaz Özdil bunu niye yazamadı?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Turuncu devrimlerin finansörü, CIA'nın yasal penceresi olarak tarif edilen  NED'in desteklediği Denge Denetleme Ağı'nın önde gelen ismi Selda Tandoğan Demirel'i "başdanışman" yapıp,  inkâr edercesine tekrar görevden almasını ama aynı kişinin İP'in kurucusu olduğunu Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Ota-çöpe her şeye yazı yazan Yılmaz Özdil "1983 yılında kurulan NED adlı kuruluş, eski CIA ajanlarının çalıştığı ve özellikle Ortadoğu'ya Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda şekil veren politikaların yaygınlaşmasını sağlamasıyla biliniyor. NED, Türkiye ve benzeri ülkelerdeki STK'lara finans desteği veriyor. 2012'de destek verdiği mali kuruluşlar arasında Taraf gazetesinin de yer aldığı NED, Denge ve Denetleme Ağı'na da 700 bin dolar civarında finans sağlamıştı." Şeklinde tarif edilen bu yerle bağlantısı olan birinin Meral Apla'sının İP'inde kurucu olmasına niçin değinmemektedir?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, PKK'lı Ahmet Kaya'yı ölümünde, doğumunda anmasını, "HDP onurumuzdur"  beğenileri yapanların bu partide kurucu olmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Google'daki 290 bin TL'lik maaşını bıraktırıp getirdikleri ve HDP'ye seçim müzikleri yapan, PKK'ya yakınlığıyla bilinen Kardeş Türküler ekibinde çalgı çalan bir adamı kurucu ve Genel Başkan Yardımcısı yapmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Bu durum çok gizemli ve üzerinde durulması gereken konu değil mi sence Yılmaz Özdil?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, parti kurulmadan önce "parti program taslağı" diye sundukları metinde "Kürdistan'ı" kabul etmesini, parti kurulduktan sonra parti programı diye sundukları metinde teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını kullanılmasını, parti programında yeralan NATO'ya bağlılık vurgularını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Diyarbakır'da Kürtçe pankartlarla Meral Akşener'i karşılarken, Meral Akşener kendini birden Diyarbakırlı ilan etmesini Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, genel merkez binası açarken saygı duruşunu, İstiklal Marşı okumasını unuturken, Edirne'de parti programının yapıldığı salonda İP ve Meral Akşener posteri üst tarafa, yere doğru alt tarafa da Türk bayrağı ve Atatürk posteri asılmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Bunların bir tanesini başka parti yapsa, onların suyunu çıkaran ve çıkaracak olan Yılmaz Özdil, söz konusu Meral Apla'sı olunca niçin yazamamaktadır?

Milli konularda coşan, coşturan Yılmaz Özdil, söz konusu Meral Akşener olunca bu konularda niçin susmaktadır?

Hani nerede ulusalcıların sesi Yılmaz Özdil?

Kim satın aldı, kim susturdu seni?

Yılmaz Özdil, yazamadıklarının, konuşamadıklarının hesabını ver…

Yılmaz Özdil, bir de Doğu Perinçek, Metin Feyzioğlu, Meral Akşener dediklerinde hangisini tercih edersin bunu bize bir açıklasana!

 

HDP’YE SEÇİM MÜZİĞİ YAPAN KARDEŞ TÜRKÜLER

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1943795712539143/

ÖCALAN’IN PATENTLİ KAVRAMI PARTİ PROGRAMINDA

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1941226899462691/

MASON İL BAŞKANI ATADILAR

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1939811389604242/

“HDP ONURUMUZDUR” DİYEN KURUCU OLDU

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934631480122233/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934959730089408/

YILMAZ ÖZDİL: GERÇEK ÜLKÜCÜLER

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1956036937981687/ 

 

Makaleyi Hemen Yorumla