ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
"MUHTEREMLERE OT YOLDURMAZSAK NAMERDİM" / Yıldıray Çiçek 21331 okunma - 06 Ağustos 2016

Çok basit soru şu: 15 Temmuz darbe planını aylar öncesinden, günler öncesinden bilen FETÖ mensuplarının tamamı niçin MHP kongresinde taraf olup, seferberlik ilan edip Meral Akşener'i destekledi?

***

Soru bu kadar basit ama birileri için cevabı oldukça zor oluyor sanırım!

Hadi diyelim, 15 Temmuz darbe girişimini yapanların kendine "Yurtta Sulh Konseyi" deyip, yayınladıkları bildiri de sürekli "Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesinden hareketle" ifadesini kullanmasıyla, Meral Akşener'in MHP kongresi yaptırmak için Türkiye'yi gezerken her gittiği ilde ve ilçede  "MHP iktidarında "Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesini hayata geçireceğiz" cümlesini kurmasını tesadüf sayalım. Fakat bu kadar tesadüfün olması da elbette mümkün değildir.

Meral Akşener'in gezdiği tüm il ve ilçelerde tekrarladığı çok ilginç başka bir söz daha var. Bu sözü bazen AKP'ye yöneltti, bazen de MHP yönetimine… 

O söz ne mi? 

"Muhteremlere ot yoldurmazsak namerdim"

Bu söz, herkesin bildiği gibi Asker Ocağında talim terbiye/eğip bükme amaçlı fiili ceza sistemi modelidir.

Bu söze, o günlerde adeta bugün yaşananları bilircesine dikkat çeken, tepki gösteren birisi olmuş…

Kim mi o?

Yıllardır FETÖ mücadelesiyle bilinen, Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Havadis gazetesi ve Avaz Türk haber sitesi yazarı İmdat Aslan…

İmdat Aslan'ın Meral Akşener'in "Muhteremlere ot yoldurmazsak namerdim" sözüne tepki gösterdiği tarih ve saati şu: (9 Mayıs 2016, Saat: 12.19)

Tepkisi aynen şu olmuş: "Ot yoldurmak" genellikle askeri kışlalarda kullanılan bir terim. Hayırdır "PENSİLDARBE" felan mı yapacak Akşener?" 

***

İmdat Aslan'ın bu tepki twitinden tam 67 gün sonra FETÖ gerçekten alçak bir darbe girişiminde bulundu.

Bunların hepsi tesadüf (!) diyor ve tekrar yazımızın başındaki soruyu tekrar ediyoruz.

"15 Temmuz darbe planını aylar öncesinden, günler öncesinden bilen FETÖ mensuplarının tamamı niçin MHP kongresinde taraf olup, seferberlik ilan edip Meral Akşener'i destekledi?" 

***

Mesela Emre Uslu…

Sosyal medya üzerinden kavga ettiğim FETÖ tetikçisi Emre Uslu sıkı bir Meral Akşener destekçisiydi. Sosyal medya hesaplarını ve haber sitelerini MHP'de kongreyi gerçekleştirmek ve Meral Akşener'in kazanması için seferberlik halinde kullanıyordu.

14 Eylül'de bir takipçisinin "ne zaman geleceksin" sorusuna "2016 Temmuz" cevabını veren Emre Uslu daha öncesinde 14 Mart 2016'da ise "Bilet paramı ödemek isteyenler twitçiler lütfen 22 Temmuz - 12 Ağustos arasında DC-İstanbul için bir bilet alın? Emailimi biliyorsunuz..." yazarak darbenin tarihini resmen veren kişidir.

Yine sosyal medya üzerinden tartıştığım FETÖ mensubu Bülent Keneş'de sıkı bir Meral Akşener destekçisiydi. MHP'de olağanüstü kongre olması için propaganda yapıyordu. 15 Temmuz darbe girişiminden önce, 7 Temmuz tarihli tweetinde Bülent Keneş, "Ya bir şeyler olacak ve bu böyle gitmeyecek ya Suriye-Irak versiyonu bir ülke olacağız tercih bizim" şeklinde bir tweeti alıntılayarak "İyi bir çıkış yok artık! 'Kötü', 'daha kötü', 'en kötü' çıkış var! Kötü olan darbe diyeyim gerisini siz tahmin edin" sözleriyle darbenin ayak seslerini 8 gün öncesinden duyurmuş…

Bir MHP düşmanı ama Meral Akşener destekçisi olan Prof. Dr. Osman Özsoy'da 15 Temmuz darbe girişiminden 1 ay önce, televizyon ekranlarından adeta darbenin gelişini şu şekilde haber vermiş:

"Bu iş gitmez. Yüzde 50 desteği falan iplemeyin. Ben siyaset bilimi profesörüyüm ya. Alt yazı geçin televizyon kanallarından yarın sokağa çıkma yasağı var diye bakın sokağa çıkıyorlar mı? Bütün darbeler cuma günü oluyor. "Her şeyi televizyon ekranlarından söylemek zorunda değiliz. Bu kadarını söylüyorum ben. İnsanlık sahipsiz değil. Çok güzel günler geliyor. Hizmet hareketindeki arkadaşları çok yoğun günler bekliyor. Bu ülkenin geleceği inanılmaz aydınlık. Bu süreçlerin tamamını bitirmek çok kolay. Bu süre çok yakın sürede Allah'ın izniyle sona erecek" 

***

Konuşmasında, "Türkiye'ye bir şey olmaz. Ben profesör olacağıma keşke bir Albay olsaymışım mesela. Bu süreçte daha çok katkım olurdu" diyen Prof. Dr. Osman Özsoy'da "Nasıl katkınız olurdu" sorusuna ise şöyle yanıt veriyor... "Söyledim bitti. Geri dönmeyeceksin cümlelere. Bir albay olacaktım ben bu ülkeye daha çok hizmet ederdim. "

Darbeyi önceden haber verenlerin ve destekledikleri kişinin ışığında aradığımız basit sorunun cevabını siz verin…

"Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesini hayata geçireceğiz" ve "Muhteremlere ot yoldurmazsak namerdim" sözlerini de basit sorumuzun yanına getirin ki, cevabınız da mantıklı ve güçlü olsun…

Türkiye'de alçak bir darbe girişimi yapan FETÖ, niçin MHP'nin kongresi için seferberlik ilan edip, Meral Akşener'den yana taraf oldu?

MHP'de olağanüstü kongre gerçekleştirmek için 122 milyon (trilyon) TL bütçe ayırdığını söyleyenler, bu parayı nerden bulmuştur?

Biz sorularımıza cevap ararken Meral Akşener'i destekleyen bir MHP eski il başkanı da çıkıyor ve diyor ki: Hukuk dışı oyunlarla bu hareketin önünün kesilmesi, inanıyorum ki bu darbe teşebbüsünü tetikledi. Kim bu değişimin önünde durmuşsa ve engellemişse bu işte veballeri çok fazladır ve mutlaka hesap vereceklerdir." 

*** 

Yani bunun Türkçesi şu: MHP kongresi olsaydı, FETÖ darbesi tetiklenmezdi.

Bu il başkanı itiraf gibi olan açıklamasını tepkiler gelince sildi.

"Hukuk dışı oyunlarla MHP kongresi engellendi" diyor, "MHP'nin olağanüstü kongresinin yapılması" için Yargıtay'da karar veren 5 üyenin 4'ü FETÖ üyesi olmaktan kimi açığa, kimi gözaltına alındı. MHP'nin kongresiyle ilgili tedbir kararını, yetkisi ve görevi olmadan kaldırmaya çalışan Ankara 2'nci İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi Burhan Yaz'da Kırşehir'de saklandığı bir köyde FETÖ üyesi olmaktan gözaltına alındı. Bu da gösteriyor ki, darbeyi önceden bilen FETÖ'cüler, MHP'de olağanüstü kongre yaptırabilmek için seferber olmuş…

Türkiye'de darbe girişiminde bulunan FETÖ, MHP üzerinde niçin seferberlik başlatmıştı? 

"Muhteremlere ot yoldurmazsak namerdim" diyenlerin MHP üzerindeki niyetini anlamak için "Otu çek, köküne bak" diye uyarıyoruz. Her çektiğimiz otun kökü niçin FETÖ'ye çıkıyor?

Hadi tesadüfleri ve sorularımızı sorgulayın… İşte bu sorgulama sonucunda Türkiye'de yaşananların cevabını hemen bulacaksınız.

 

MERAL AKŞENER :  OT YOLDURMAZSAM NAMERDİM

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1722075494711167/

NURETTİN VEREN : AKŞENER’İ CEMAAT BAKAN YAPTIRDI

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1722468338005216/

MİLLETE DARBE, MHP`YE KUMPAS

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1722134048038645/

YURTDA SULH KONSEYİ VE MERAL AKŞENER !

https://www.youtube.com/watch?v=iP_G467GSow

Makaleyi Hemen Yorumla