ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ANLAT HELE SELAHATTİN DEMİRTAŞ! / Bahadır Çoban 743 okunma - 07 Nisan 2016

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "Nusaybin ve diğer operasyon yapılan il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunun. Onlara üç gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın." çağrısını yapmasından sonra Kandil bataklığından türeyen kan emici bir sivrisinek vızıldamaya başladı.

Haddizatında kendisi muhatabımız değildir. Olamaz da…

Gel gör ki paçana musallat olan iti bile savuştururken istemsiz bir "hoşt" çıkıyor ağzından.

Bu yazıyı da muhataplık nazarıyla değil, kurdun kuduz bir iti hoşt'laması olarak tahlil etmenizi temenni ediyorum.

Bu sözlerimizin nişangâhındaki kişi, Kandil kuklası Selahattin Demirtaş Salı günkü grup toplantısında MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'yi diline dolama hadsizliğinde bulundu.

İpi Kandil'e bağlı bu gereksizin fiili ehliyeti olmadığını bilirdik de akli melekelerinin tümden iflas ettiğini sarf ettiği şu cümlelerden sonra çok net anlayabiliyoruz:

"7 Haziran'dan beri bu çakma parti AKP'den daha AKP'li olmuştur. Her hafta Salı günleri iki AKP toplantısı oluyor. Birini Davutoğlu birini Bahçeli yapıyor. Davutoğlu konuşurken Bahçeli yanında durup kafasını sallasa yeterli. İkisi de grup toplantısı yapmış oluyor. Çin malı çakma milliyetçi biraz önce katliam çağrısı yaptı. Zaten orada beyefendinin çağrısına uyumlu şeyler yapılıyor."

***

Selahattin Demirtaş! MHP'nin AKP'den daha AKP'li olduğunu söylemek için evvela hayatı ters uzuvlarından okumak icap eder.

Şimdi biz de sana tersten baksak, yani seni adam yerine koysak sözlerimizi idrak edebilecek misin? 

Siz PKK'lılar AKP ile Norveç'in Oslo kentinde gizli masalar kurup Türkiye'yi parçalama görüşmeleri yürütürken…

Çözüm Süreci'nde İmralı, Kandil ve Ankara arasında aşk üçgeni kurarken…

Habur'dan inen teröristleri AKP'nin ev sahipliğiyle karşılarken…

Ve AKP'nin Bakanlarıyla Dolmabahçe'de mutlu aile fotoğrafı çektirirken ihanetinizi en yüksek sesle Türk milletine duyuran kişi Devlet Bahçeli değil miydi?

7 Haziran'dan sonra AKP terörle mücadeleye başlamışsa, çözüm masası yıkılmışsa, teröristlerin inleri kahraman güvenlik güçlerimiz tarafından basılıyorsa AKP MHP'nin doğru politikalarına boyun eğmiş, Devlet Bahçeli'nin yıllardır işaret ettiği yola girmiş demektir.

Oysa sen çıkmış "MHP AKP'den daha AKP'li oldu" diyorsun.

Akli ehliyetin ve idrak kapasiten bu kadar mı düşük Selahattin Demirtaş?

Hangi akıl hastanesinden firar ettin de yerin bir türlü tespit edilemiyor!

***

MHP özbeöz Türk malı, Türkmen malıdır. Tapusu 4 bin şehidin mezar taşında, kullanım hakkı Türk milletinin tasarrufundadır. HDP ise Çözüm Süreci'nde bol bol paslaştığınız AKP'li Bakan Beşir Atalay'ın ifadesiyle "Hakan Fidan ile Abdullah Öcalan'ın ortak projesidir."

Şimdi nasıl oluyor da MHP AKP'den daha AKP'li oluyor?

Selahattin Demirtaş "Bizim parti içerisinde Erdoğan sevdalısı bir damar her zaman vardı. Bunlar gizli Erdoğan'cılardı aslında. Bizden çok Erdoğan'ı sevip sayarak, AKP ile ilişki kurarak AKP'ye neredeyse yalakalık yaparak sorunun çözüleceğine inanıyordu bu tipler." diyen kişi Devlet Bahçeli değil, sendin!

7 Haziran seçimlerinden sonra Kaçak Saray'a ziyarete giden vekiller de senin PKK borazanlığı yapan partinin vekilleriydi!

"Başkanlık sistemine destek verebiliriz" diyenler de MHP'den değil, yine senin etekli hevallerden çıktı.

Hal böyleyken nasıl oluyor da MHP AKP'den daha AKP'li oluyor, anlat hele!

***

PKK'lı Selahattin Demirtaş ve örgütün diğer kukla vekilleri elini kolunu sallayarak dolaşabiliyorsa bunu öncelikle Serok Ahmet'e ve Dersimli Kemal'e borçludur. MHP lideri her fırsatta HDP'lilerin dokunulmazlıklarının hiç gecikmeden kaldırılması gerektiğini belirtirken AKP ve CHP işi sulandıran taraf olmaktadır. 

Fakat her konuda olduğu gibi eninde sonunda iş dönüp dolaşıp Devlet Bahçeli'nin öngörülerine biat etmekle neticelenecek; vekil kılıklı teröristlerin dokunulmazlık zırhı delinecek ve soluğu Türk yargısının karşısında alacaklar. 

Taverna türkücüsü Selahattin Demirtaş gibiler de siyaset yapmanın saz çalmaya benzemediğini bu vesileyle anlayacak. 

Hülasa Selahattin Demirtaş…

Allah'ın tanıdığı mühletli ve kıymetli vakti senin gibi fuzuli beşere adayıp iftiralarına el-cevap ettikten sonra yine de idrak edemeyeceğini iyi bilmekteyiz.

Çünkü boşuna söylememişler.

Anlayana sivrisinek saz…

Anlamayana senin şu fiyakalı sazı soksak da az…

Makaleyi Hemen Yorumla