ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KÜRŞAT ZORLU'NUN BUZDAĞI / Kadir Yıldız 892 okunma - 14 Mart 2016

Yeryüzündeki tüm fitne odakları sussa dahi, "ben fitnemden geri kalmam" diyen bir odak var…

MHP'nin içini karıştırmak, liderine iftira atmak, ülkücüleri kutuplaştırmak gibi bir yayın politikasına sahip olan Yeniçağ gazetesinden bahsediyorum…

Gazetenin ekonomi sayfasından tutun spor sayfasına kadar her köşesinde mutlaka bir fitneye ve iftiraya rastlıyorsunuz.

***

Şimdiye kadar bu fitne organının ülkücülükten uzak, BBP ve Alperen Ocaklarını Başbuğ Alparslan Türkeş'in çizgisine tercih etmiş, MHP saflarını CHP çizgisiyle bozmaya çalışmış, sözde "sağduyulu davranıyorum" edasıyla fısıltı yazarlığı yapmış yazarlarına yazılar yazdım. Bu yazarların ortak dertleri ise MHP'nin ilkelerinden ödün vermemiş olmasıydı… 

İlkesizlerin, MHP'yi kabullenemeyişinin tek gerekçesi…

***

Yeniçağ gazetesi yazarlarına yazdığım bundan önceki yazılarımdan farklı olarak bu defa gazetenin Avrasya köşesinde ele alınan fitneye değineceğim.

Bir gazete düşünün ki her köşesinden fitne akıyor...

Şeytan bile bu yazarlara baktıkça kendinden utanıyor...

Saray entrikaları solda sıfır kalıyor…

***

Fitneçağ'ın Avrasya köşesinde geçtiğimiz günlerde Kürşat Zorlu "Olağanüstü Kurultay ve Ülkücü irade" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

Yazısında, kongre istemiyle toplanan imzaları işaret ederek bu durumu "MHP üzerinde oynanan oyunlar adı altında düşünmek buzdağının ardını görmemek demektir" diyor. Kendisi de bu oyunun bir parçası olduğundan olsa gerek Milliyetçi-Ülkücü hareket üzerinde oynanan oyunları göremiyor.

"Ülkücü irade" ifadesini vurgulayan bu Zorlu Avrasyacı, Ülkücü iradeyi sadece "Geçmişte ülkücüydüm, şimdi demokratım" diyenlerin yolunda arıyor…

"Adalet terazisinde ülkücü iradeyi tartıya çıkarmanın ne geçmişin meşruiyeti ne de geleceğin inşası için katkı sağlayıcı olmayacağı çok açıktır" diyor ama gezilerinde yanında oturduğu muhtereme dönüp "Neden 18 Mart 2018'i beklemeyip de mahkemeye gitmeyi tercih ettiniz?" diye sormuyor.

*** 

Neden sormuyor biliyor musunuz?

Çünkü yanında oturduğu muhterem kadar kendisi de rüzgâra göre yön değiştirebilen ve bukalemun gibi renkten renge girebilen bir mizaca sahip.

Öyle bir mizaca sahip ki bu zatın Kazakistan masası başkanı olduğu Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi'nin açılışını bizzat Erdoğan yapıyor.

Öyle zannediyorum ki bu zatı heyecanlandıran durum; ABD ve AKP'nin BOP kapsamında oluşturmak istediği Yeni Türkiye serüveninin bir paralelinin de muhterem üzerinden MHP'nin 'Yeni MHP'ye dönüştürülmek istenmesidir. 

***

Avrasyacılık sevdalısı, Avrasya Gazeteciler Derneği üyesi Zorlu'nun bu yoldaki yol başçısı Aleksandr Dugin'den başkası değildir. Bir dönem Sinan Oğan ile yakınlığının sebebi de budur. Rus hayranlığı bu iki bıçkın delikanlıyı aynı noktada kesiştirebilmiştir.

***

Zorlu gibi her şey olabilen ama ülkücü kalmayı bilmeyenler; isminin önündeki akademik unvanlar aracılığı ile bugünlerde herkesten daha fazla Türk milliyetçisi, herkesten daha fazla ülkücü kesilmekte ve herkesten daha fazla bu hareketin geleceğini düşünür gibi görünmektedirler.

***

Milliyetçi-Ülkücü hareketin mensupları zoru severler. Bugüne kadar her türlü zorluğun üstesinden de Zorlu gibi tiplemelerin madalyonun arkasındaki yüzünü gördükleri için aşmasını bilmişlerdir. 

Ehhh bunun da adı Kürşat ama kendisi Çin yapımı oyuncak gibi...

Makaleyi Hemen Yorumla