ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
FLU / Kadir Yıldız 593 okunma - 26 Aralık 2015

7 Haziran seçimleri sonrası MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "HDP'yi flu görüyoruz" açıklamasına dört koldan eleştiriler yağmıştı. "MHP, 5 milyon oy alan bir partiyi nasıl flu görür", "HDP'yi yok saymak demokratik açıdan kabullenilemez" diyorlardı…

***

Bu sesler ise HDP'nin Türkiyelileştiğini savunan ve Selahattin Demirtaş'a saz çaldırıp şarkı söyleterek pasta cila yapan Ahmet Hakan başta olmak üzere birçok yazar - çizer takımı tarafından dillendirilmişti.

***

PKK ile kucak kucağa gezen bir partiyi yok saymamıza o kadar içerlemişti bu takım, MHP'nin 1 Kasım'dan sonra oy kaybetmesini de buna bağlamaya çalışmışlardı. AKP'nin tek başına iktidara gelmesi ve gönülden bağlı olduğu HDP'nin de oy kaybetmesinin verdiği hırs ile MHP'ye veryansın etmeye başlamışlar, mahremine dil uzatmaya yeltenmişlerdi. 

Bu tavırları hala devam ediyor ve bu durumu da HDP'den kalan kuyruk acıları olarak değerlendirmek gerekiyor. 

***

Türkiye egemenlik haklarını korumak için Rus uçağını düşürmüş, aynı yazar - çizer takımı da "düşürülmesi gerekli miydi?" diyerek yeni bir tartışmaya kapı aralamışlardı. MHP'nin de Türkiye'nin gerekeni yaptığını ifade etmesi üzerine bu cenah daha da palazlanmış ve MHP'yi AKP'ye destek olmakla suçlamıştı.

***

Milli ilkelerden yoksunluğun tavan yaptığı bir süreci yaşamaya başlamıştık…

***

Tam o sırada CHP'li Eren Erdem "Eğer İran-Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye'ye karşı İran safında olurum" sözleriyle gündeme oturdu. İşin tuhaf tarafına bakın ki, İlk Rus uçağını düşüren pilotumuz Vecihi Hürkuş Atatürk tarafından ilgi odağı olmuş ve ona önemli görevler verilmişti. Ne hazindir ki Atatürk'ün kurduğu parti bugün Türkiye karşısında başka ülkeleri destekleyebilecek isimleri barındırmaya başladı…

***

Derken Demirtaş Rusya'ya uçtu…

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile yaptığı görüşmede Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin yanlış olduğunu söyleyerek Rusya'nın yanında olduklarını ifade etti.

Allah muhafaza Türkiye bir harp halinde olsa bu flu parti düşman güçlerinin yanında yer almaktan bir an olsun tereddüt etmeyecek demek ki.

***

"MHP, HDP'yi flu görüyor" diye seçim süreci boyunca eleştiri oklarını yöneltenler!

Şimdi kulaklarınızı dört açın…

MHP'nin 5 milyon oy alan bir partiyi flu görmesinin yanlış olduğunu söyleyenler unutmayın ki, Türkiye karşısında Rusya'dan taraf olarak 78 milyonu yok sayan bir partiyi flu görmemek en az Demirtaş kadar ülkeye ihanet etmektir.

PKK ile arasına mesafe koymayan bir partiyi MHP yok sayıyor diye yerden yere vuranlar söyleyin şimdi;

Bu parti 5 milyon oy aldı diye ihanetlerine göz mü yumalım?

Sırtını PKK ve PYD'ye yaslamalarını hoş mu görelim?

Hendeklerin bölge halkının kendisini savunma yöntemi olduğu yönündeki sözlerine onay mı verelim?

Barikattaki insanların elindeki silahların hafif silahlar olduğunu söyleyenlere "aaa hafif silah kullanıyorlar iyi o zaman sakıncası yok" diyerek kucak mı açalım?

Bu ülkenin insanlarına "defolup gideceksiniz" diyenlere "baş üstüne" mi diyelim?

***

Bu açıdan Başbakan Davutoğlu da bu süreçte üzerine düşeni yapmalı ve ülkenin milli meselelerini görüşmek istiyorsa bunu milli hassasiyete sahip partilerle yapmalıdır. Bu açıdan yakın zamandaki HDP ile olan randevusunu da iptal etmelidir.

***

Eğer, Demirtaş'ı Rusya'ya kendileri göndermediyse!  

Makaleyi Hemen Yorumla