ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KAHROLSUN DEVRAN! / Gökçenay Saka 1709 okunma - 24 Şubat 2015

1946 yılında doğmuş memleketi Osmaniye’den tahsili için Ankara’ya gelmişti.

20 yaşındaydı Ankara’ya geldiğinde…

 Eğitimine 2 sene oldu olmadı 4 Ocak 1968 de iftarını açtıktan hemen sonra kantinde olay çıkaran ‘karşıt görüşlü grup’ tarafından şehit edildi.  Kim mi?

ADI RUHİ KILIÇKIRAN!

25 yaşında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü son sınıf öğrencisi…

Öğrenci lakin ‘karşıt görüşlü grupların’ egemen olduğu bir okulu kazandığı için, derslere girmesi engelleniyor, eğitim hedeflerine taş konuluyor. Yani adı öğrenci ama okula gidemiyor!

8 Haziran 1970 tarihinde okula girebilmeyi başardığında bu seferde ‘karşıt görüşlü grupların’ kurşunlarına hedef oldu ve 23 dakika boyunca can çekişti. Tüm bunlar yaşanırken ‘karşıt görüşlü gruplar’ tarafından okula ambulans gelmesi de engelledi. Şehit oldu!  Kim mi?

ADI YUSUF İMAMOĞLU!

Kendisi Tokatlıydı ve 22 yaşındaydı toprağa düştüğünde.

Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda eğitim görürken okula hâkim olan ‘karşıt görüşlü grupların’ ellerinde 3 gün işkenceye maruz kalıyor.

Yetmiyor ciğerlerine bisiklet pompasıyla hava basıyorlar.

Bununla da yetinmiyorlar ve 3. kattan aşağı atıyorlar… 23 Kasım 1970 tarihinde şehit ediliyor karşıt fikriyat yoksunları tarafından. Kim mi?

ADI ERTUĞRUL DURSUN ÖNKUZU!

Henüz 21 yaşında…

Olaylarla hiçbir ilgisinin bulunmadığını sadece Ülkü Ocakları mensubu olduğu bilinen Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi…

9 Kasım 2010 tarihinde üniversitede çıkan ‘karşıt görüşlülerin’ kavgasına durakta otobüs beklerken ‘Ne Oluyor?’ sorusu üzerine bıçaklanarak şehit edilen fidan gibi delikanlı… Kim mi?

ADI HASAN ŞİMŞEK!

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi…

Daha 22 yaşındaydı toprağı kanıyla suladığında…

‘Karşıt görüşlü grup’ tarafından bıçakladığı yetmiyor gibi 45 dakika yaralı halde bekletildiği hastaneye yetiştirmedikleri için kan kaybından şehit edilmesine sebep oldular… Dağ gibi delikanlıydı, toprağa düştüğünde gülümsüyordu…  Kim mi?

ADI FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU!

1968’den 2015’e kadar ilk ve son ülkücü şehitlerin adları bu yazılanlar.. Sadece bunlar olduğunu sanmayın daha binlercesi var. Bu yazılanlar sadece buraya kısaca anlatmaya çalıştıklarım.. Lakin sığmazlar ne sayfalara ne tarihe. Bu şehitler kutlu davanın yol başçılarıdır.

Dünün kızıl bayraklıları, bugün Apo’nun çocukları, değişen hiç bir şey olmadı onlar ihanet için bu topraklardalar fakat bu şehit çocuklarımız ihanete fırsat vermemek adına candan, canandan vazgeçtiler. Kurşunlara, bıçaklara, taşlara, sopalara şiddetin her türlüsüne maruz kaldılar sahip çıkılmadı, görmezden gelindi. Medya PKK diyemedi, ambulans ve polis ihanetçileri taşıdı..

Canımızı yitirdik ama andımızı unutmadık!

Her yeni günde ant içtik! Vatan dedik, Bayrak dedik, Millet dedik, Türkiye dedik!

Siz bilmezsiniz onların adını, onların adı tarihin yeni sayfalarına kanları ile yazıldı.

Siz onlara karşıt görüş dersiniz, biz vatanın yiğit evlatları…

Siz hiçbir zaman öğrenemediniz adımızı çünkü siz vatan nedir bilmediniz.

Yapılan kapı kulluğuna sesiniz çıkmadı siz de uşaklık yaptınız…

Bu hainlere kapı aralayan, yol çizen sizsiniz!

Siz suçlusunuz çünkü kahpe düzenin kör destekleyicilerisiniz!

İhaneti bağrında bir nişan gibi taşıyan zihniyetsiniz!

Siz kim misiniz? Siz kendinizi iyi bilirsiniz…

Fırat Çakıroğlu
FIRAT ÇAKIOĞLU'NA Alına Bir bahadır alp yitirdim Kahpe hainin alına Adı yüreklerde çağlar Ahtı namustur, alına Şehidimiz can verirken Nazlı hilalin alına Görsün O cennete akın etti Tuğ kaldırdı, murat görsün Kuşanarak şahadeti Yarasını berat görsün Üstüne basmadan geçer Fırat’ımı sırat görsün Yerde kalmaz Yolu uçmak olan erler Gökte durmaz, yerde kalmaz Öcü alınır yiğidin Kanı kara yerde kalmaz Sûr üfleriz âlem için Gök de kalmaz yer de kalmaz KENAN ÇARBOĞA(Töre Dergisi)
Oğuz Mucuk22.03.2015