ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRK YOKSA, 16 TÜRK DEVLETİ ASKERİ POZU NİYE? / Yıldıray Çiçek 2818 okunma - 16 Ocak 2015

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı Kaçak Saray'da ağırladı. Biz de 'Keşke ilk resmi konuğu Papa olacağına Mahmut Abbas olsaydı' diye düşünmeden edemedik. Konumuz elbette Mahmut Abbas ve Papa kıyaslaması değil. Konumuz Mahmut Abbas'a Kaçak Saray içinde yapılan karşılama törenindeki manzara…


Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odasından inerken, merdivenlere dizilmiş 16 Türk devletini temsil eden askerlerin arasından geçerek, Mahmut Abbas'ı karşılaması ana konumuzdur.


Recep Tayyip Erdoğan adına gerçekten traji-komik bir manzaraydı. Sosyal medyada bu manzara hakkında mizah üretme sanatında yaşanan yoğunluk zaten her şeyi anlatmaya yetmiştir.


Mesele aslında "16 Türk devletini temsil eden askerlerin orada ne işi var?" sorgusundan ziyade, Türklüğe karşı büyük alerjisiyle tanıdığımız Recep Tayyip Erdoğan, 16 Türk devletini temsil eden askerlerle niçin poz verme ihtiyacı duyduğunu sorgulamak olmalıdır.


Biz, 16 Türk devletini temsil eden askerlerin varlığından değil, "Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın onların yanında poz vermesinden rahatsız olduk!


Biz, 16 Türk devletini temsil eden askerlerin varlığından değil, "Gazetenin bir tanesi yazmış 'Türkiye Türklerindir' diye. Ahlaksız bu, hayasız. Eğer bunu derseniz Türkiye'yi 30'a bölersiniz. Olmaz böyle şey. Türkiye'de Türkiyelilik bilincini yakalamalıyız."  diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın onların yanında poz vermesinden rahatsız olduk!


Biz, 16 Türk devletini temsil eden askerlerin varlığından değil, "İlla başına 'Türk' kavramı gelecek veya 'Türk' ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen 'illa Türk milleti' olarak diye dayatırsan, öbürü der ki 'Hayır Kürt milleti.' Öbürü çıkar 'Hayır Laz Milleti' der. Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki, 'Türk milleti hepsini kavrar'. Hayır, Türk milleti hepsini kavramaz. Millet hepsini kavrar." diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın onların yanında poz vermesinden rahatsız olduk!


"AKP ile birlikte hepimiz Türk olmaktan kurtulduk" diyen kişi Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İl Başkanıydı, "Türk diye bir ırk yok" diyen de Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'sinde genel merkez yöneticisiydi. Bu sözlerin sahipleri aynı görevlerine Ahmet Davutoğlu zamanında da devam ediyorlar.


Şu uyuma bakar mısınız? 


Aynı yol, aynı iz, aynı zihniyet…


Recep Tayyip Erdoğan, inkâr ettiği Türk milletinin tarihteki asker temsilleriyle neyin gösterisini yapmaktadır?


Türk yoksa Türk milleti yoksa tarihteki Türk askerleriyle komik bir şekilde kutsanmaya çalışmak nasıl bir kafa yapısıdır?


Yandaş yazarlar, yorumcular 16 Türk devletini temsil eden askerlerle verilen pozun yarattığı mizahı etkisizleştirmeye çalışıyor ama bu basit soruyla ezileceklerini bile fark edemiyorlar. 


Tarihçi- Gazeteci Murat Bardakçı da, Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kaçak Saray'da 16 Türk devletini temsil eden askerlerle birlikte yapılan törene destek vererek "Gururlandım" ifadesini kullanmış ve "Hangisinde 16 devlet var, bu töreni yapmasaydık ayıp olurdu" demiş…


Kaçak Saray'da konuk edilen Murat Bardakçı'nın elbette oradan ayrıldıktan sonra farklı bir yazı yazmasını beklemiyoruz da, en azından bir tarihçi olarak Türk'ün ve Türk milletinin var olduğunu bir gün köşesinden yazarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin Türklük düşmanlığına cevap vermiş olsun!


"Türkiye Türklerindir" ifadesinden rahatsız olan, Türk milletinin varlığını inkâr eden birinin 16 Türk devletini temsil eden askerlerle poz vermesi, "gurur duyulacak" bir durumdan ziyade ibretlik bir durumdur Murat Bardakçı!


Yandaş uyanıklar da bu eleştiriler karşısında "Siz nasıl milliyetçisiniz 16 Türk devletini temsil eden askerlere mi karşısınız?" gibi refleks sergiliyorlar.


Tekrar tekrar vurguluyoruz. Türk, Türklük düşmanlığını defalarca göstermiş birisinin 16 Türk devletini temsil eden askerleri kullanması bizim karşı olduğumuz durumdur. 


Ey yandaşlar!


İşte bu yüzden sizde biraz zekâ kırıntısı olsa kendi içine düştüğünüz hali çok iyi anlardınız.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN : “TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM DİYE BAŞLAYAN ANDIMIZI KALDIRDIK

 http://www.youtube.com/watch?v=HJO4ekhWilY

RECEP TAYYİP ERDOĞAN :  'KÜRDİSTAN'A SELAM’

 

http://www.youtube.com/watch?v=ADqhSbpiLsA

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN :  "PKK DÜŞMAN DEĞİL, SUÇLU"

 

http://www.youtube.com/watch?v=S2wmA0QQH0U

 

ERDOĞAN'IN MİLLİYETÇİLİK OYUNU..!

http://www.youtube.com/watch?v=0Kr_e7be5H8

Önce Müslümanım sonra Türküm
Ben Türküm kardeşim,elli tane tayyip aksini söylesede ben sapına kadar Türküm
mehmet selman17.1.2015
TÜRK OLARAK DOGDUGUM ICIN COK GURURLUYUM ALLAHADA COK SÜKÜR EDIYORUM ANAMI VE BABABI SECME HAKKIM OLMADIGINDAN YAHUDI OLARAK HIRISTIYAN VEYA MÜSEVI VS OLARAK DOGABILIRDIM ALLAH TÜRK OLARAK DOGMAMI ISTEDI
Türk olarak dogdugum icin Allahü Tealaya sahip oldugum hücreler sayisinca sükür etsem azdir nedenine gelirsek Islamiyetin yayilmasini arzu eden ve yayilmasini sagliyan sanli halis temiz kalben Allaha iman etmis Allah yolunda ömrünü tamamlamis sahsimin düsüncesidirki onlarin mudtaki olduklarini düsünen bir kimse olarak ejdadimdan bir kac isim zikretmek isterim Allah yolunda ömür tamamlamis Kanuni Sultan Süleyman Yavuz Sultan Selim Fatih Sultan Mehmet sanli ejdadimdan üc sanli isim Allah onlardan razi olsun
Hüsamettin cetinkaya 17.1.2015
gözlük tak
bu yazıyı merak edip okudum.gördüm ki benden başkasıda yorum yapmamış...at gözlüğünüz o kadar çok kirlenmiş kibaktığınızdakarşıyıda görmez olmuş...oradaki askerlerle yapılan tören şimdiye kadar yapılmadıığı ayıbını söylemek yerine neden yapıldı diye söylemek normal bir vatandaş olarak garibime gitti...sıradan vatandaş sizin gibi düşünmüyor...lakin cuhuriyetle birlikte unututrulan hain ilan edilen bir tarihimizvar...millet sizin kadar cahil değil..
samim soyad17.1.2015
Hep birilerine bir şeyler düşün derken düşünmeyi unutmak!
Sayın Yıldıray Bey, yazınızı dikkatle okudum fakat cidden sizi anlamakta güçlük çektim. Biz işimize geldiğinde bu vatanda Türk,Kürt,Laz,Çerkez vs. beraber savaştık demeyi iyi biliriz. Neden bu vatan Türklerin olsun ki? Ben 2 akrabamı Çanakkale'de, bir diğerini ise Yemen'de şehit vermişim. Büyük babam 9 sene Yunan esareti yaşamış ve daha niceleri... Bu vatanda Türkler kadar Kürtlerin'de hakkı vardır. Osmanlı'nın tam bittiği zaman Kürdistan kurulması iyi bilinirdi fakat savaşmışız. Sebebi her ne olursa olsun zaferde payımız var. Şimdi bana belki gülüyorsunuz. Belki vereceğiniz cevaplarınız da hazır. Fakat biraz eleştiriden kendinize zaman ayırırsanız bir Kürt olduğunuzu düşünün... Atalarınız katledilmiş,inkar edilmiş,zulüm görmüş,ana dili yasaklanmış,insan pisliği yedirilmiş(bkz. Yeşilyurt Davası).. Acaba fikirleriniz yine böyle berrak mı olurdu? Evet ben bir Kürt genci olarak ırkçılık yapan insanlardan ahirette hesap soracağım... Bize demişsiniz bende size diyeyim. Biraz vicdan kırıntısı varsa içinizde bir empati kurun... Muahabbetle...
Nacizane bir Kürt Genci17.1.2015