ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
UTAN AHMET HAKAN UTAN ! / Yıldıray Çiçek 5826 okunma - 03 Kasım 2014

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan yazılarında ya da televizyon programlarında ne zaman PKK terör örgütünden, Öcalan'dan, PKK adına siyaset yapanlardan, Barzani'den, Talabani'den bahsetse, ben Kanarya Sevenler Derneği üyelerinden, Yeşili Koruyan Çevrecilerden falan bahsediyor sanıyorum.

Öyle bir yazıyor, öyle konuşuyor ki, sanki terör örgütü PKK ve onlarla bağlantılı olanlar, hak peşinde koşuyor, onlar birer özgürlük kelebekleri, barış güvercinleri ve insanlığın abide merkezi…

Ahmet Hakan onlarla ilgili yazarken ve konuşurken, onlara demokrasi ve özgürlük kalkanını anında teslim ediyor ve onları korumaya alıyor.

Ahmet Hakan, PKK'nın kundaktaki bebeği bile kurşuna dizecek kadar canavar ruhlu bir terör örgütü olduğunu, Barzani'nin de bu eli kanlı terör örgütünü Türkiye'yi bölme hedefi için koruyan ve besleyen olduğunu bildiği halde, empati adı altındaki bu sevgi salgılamalarını neden yapmaktadır?

PKK terör örgütü ve Peşmerge’nin omzuna konacak özgürlük kelebekleri ve barış güvercini olmadıklarını bilen Ahmet Hakan'ın Irak'ın kuzeyinde, Kandil'de unutamadığı bir aşkı mı var ki, PKK'yı yahut Peşmerge’yi olduğundan farklı gösterme gayreti vermektedir?

Yozgat çocuğu Ahmet Hakan'ın, onun-bunun PKK ve Peşmerge çocuklarıyla ne gibi bir birlikteliği olabilir ki?

Daha geçtiğimiz haftalarda anasına telefon almak için çarşıya çıkmış silahsız askerlerimizi sokak ortasında  şehit eden bu rospi çocukları değil mi Ahmet Hakan?

Hamile eşine ayva almak için pazara çıkmış silahsız askerimizi eşinin yanında yine sokak ortasında şehit eden bu rospi çocukları değil mi Ahmet Hakan?

Demokrasi ve özgürlük kavramlarıyla korumaya çalıştığın teröristler işte böyle bir alçakken, örgütün tarihi bu tür alçaklık ve kalleşlik dışında hiçbir şey barındırmazken, hala PKK ve Peşmerge aşkın niye depreşiyor?

Ahmet Hakan geçtiğimiz günlerde köşesinde "PEŞMERGE topraklarımızdan geçerken" başlıklı şu yazıyı yazarak, bu aşkını bir kez daha tescillenmiştir. 

***

PEŞMERGE topraklarımızdan geçerken...

Kürtlerin sevinç gösterisi yapmasına bozulanlara soruyorum:

 

Akrabalarının yardımına koşan silahlı kuvvetleri görünce ne yapacaklardı? Evlerine kapanıp ağlayacaklar mıydı?

 

Peşmerge topraklarımızdan geçerken...

Kürtlerin Obama için "Biji Serok Obama" sloganı atmasına şaşıranlara soruyorum:

 

Peşmerge'nin geçişini sağlayan asıl gücün ABD olduğunu bilen Kürtler ne yapacaklardı?

Amerikan bayrağını yakıp "Kahrolsun Obama" mı diyeceklerdi?"

***

Her halinden belli ki, Peşmerge'nin Türk topraklarını kirleterek geçişinden Ahmet Hakan çok mutlu olmuş, sevinçten havalara uçmuş!

Barzani'nin Kandil'de asker ve polislerimizin katilini beslemesi, koruması, Barzani'nin "Irak'tan, İran'dan, Suriye'den ve Türkiye'den toprak parçası alarak büyük Kürdistan'ı kuracağız" demesi Ahmet Hakan gibilerin bozulmasını sağlamıyorsa daha ne sağlayacaktır?

Kobani dedikleri yerde hiç sivil kalmamışken, Peşmerge sürüsü IŞİD'e karşı çatışan PKK'lı teröristlere hem de Türkiye'yi yöneten emperyalist uşaklarının verdiği silahlarla yardıma giderken, Ahmet Hakan'ın "Akrabalarına yardıma koşan" cümleleriyle duygusallık yaratmaya çalışması nasıl bir gaflettir?

Ahmet Hakan, her yazısında PKK terör örgütünün söylemlerini, eylemlerini Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi noktasında değerlendirmektedir. Zaten gafletin ve ihanetin asıl kaynağı burasıdır.

Aynı zamanda en büyük zulmü Kürt kökenli vatandaşlarımıza da yapmış terör örgütü ve onun önderi konumundaki Öcalan nasıl Kürtlerin temsilcisi olarak Ahmet Hakan gibiler tarafından yazılıp, çizilmektedir?

"Kürtler kadar aşağılık bir topluluk yok, en ufak hatalarında kafalarını ezeceksin, yoksa laf dinletemezsin" diyen Öcalan iken, "HEP'e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün" diyen Öcalan iken, "Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir yada düşman" diyen Öcalan iken, PKK ve Öcalan Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi mi oluyor Ahmet Hakan?

Hem de Öcalan bu sözlerini kundaktaki bebekleri, hamile kadınları, camiden çıkan aksakallı ihtiyarları kurşuna dizdirerek uygulamışken, akrabalık bağları üzerinden ahkâm kesmen yakışık alıyor mu Ahmet Hakan?

Mutluluk duyduğun Peşmerge'nin geçit törenini Barzani'nin "Türkiye'den de toprak parçası alarak büyük Kürdistan'ı kuracağız" sözü ışığında değerlendirip, yaşadığın topraklarda oynanan oyunu, kirli tezgâhları göremiyorsan sana daha ne diyelim Ahmet Hakan? Yok, eğer bunu bilerek yapıyorsan, zaten kaleminle, dilinle bu oyunların bir parçası olmuşsun demektir, zaten o zaman denilecek hiçbir söz kalmıyor.

Peşmerge sürüsü sözde Kürdistan bayrakları, PKK ve Öcalan paçavralarıyla geçit töreni düzenliyor bu durum Ahmet Hakan'ın kanına dokunmuyor ve birde bu manzaralara güzellemeler yapıyor. 

Utan Ahmet Hakan  ‘Türk yiğitlerinin harman olduğu diyar'dan, ‘Bozok Yaylasının çocuklarından’ utan!

PKK ve Peşmerge müdafaası yapmak sana yakışıyor mu?

 

BARZANİ’NİN PKK KAMPLARINI ZİYARETİ

https://www.youtube.com/watch?v=jMlwYXUf_t8

İKİ YÜZLÜ
Bunlarda utanma duygusu olsa bukalemun gibi olmazlar. Şekilden şekile giriyorlar birilerine yaranmak için. Kanı bozuklarla aynı karede.
Amet ÖKSÜZ8.11.2014
Asıl ağa babalarına sormak lazım!!
Öncelikle böyle konuları açık yüreklilikle dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.fakat böyle ortamı onlara hazırlayanlar baş suçludur.o baş suçluda garibanların oyuyla başta duranlardır saygılar
kandil 8.11.2014
haberin olsun.
utanmanın ne olduğunu biliyormu şayet biliyorsa tek kelime vatan hainidirgünola harmanola.......
ali ayyıldız8.11.2014
BU NE NEZAKET
Yapılanları ve arka planını bilmiyor demek,Hakan'ın zekasıyla hem alay etmek olur,hem de kendimizi kandırmak.O halde geriye ne kalıyor ? bile bile lades ! Yani açık şerefsizlik.Yıldıray Bey,bune nezaket.Anlamayan için israf değil mi ?
Ümit yılmaz8.11.2014