ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BÜLENT ARINÇ HADİ AĞLA DA BAŞBAKAN YAPSINLAR SENİ! / Yıldıray Çiçek 74395 okunma - 06 Mayıs 2014

Siz onun düştüğü bu hale bakmayın, o AKP’yi kuran dört ana beyinden biridir. O beyinlerden birisi şuan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda, diğeri Başbakanlık koltuğunda oturuyor. Bu beyinlerden bir başkası olan Abdüllatif Şener’de AKP’den ayrılarak, parti kurdu ve şimdi AKP’li geçen her gününe lanet okuyor ve her yerde AKP’nin yolsuzluklarını ve vatana ihanetlerini anlatıyor. Geriye kalan bu Bülent Arınç ne yapıyor derseniz, her konuda Başbakan Erdoğan tarafından ters köşe yapılıyor yahut madara ediliyor. Bülent Arınç’a da bu haller karşısında "Ben sadece bakan değilim. Benim aynı zamanda özgül ağırlığım var ve bu özgül ağırlığım başkalarından farklıdır. Ben çok şeyi temsil ediyorum. Benim yıpranmamam, hiçe sayılmamam lazım." diyerek ağlamak düşüyor.

Kimsenin takmadığı biri olarak, her konuda konuşmayı da hala marifet sanıyor. En son Adnan Oktar ve kedicikleri ile tartışmaya girdi ve resmen onlar tarafından da tırmalandı. Adnan Oktar, Bülent Arınç’a o kadar ağır laflar saydırdı ki, bu tartışmalar yaşanırken Recep Tayyip Erdoğan Adnan Oktar’ı telefonla arayıp başka birinin telefon numarasını isteyecek kadar yakın buldu.

Bunun düştüğü duruma başka bir siyasetçi düşse istifa eder, evine kapanır, insan içine dahi çıkamazdı. Ama bu Bülent Arınç her madara oluşta, daha çok konuşmayı seviyor. Dikkat edin sözde AKP’nin en ağır toplarından diye adı geçer ama “Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olduğunda kim Başbakan olur?” arayışında adı geçmeyen tek kişidir. Derdi Başbakan olmaktır ama herhalde “ağlamaktan Başbakanlık yapamaz” diye düşünüldüğünden kimse adını bile anmamaktadır.

Ama o daha Başbakan Erdoğan ve Adnan Oktar’dan yediği lafların altından kalkamadan, muhalefete bulaşmayı tercih ediyor. Herhalde muhalefete çatar, Recep Tayyip Erdoğan’ı öve öve bitiremezsem belki Başbakanlık koltuğu bana kalır diye kendince düşünüyor.

Bülent Arınç, Bursa’da parti programında konuşmuş ve konuşmasının bir yerinde Tayyip bey, o her zaman ki yakışıklı, babayiğit, bir seksen boyunda birisi var.” Demiş… Böyle bir övgü genelde kadınlar arasında, bir erkeği övmek için kullanılır… Ama Bülent Arınç “Başbakan olabilir miyim?” diye yapmadığı ve yapmayacağı şey yok sanırım.

Başbakan Erdoğan’a boy dışında yaptığı bu abartılı ve yakışıklılık kavramını değiştirecek övgü yanında bir de muhalefete çatmış, CHP ve MHP’ye ise haddini ve ölçüsünü aşan cümleleri kurmuş…

MHP Lideri Devlet Bahçeli, doğruları söyledikçe öylesine kimyaları bozuluyor ki, ne diyeceklerini, ne söyleyeceklerini şaşırıyorlar.

Bülent Arınç’ın kaygısı da Başbakan Erdoğan’ın gözüne girmek olunca MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Git ya kardeşim, MHP de kurtulsun millet de kurtulsun. Senden başka belki birisi gelir, MHP kendi kimliğini bulur.” Demiş…

Bülent Arınç’ın suratında hala kediciklerin tırnak izleri dururken, Adnan Oktar’ın lafları altında ezilmişken ve Başbakan Erdoğan bile kavga esnasında Adnan Oktar’ı telefonla arayıp onore ederken muhalefete bulaşması da ne trajı-komik olur değil mi?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’nin gerçek kimliğini koruyup, yaşattığı için zaten hırsızlar, vatan hainleri, Türk/İslam düşmanları rahatsız olmaktadır. Sen hangi sebepten rahatsızsın Bülent Arınç?

Devlet Bahçeli gittiğinde ölen PKK’lılara daha rahat mı ağlayacaksın Bülent Arınç?

Devlet Bahçeli gittiğinde, PKK’nın talepleri karşısında daha mı verimli olacaksınız Bülent Arınç?

Devlet Bahçeli gittiğinde, evdeki paraları daha rahat mı sıfırlayacaksınız Bülent Arınç?

Devlet Bahçeli gittiğinde, rüşveti az getiren işadamlarını kucağa daha iyi mi oturtacaksınız Bülent Arınç?

Devlet Bahçeli gittiğinde Allah’ın ayetleriyle daha mı iyi dalga geçeceksiniz Bülent Arınç?

Devlet Bahçeli gittiğinde, İslam ülkelerine daha çok hançer saplayıp, Müslüman öldüren ABD askerlerine daha iyi dua mı edeceksiniz Bülent Arınç?

Oyumuz çok diye, haklı mı oluyorsun? Hadi kula her türlü manipülasyonla hesap verdiğinizi sanıyorsunuz da, sizler Allah’a nasıl hesap vereceksiniz? Yahu bir tane davranışınız İslam’ın ölçülerine uymadan, birde İslamcıyız diye ortada dolaşıyorsunuz.

İslam’ın yasakladığı ne varsa hepsini yapmada ustasınız, birde insanlara utanmadan ahlak dersleri verip, akıl dağıtıyorsunuz.

Sizler gittiğinizde Türk/İslam dünyası kurtulur ama MHP Lideri Devlet Bahçeli gittiğinde hainlere, Türk/İslam düşmanlarına gün doğar, onlara bayram olur. Bu bayramı mı bekliyorsun Bülent Arınç?

Tebrik
Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş.
Efe Hüseyin ŞATIROĞLU7.5.2014
Mükemmel
Son günlerde okuduğum en hikmetli makale, sizi tebrik ediyorum. Umarım Bülent Arınç'ın siyasetten silineceği tarih çok yakın. Hepimiz o günü dört gözle bekliyoruz.
Erkan Arkut6.5.2014
tebrikler!!!
Yıldıray Başkanım eline sağlık.Çok güzel bir yazı olmuş...
ibrahim tuncer6.5.2014