ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MANSUR YAVAŞ'IN MASKESİNİ UĞUR DÜNDAR DÜŞÜRDÜ ! / Yıldıray Çiçek 21396 okunma - 07 Ocak 2014

Uğur Dündar, geçtiğimiz yıl maliye-vergi uzmanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot'un yemekli davetinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana gelmiş ve burada yapmış olduğu sohbeti 'CHP İstanbul, Ankara ve İzmir’de kimleri aday gösterecek?" başlıklı yazısı ile Sözcü Gazetesi'ndeki köşesine taşımıştı.

Bu yazısını 22 Şubat 2013 tarihinde yazmıştı. Yaklaşık 1 sene önce yani…

Uğur Dündar, o sohbette konusu açılmış olan Ankara ile ilgili olarak "Ankara'ya gelince… Henüz bir isim belirlenmemiş. Bazı isimler var, ama biri üzerinde karar kılınmamış. CHP başkentte sürpriz bir isimle seçmenin karşısına çıkabilir!" cümlelerini yazmıştı.

http://sozcu.com.tr/2013/yazarlar/ugur-dundar/chp-istanbul-ankara-ve-izmirde-kimleri-aday-gosterecek-232034/

Uğur Dündar'ın bu yazısından yaklaşık bir sene sonra CHP'nin Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş oldu. Uğur Dündar'ın "sürpriz bir isim" dediği kişi zaten o gün belliymiş…

Uğur Dündar da geçtiğimiz günlerde bir yıl önce yazdığı yazısını köşesinde tekrar yayınlayarak yazısına şunları ekledi: Okuduğunuz yazıyı, o yemekten iki gün sonra 22 Şubat 2013 tarihli SÖZCÜ'deki köşemde yayımladım. Yaklaşık bir yıl önce yazdıklarımın tümü gerçekleşti. Kılıçdaroğlu yemek sırasında "Ankara adayımız Mansur Yavaş olabilir. Ancak henüz görüşmelerimiz devam ediyor. Lütfen adını vermeyin!" diye rica ettiği için, "CHP başkentte sürpriz bir isimle seçmenin karşısına çıkabilir!" demekle yetindim. Nitekim sürpriz isim Mansur Yavaş oldu."

http://www.ugurdundar.com.tr/detay.aspx?haberkategoriid=10&haberid=1823

Uğur Dündar'ın bu yazıyla birlikte CHP'li yoldaş Mansur Yavaş'ın maskesi tamamen düşmüştür. 12 Haziran 2011 seçimlerinden aylar önce AKP söylemlerinden beslenerek yazdığı mektupla ve seçimlerden önce AKP'nin gazetelerinde yayınlanan tam sayfa röportajlarda MHP Liderini ve yönetimini eleştirerek, MHP ile bağlarını koparmıştı. Şimdi ise dün mektuplarında, röportajlarında siyasi vebalı ve mikrop gibi muamele yaptığı CHP'den aday oldu.

MHP'den AKP'nin propagandalarını savunarak kopuyor, "MHP CHP'leşti" diye AKP'nin gazetelerinde MHP'yi hançerliyor, sonra daha hançerini MHP'nin sırtından çıkarmadan CHP'den aday olma görüşmeleri yapıyor.

Diyelim ki, Mansur Yavaş'ta fikir omurgası namına hiçbir şey yok, peki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nda da mı yok?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye mektup yazıp, CHP'yi "maneviyatsız" ve adeta toplumda hastalıklı bir zihniyet gibi gösteren ve suçlayan birisini CHP'den nasıl aday yapabiliyor? Neyse bu mesele CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi meselesidir.

Bizi burada ilgilendiren MHP üzerinde oyun oynanmasıdır. MHP'nin oylarını bölmek için yapılan propaganda oyunlarıdır. Bu oyunlar aşağıda belirtilmiştir:

 - MHP'den fikren kopuşa bakmadan "Mansur Yavaş'ı MHP'den dışladılar" diye mağduriyet üretme senaryosu.

- Mansur Yavaş'a oy verin, kazanınca hemen CHP'den MHP'ye geçeceği yalanı.

- Aylar öncesinden MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanan ve o günden itibaren Ankara'da gitmedik ilçe ve semt, ziyaret etmedik sivil toplum kuruluşu bırakmamış ve büyük özveri ile gece-gündüz çalışan Prof. Dr Mevlüt Karakaya ile CHP'nin adayı Mansur Yavaş'ın anlaştığına dair yayılan yalan ve fitne.

MHP'nin oylarını bölmek için bu şekildeki yalan ve fitne üzerine inşa edilmiş propagandaları Ankara'da yaymaktadırlar.

Mansur Yavaş her ne kadar kendini MHP üzerinden pazarlamak için "MHP'den aday olmak için en geç Ramazan Bayramı sonuna kadar bekleyeceğim." demiş olsa da, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir yıl önce Uğur Dündar'a Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının Mansur Yavaş olacağını söylemiş olması zaten her şeyin pazarlık aracı olarak kullanıldığını göstermektedir.

Geçtiğimiz hafta içinde yazdığım "Yavaş Yavaş Gelen İhanet" başlıklı yazım içindeki "Bundan yaklaşık bir yıl önce MHP'li üst düzey bir yetkilinin kendisine karşılaştığı bir ortamda "Mansur bey ne yapmayı düşünüyorsunuz bundan sonra, MHP'den adaylık düşünüyor musunuz?" sorusunu yönelttiğinde "Ben MHP'ye viagra olmam" diyen bir zihniyetin, bugün CHP'ye ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz." şeklindeki cümlelerim ile Uğur Dündar'ın bu yazılarını birleştirdiğinizde zaten her şey netleşmiş olmuyor mu?

MHP'de iken AKP'nin fikirlerini savunan, AKP'nin fikirlerini savunurken CHP'ye geçen Mansur Yavaş'a ve "Melih Gökçek'ten Nefret Edenler" diye Türkiye genelinde bir kitle oluşturmuş İ.Melih Gökçek'e Ankara mahkûm değildir.

Dürüstlük, vizyon, kalite, başarı sıfatlarıyla ön plana çıkan, Ankara'nın öz evladı olan Prof. Dr. Mevlüt Karakaya AKP ve CHP'nin adaylarından her manada çok önde yürümektedir. Ankara, sözüne güvenilecek ve fikrinde omurgalı birini arıyorsa Prof. Dr. Mevlüt Karakaya tek tercihtir. Kendi partisine bile nankörlük etmiş Mansur Yavaş ile yıllardır seçildiği halde Ankara halkına nankörlüğü en üst noktaya gelmiş İ.Melih Gökçek'in Ankara'ya verebileceği bir şey yoktur.

AKP'lilerin bile nefret ettiği bir isim haline gelen İ.Melih Gökçek'ten kaçacak AKP'lilerin oyları ve CHP'yi aşağıladığı halde CHP'den aday yapılan Mansur Yavaş'a tepki gösteren CHP'lilerin oyları bu seçimlerde MHP'de buluşacaktır.

PKK'lıları milletvekili, Genel Başkan yardımcısı yapmaktan sakınmayan AKP ve CHP'ye milliyetçi-muhafazakâr Ankaralının verecek oyu yoktur. Şimdilik verme niyetinde olanlar da üç ay içinde her şeyin farkına vararak vazgeçecektir.

Mansur Yavaş İle Melih Gökçek'in ortak yanlış noktaları, Ankara'da Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'nın yolunu açacaktır.

mhp
Mhp zaten kendi ayagina kurşun sıkmak tan yuruyemiyor bir sag görüşlü kişi olarak oyum Mansur yavaş beye
kani karar31.1.2014
Mansur Yavaş Hiç MHP li olmamış,CHP yi satmayacağını nerden biliyrsunuz
MHP li olmak...... Onur,Şeref,namusuna sahip çıkmak demektir. Onur,şeref ve Namus ise Vatan demetir. MHP li olmak,davasına her ne olursa olsun saip çımak,Liderine liyakatlı olmak ve DAVASININ ASKERİ OLMAKTIR. Her ne olursa olsun davadan ayrılmamak ise MHP li olmaın gereklerindendir. Şimd bazı ülkücü olduklarını söyleyen arkadaşlarımızın yorumlarını okudum.Ülkücü olup olmadıklarından emin olmadığım arkadaşlar, Mansu Yavaş'ın ülkücü olduğunu,ama şimdi CHP den aday gösterildiğini ve desteklemek gerektiğini söylüyorla. Bunu söylerken hangi duygu düşünce ve gaflet içeisinde söylediklerini anlamakta güçlük çekiyorum. Burada ülkücü olduklarını ama mansur yavaşı desteklemeleri gerektiğini söyleyen arkadaşlarımız gerçekten,Ülkücü davanın birer neferi olsalardı, Partisine ihanet edip tam bir yıl önce sırtından vuran, dansöz gibi önce akppkk ya göz kırıp, sonrada CHP ye gerdan kırmış Mansur Yavaş yerine MHP den aday olmuş, dürüst,idealist ve MHP davasından hiç bir zor şart altında dönmemiş olan KARAKAYA için oy isterlerdi buradan. Kısacası Ülkücü oldularını söyleyen arkadaşlarınéeski ülkücüyüm" deyip aslında ülkücülük davasına MHP kaybetmeye başladığı anda sırt dönen kişiler oldukları nasılda belli oluyor. Yani "batan gemiyi ilk terk eden fareler misali olan arkadaşlarımız şimdide ülkücülük adına mansur yavaşa yani CHP ye oy isteyerek ihanet ediyorlar. Arkadaşlar,Liderimizi eleştirerek bir yee varamazsınız.Siz yıllardır bu oyun içerisinde yer alıp liderimizi eleştirdiniz.Bizde yıllarca onun emrinde bu davaya sahip çıktık.MHP,barajın altına sizler sayesinde düştü,bizle sayesinde güçlendi.Biz barajın altında ikende bu davanın birer neferydik,şimdide.Biz dünde MHP nin askeriydik bugünde.Dün refarandumda EVET oy verenlerle,bugün Mansur yavaşa oy isteyenler arasında hiç bir fark yok o nedenledirki ÜLKÜCÜLER,MHP liler ihanete uğradıkları mansur yavaş a oy vermeyecek sandıkta kendi adayı KARAKAYA verecek ve partimizin üzerinde oynanan oyunları bozacaktır.
Ayşe ALP30.1.2014
CHP/Mansur Yavaş
CHP üyesiydim bir önceki yerel seçimde chp nin sandık görevlisiydim, oyumu Sayın Mansur Yavaş'a verdim; ne kadar isabetli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum,oyum yine Mansur Yavaş beye: O zaman Mansur bey mhp li değilmiydi? Yapmayın beyler oyunun parcçası olmayın.Vatanını seven dürüst kim var ise partisi ne olursa olsun desdeklememiz lazım.Ancak bu şekşlde düzlüğe çıkarız.
Sezai Sakarya25.1.2014
YANLIŞ DÜZEN
Bu hafta CHP den iki bayan ilçeye geldi.Mansur yavaş için oylarda birleşelim dediler.Adayımız dışında kimseye oy vermeyiz.Ankarayı alacağız AKP yi istemi yorsanız siz Mevlüt Karakaya başkanımızı destekleyin dedim.Dışarıda destekler güzel.Allah'ın izniyle başaracağız.
GÜLSEN ERGÜN17.1.2014
salyalar akıyor...
chp'nin adayını destekleyeceksin, genel merkeze saldıracaksın, sen doğru olacaksın, genel merkez yanlış... yürüyün yavaş yavaş, salyalarınızı başka yerde akıtın...
fikret bayam14.1.2014
Hangi MHP?
Hiç kimse kusura bakmasın arkadaşlar! Artık bir şeyleri görmezden gelme lüksümüz yok! Bu yönetim tamamiyle tabanın taleblerinden bihaber, ülkcülerin beklentilerin karşılamaktan oldukça uzaktır! Ülkemizin içinde bulunduğu durumda MHP'nin iktidar olamamasının tek sebebi mevcut yönetimin yetersizliğidir! Başarısızlığı bile başarı olarak gören bir zihniyetin malesef ne bu davaya ne bu ülkeye vereceği hiçbir şey yoktur! Parti hain fabrikası haline geldi! Devlet Bey'e bırakın sıradan bir seçmeni, MHP'yi destekleyen STK'ların başkanları bile ulaşamıyor. Özel kalem müdürü kimseyle görüştürmüyor! Devlet Bey için üzülüyorum. Dürüst devlet adamı ama siyaseten sıfır. Bu şekilde bu işler yürümüyor kimse kusura bakmasın! Mansur Yavaş'ı karalamak kimseye bir şey kazandırmayacaktır! Allah doğruyla beraberdir! Adam kaç zaman MHP'den aday olmak için bekledi! Ama "ilgi alanımızdan çıkmış şahsiyet" olarak ilan edildi. Bu ülkücü ahlaka yakışır bir davranış mıdır? Yıldıray Bey, azılı ülkücü düşmanı Uğur Dündar'ı referans veriyorsunuz. Sarıldığınız ip, dün boynunuza geçerilmeye çalışan ip değil mi? Artık bu kaset siyasetleri, karalama siyasetleri bitsin! Gösterecek güzelliği olmayanlar başkalarının kötülerler! Hayatımda ilk defa CHP'ye oy vereceğim ve bu benim değil beni CHP'ye oy vermek zorunda bırakanların, azılı ülkücü düşmanlarının ipine sarılanların boynuna! Hiç düşündünüz mü geçtiğimiz seçimde MHP ilan verecek bilboard bulamazken, bu seçimde Ankara'nın en gözde yerlerinde Karakaya'nın afişleri asılı? Son günlerin moda deyimiyle "zamanlama manidar" değil mi? Devlet Bey, Sırrı Süreyya Önder'i aday yapsa bu kez de ona mehdiyeler düzersiniz. Biz yeri geldiğinde yönetimi eleştirmeyi, ilerlemeniz ve iyileşmenin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Fikrimiz var, aklımız var, vidanımız var. Biz bir bayrağın gölgesinde yer kapma derdinde değiliz ki makamımızı kaybetmemek için liderin her sözüne biat edelim! İnancımızla elhamdülillah! Bizim amacımız o bayrağı daha ileri götürmektir! Selam ile.
Musa Gerçeker13.1.2014
yorum
arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz allah aşkına mansur yavaş ın CHP den aday olması insan DNA sına zarar sen yıllarca bozkurt işareti yap çıkarın icabı CHP ye geç yoldaşlar diyerek siyaset yap ya bu halkı bunlar bu kadarmı afedersiniz mal olarak görüyor dallarla budaklarla ne uğraşıyorsunuz herkese saygı ve hürmetler
mehmet yoldaş11.1.2014
genel merkezin yanlışları
bir çok yerde üye ve halk görüşü alınmadan adaylar açıklandı.. ben biliyorum ki seçime girse kazanacak adaylar var ama nerde alakasız insanlar var hatır gönül işiyle aday yapılıyor..seçimde oy kaybedecek mevcut başkanlarla yola devam ediliyor.. tabana bi sorun kim olsun kimi öneriyorsunuz, vatandaşa sorun kimi görmek istersiniz diye.. herşeyin iyisini genel merkez oturduğu yerden biliyor ya..MANSUR YAVAŞ MADEM KÖTÜYDÜ NİYE ADAY GÖSTERİLDİ. duygusal düşünmeyin melih gitsin mi kalsın mı.. yavaşı destekleyin ki melih gitsin..
coşkun şenol10.1.2014
ayıp ayıp
kendi insanını böyle kolay harcayan bir başka camia varmı bilmem. yoktur. bırakın da kazansın, sonrasını nerden biliyorsunuz? genel merkeziniz adam harcamakta kasap gibi, onu yazın yüreğiniz varsa...
osman türker10.1.2014
mansurun kapasitesi
Mansur beyin stoktaki kapasitesi sadece CHP ye geçecek kadardı. O kapasiteyide geçerken kullandı. Beypazardaki Ülkücüleri Belediye başkanlığı zamanında küstürdü, Ayaştan gelecek oyları zaten 202 yılında beypazarından Ayaşı idare etmeye kalktı. Ayaşlılar o hareketi unutmamışlardır. Nallıhanın ülkücüler mert ve sert olduğundan davasını satana kesinlikle bakmazlar. Tamam Yavaş Beypazarını turizime açtı bazı vatandaşlar sebepleniyor ama Ülkücü gençliği beypazarında küstürdü. Anlayacagınız Kapasite stokta bitmiş durumda.CHP+AKPKK= İKİSİNİN ADAYIDAHİ OLSA KAPASİTE BİTİK OLDUGUNDAN KAZANMASI HAYALLLLLLLLLLLLL
m.y9.1.2014
Yıldıray Bey Dikkatine
Yıldıray Bey, Mansur Yavaş ile ilgili yazınızı okudum ve size tabiki hak veriyorum, katılıyorum. Fakat konuyu hiç uzatmadan size çok net bir şey soracağım yazınıza müteakiben; - Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını belirlerken; daha önce partiye zarar vermiş, aleyhte çalışmış şeklindeki kriterleri göze alıyor mu? Cevabınız evet tabiki o kriterleri dikkate alıyor ise diğer bir sorum; - İllerde belirlediği adayların hepsi o kriterlere uyuyor yani öyle mi? Saygılarımla.. Cevabınızı bekliyorum.
Alp Eren9.1.2014
% 5
%5
Yamtar Bozkurt9.1.2014
siyasi kıvırmaca
ben bir chp li olarak mansur yavaş a oy vermem sebebi ise yarın akp ye geçmeyeceğini garenti görmüyorum
kamil eroğlu9.1.2014
ANKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
CHP ADAYINI AÇIKLADIĞINDAN BERİ MHP'NİN ANKARA'DA ŞANSININ ARTTIĞINI DOSTA DÜŞMANA HERKESE SÖYLEDİM. YİNE DE SÖYLÜYORUM BU SEFER MHP...BÖYLE FIRSAT HER ZAMAN ELE GEÇMEZ. ANKARALI VATANDAŞLARIN BUNU İYİ DEĞERLENDİRECEĞİNE İNANIYORUM. SAYGILAR...
İLHAN PERKTAŞ9.1.2014
karakaya yanlış aday
Mevlüt Karakaya ile Ankarada seçim kazanma şansı yoktur MHP nin.
Erkan9.1.2014
karayalçın yoksa melih kazanamaz..
ANKARADA İ. MELİHİ SON 3 SEÇİMDE KARAYALÇIN KAZANDIRDI ŞÜKÜR ŞİMDİ ADAY DEĞİL İ. MELİHİN ŞANSI ÇOKK DÜŞTÜ..ARTIK DENENMİŞ ADAY KALMADI..MIZRAK ÇUVALA SİĞACAK ARTIK..YALAN İFTİRA ATACAK İLLADA BİR ŞEYLER BULURLAR AMA SIÇTIKLARI B*K UN DUMANI TÜTÜYOR.. METRO YALANLARINI 20 YIL DİNLEDİ BU MİLLET ARTIK YEMEZLER..MİLLETİN MALINDAN MİLLETİN PARASIYLA YOL GEÇİRENLERE 20 YILDIR SABREDEN BU MİLLETE BABSININ PARASIYLA GIDA DAĞITMIYOR..MİLLETTEN ÇALDIKLARINI NIN %1 BİLE OLMAYAN MİKTARLARI MİLLETE TOKAT VURURCASINA VERDİM DEMEK İNSANLIK DIŞI BİR UYGULAMADIR..HER ŞEY ANKARA İÇİN, ANKARA HEPİMİZİN, HIRSIZ İSTEMİYORUZ..BEN O YUMU O HIRSIZA VERDİM DEMEYİNİZ..OYUNU DÜRÜSTE VER AMA HIRSIZ ÇIKARSA HESABINI BERABER SORALIM..
hako....9.1.2014
tek oy telef olmamalı
seçmen olarak tek oyun önemli olduğunu biliyorum,onun için firesiz MHP adayı mevlüt karakaya destek vermeliyiz,mansur bey nefsine yenik düştü,çok chp li ve akp vatandaş ankarada mevlüt bey diyecek
adnan tuğ8.1.2014
AĞZINA SAĞLIK UĞUR BEY
Sayın Uğur DÜNDAR her şeyi açık açık yazmış, aklı olan herkes aynı düşüncede olur. Sayın Prof.Dr.Mevlüt hoca yı deskekler.
Recep SÜNETCİ8.1.2014
Çok doğru
GERÇEKLER ORTADA. PRF.DR. MEVLÜT KARAKAYA İNŞALLAH BAŞARACAKTIR.TEK ÇARE MHP.
Hamdi KARAÇAL8.1.2014
DOGRU SÖZE NE ACET
İNŞALLAH MHP ADAYI MEVLÜT BEY KAZANIR.TESBİTLERİNE AYNEN KATILIYORUM.SAYGILAR SEVGİLER
MAHMUT BİLEN8.1.2014
VUR ABALIYA.
ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM; BEN İYİ BİR ÜLKÜCÜ, İYİ BİR MHP'LİYİM. NE VAR Kİ BU YAZINIZ SİYASİ BİR LİNÇTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL! BU DÖNEM BEN DE MHP'Lİ OLARAK CHP'YE DEĞİL, "MANSUR YAVAŞ'IN" BİZZAT KENDİSİNE OY VERECEK ÜSTELİK TE ONUN İÇİN ÇALIŞACAĞIM. SÖYLEDİĞİNİZ ŞEY MESNETLİ OLSUN. DÜNDARIN KEHANETİNİN TUTMASI ÇOK TA ÖNEMLİ DEĞİL. ÖNEMLİ OLAN SİZİN DE BAHSETTİĞİNİZ GİBİ HEM HALK TARAFINDAN, HEM DE AKP TARAFINDAN BENİMSENMEYEN İ. MELİH KARŞISINDA MANSUR YAVAŞTAN DAHA GÜÇLÜ BİRİSİ VAR MI? ŞAYET O OLMASAYDI İ. MELİH'İ DÜNYA YIKAMAZDI. EĞER UĞUR DÜNDARIN YAZDIKLARI KEHANETSE, BEN DE KENDİ KEHANETİMİ SÖYLEYEYİM. CHP MANSUR YAVAŞIN KAZANMASIYLA BİRLİKTE GENEL BAŞKANLIĞA OYNAYACAKTIR. GENEL BAŞKAN OLMASI DURUMUNDA İSE CHP MERKEZİLEŞEREK BÜNYESİNDE KEMALİST DÜŞÜNCEYİ ULUSALCI DÜŞÜNCEYİ VE DOKUZ IŞIK DOKTORİNİNİ BENİMSEYEN KADROLARLA TÜRKİYENİN YILDIZI OLACAKTIR. ZATEN OLMASI GEREKEN DE BUDUR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN MİRASI MİSAK-I MİLLİYE SAHİP ÇIKMAYAN SADECE DOKUZ IŞIK DOKTORİNİYLE AKP'NİN VAHABİ ZİHNİYETİYLE YA DA KEMAL KILIÇTAROĞLUNUN TUTARSIZ, KÜRTÇÜ VE LELİNİST DÜŞÜNCELERİ DE POTADA ERİYECEKTİR.
hüma nist8.1.2014
hüma nist
hüma nist bey, sen mhp'li olamazsın, eğer pkk avukatlığı yapmışların, kürdistan hayyalerini dillendiren, Atatürk'ün mirasıyla oy toplayan bir partiye oy veriyorsan ülkücü hiç olamamışsın. olma da zaten
gibisli8.1.2014
hayırlısı
beklediğiniz gibi olmayacak eğer gerçek ülkücü olsanız bilirdiniz melih gökçeğinde mhp kökenli olduğunu oralarda barınamadığı için akp sayesinde ankaranın lideri zaten yaptıklarına bakılırsa ankarayı dünya kenti yapmış bide mansur yavaşın işi zor gerçek mhp liler asla partisini satanın arkasından gitme millet neyin rüyasını görüyoo anlıyamadım
petruus8.1.2014
MANSUR YAVAŞ
MANSUR YAVAŞIN KAZANACAĞINI ANLAYAN MELİHÇİLER ŞAŞKINA DÖNMÜŞ DURUMDA.MANSUR YAVAŞA SALDIRMAYA BAŞLADILAR.BEN DE DERİMKİ;NALLIHAN BEYPAZARI AYAŞ,GELİYOR MANSUR YAVAŞ
NİHAT ÜNAL8.1.2014