ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YAVAŞ YAVAŞ GELEN İHANET / Yıldıray Çiçek 5992 okunma - 31 Aralık 2013

Hz. Ali "Zaman ibret aynasıdır." diyerek ne güzel söylemiş… Bugün sizlere zamanın bize gösterdiği ibretlik siyasi bir portreden bahsedeceğim. Bu, aynı zamanda MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi de zamanla haklı çıkaran ibretlik bir siyasi öyküdür. Bu öyle bir ibretlik öyküdür ki, sadece gözü ve kulağı olanın algılayacağı değil aynı zamanda akıl ve vicdan birlikteliği gerektiren bir öyküdür.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli hangi sözünde, hangi duruşunda haklı çıkmadı ki? Devlet Bahçeli'nin bir kez daha haklı çıktığı konulardan birisi de bugün CHP'den Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olan Mansur Yavaş konusudur.

2009 yılında Beypazarı Belediye Başkanı iken MHP'den Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı gösterilen ve o seçimlerde Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'ın ardından üçüncü olan Mansur Yavaş, 2011 seçimleri öncesinde birine yazdırdığı mektupla MHP ile olan bağını fikren koparmıştı. Mansur Yavaş'ın şu an geldiği nokta ise MHP'nin kendi içinde ne kadar tutarlı ve ölçülü olduğunu göstermiştir. Başka birine yazdırdığı mektupla MHP'nin CHP'leştirildiğini söyleyen ve bu söylemi ile AKP'lilerin gözünde yıldız olan Mansur Yavaş, şimdi ise CHP'nin başarısı için çalışacak… "Ne oldum dememeli, ne olacağım demeli" sözü herhalde Mansur Yavaş'ın bu içine düştüğü hazin haline ışık tutmaktadır.

 MEKTUP SÜRECİ

Zaten bu mektup sürecini iyi takip eden ve bu süreçte oynanan oyunları idrak edenler için bugün gelinen nokta kimseyi şaşırtmayacaktır. MHP'nin Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı gösterilmiş, kazanamamışsın, MHP Lideri Devlet Bahçeli seni çalışma kadrosu içine alarak MHP MYK üyesi yapmış… MHP'den yine Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olma düşüncen varsa, ne yaparsın bir sonraki yerel seçimlere kadar projelerini hazırlar, mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile mücadele edersin, değil mi?

Mansur Yavaş ne yapmaya kalktı? MHP'nin politikalarına karşı mücadeleye başladı. O mücadelesini de MHP üzerinde operasyon yapmak isteyenlere yazdırdığı mektupla harekete geçirdi. MHP MYK üyesi olarak randevulu-randevusuz her zaman görüşebilen birisinin zaten mektup yazması burada oynanan oyunun bir göstergesi olmuştur.

Gönderilen mektubu "MHP Genel Merkez yöneticileri sızdırdı" diyorlar… Bu propaganda da zaten oynanan oyunu gizleme çabasından başka bir şey değildir. O mektup, MHP üzerinde kara propaganda yapılmak üzere kurgulanıp yazıldığı için, onu sızdıran kişiler de aynı kişilerdi. Bu mektubun içeriğini Mansur Yavaş'ın istişare arkadaşı olan Mümtazer Türköne'ye sormakta büyük bir fayda vardır.

Mektup bir MHP'linin düşünceleriyle değil, AKP/cemaat diliyle yazılmıştı.

12 Eylül 2010 referandumunda 'Evet'in savunulması, "MHP CHP'leşti" iftirası, Engin Alan'ın MHP'den milletvekili olmasına karşı çıkılması, mektubun ana odak konuları yapılmıştır. Bu ifadeler MHP'yi kamuoyunda vurma taktiği olarak AKP ve cemaat tarafından zaten kullanılıyordu. MHP içinden de kura çekmişler herhalde kullanmak için Mansur Yavaş'ı bulmuşlar… Mansur Yavaş da zaten bu işlere dünden gönül eriymiş…

REFERANDUM'DA 'EVET'İ SAVUNMA İHANETİ

Bugüne kadar bir tane Türk/İslam düşmanına karşı mücadele ettiğini, açıklama yaptığını görmediğimiz Mansur Yavaş nedense onlara yol açacak konularda MHP'ye akıl vermeye çalışmış ve bunu yaparken de AKP'nin politik dilini kullanmış, sözde milliyetçi birisi olarak onların politikalarını meşrulaştırma gayreti vermiştir. Bunlardan birisi de 12 Eylül 2010 referandumunu savunan ifadeleri mektubunda barındırması olmuştur.

Mansur Yavaş'ın adına MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye gönderilen mektupta referandum için "Millet iradesinin önemli bir bölümüne elitist bir yaklaşımla adeta tepeden bakan, referandumda evet oyu kullanmış yüzde 58'lik bir kitleyi neredeyse yok sayan, bütün programını hayır oyu kullananlar üzerine yapan ve bunu açıkça ilan eden bir anlayışla sonuç almamız mümkün gözükmemektedir." ifadeleri yer alıyordu.

Peki, 12 Eylül 2010 referandumunun mimarı olan Recep Tayyip Erdoğan milyonların huzurunda bu referandumun amacını nasıl anlatıyordu?

Kanal 24 ekranlarından aynen şunları söylemişti: "Anayasa değişikliği önerimiz (KÜRT) açılım projemizin önemli bir parçasıdır. Açılım kapsamında atacağımız adımların önünü açıyor, alt yapısını hazırlıyor."

AB)(D)ullah Öcalan'ın 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandum için Akşam Gazetesi'nde yayınlanan röportajında "Ben olmasam referandumda "Evet" çıkmazdı" sözünü ve AKP ile referandum için yaptığı anlaşmaları "Biz Türkiye Cumhuriyeti'ne, devletine ve hükümetine demokratik çözümü, demokratik anayasayı dayatmak için boykot kararı aldık, doğrudur. Biz isteseydik bu referandumu kesin kaybederlerdi. Biz 'Hayır' deseydik, bu değişiklik paketinin geçmesi imkansız hale gelirdi. Erdoğan'a son bir şans verdik, bunu iyi görmesi gerekir. Umarım bundan sonra demokratik anayasa ve demokratik çözüm konusunda olumlu gelişmeler olur." sözleriyle anlatması Mansur Yavaş'ın daha Türk milliyetçiliği nedir, MHP'nin referandumdaki 'Hayır' duruşu nedir bunu anlamadan, bilmeden hareket ettiğinin ispatıdır.

Referandum'da %58'in tarafında olan Mansur Yavaş,12 Eylül 2010 referandumu ile ilgili hangi konuda ne söylediyse haklı çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli'den özür diledi mi?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli yılmadan, yorulmadan 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandum sonucuna bile aldırmadan, aynı gün akşam "Başbakan Erdoğan'ın önümüzdeki yıl gündeme getireceğini açıkladığı kapsamlı Anayasa değişikliğinde PKK açılımının ilerletilmesi kapsamında Türkiye'nin milli birliği, milli devlet niteliği ve üniter siyasi yapısının temellerinin yıkılmasını amaçlayan düzenlemelerin yer almasının Türkiye'yi etnik temelde ayrışma, çatışma ve bölünme sürecine mahkum etmesi kaçınılmazdır.Böyle bir gelişmenin doğuracağı vahim ve ağır sonuçlar açıktır." açıklamasını yapmıştır. O günden sonra Güneydoğu Bölgesi adeta PKK'nın eline bırakılmıştır. PKK kendi polis teşkilatını kurmuş, yol kontrolü yapmaya başlamıştır. BDP milletvekilleri bölgeye Kürdistan adını vermiş, Barzani'yi Diyarbakır'a getiren Başbakan da milyonların huzurunda sözde Kürdistan'a selam göndermiştir. Türk devleti bölgeden el çektirilmiş, PKK'nın devletleştirilmesi bizzat AKP/PKK arasındaki anlaşmaya uygun şekilde gerçekleşmektedir.

Referandumda 'Evet'i savunan, Evet'e destek veren kim varsa hepsi bu ihanet manzarasından sorumludur. Mansur Yavaş da bu sürece destek vererek, MHP ile yollarını ayırmış, AKP'yi mutlu eden adımlara imza atmıştır. Mektubu gazetelere nasıl haber olmuş bir bakın ve ondan sonra bu mektup tezgâhını kimlerin yaptığını anlayın…

PKK'LILARA SES ÇIKARMAYIP, ENGİN ALAN'A KARŞI ÇIKMAK

 MHP Lideri Devlet Bahçeli, TSK'ya her türlü kumpasın kurulduğu ve PKK'nın her manada önünün açıldığı bu dönemde, teröre karşı kahramanca mücadelesi vermiş olan Engin Alan'ı 2011 seçimleri için İstanbul'dan aday gösterdi. Engin Alan'ı aday göstermek hem her taraftan kuşatılmış TSK'ya, hem de Türk milletinin bölünmez bütünlüğü için mücadele veren herkese büyük moral olmuştu. Engin Alan'ı hem AKP medyası, hem cemaat medyası adeta linç ediyordu. Her türlü iftira ile bu vatan için fedakârca mücadele etmiş vatan evladı Engin Alan'a saldırıyorlardı.

Zaten Başbakan geçtiğimiz yıllarda Engin Alan'ın neden bedel ödediği kendi ağzından çıkan "Bir ülkenin başbakanı anma törenine gider de bir Korgeneral ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir. Kalkmadığı takdirde bedelini öder. Bedelini de ödedi. Çanakkale'de anma törenlere gidiyoruz bu beyefendi ayağa kalkmadı. Ondan sonra gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakın gideceği yeri o da buldu" şeklindeki sözleriyle itiraf etmiştir.

Başbakan Erdoğan, Engin Alan ile ilgili bu itirafta bulunurken AKP/Cemaat çizgisinde Engin Alan'a karşı çıkan Mansur Yavaş mektubunda "Cuntacı oluşumlarda yer aldığı iddiasıyla hakkında davaların devam ettiği isimlerin ön plana çıkarılması kamuoyunda ciddi kuşkular uyandırmıştır" diyebilmiştir.

MHP'de Engin Alan'ın milletvekili olmasına karşı çıkan Mansur Yavaş'ın, herhangi bir konuşmasında, yazısında, röportajında AKP'nin yahut CHP'nin PKK'lı olduğunu alenen bilinen kişilerin milletvekili ,Genel Başkan yardımcısı yapılmasına herhangi bir eleştirisini gören olmuş mudur?

Bu sorumun cevabı olarak Mansur Yavaş'ın mektupla MHP politikasını dizayn etmeye çalıştığı süreci ölçü alırsanız daha sağlıklı olur. Ondan önce Türk milliyetçiliği çizgisinde hiçbir fikri mücadelesi olmamış, sadece Beypazarı Belediye Başkanı ve MHP Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olarak kamuoyunda tanınmıştır.

AKP/cemaat çizgisindeki Mansur Yavaş'ın Engin Alan karşıtlığı da MHP ile bağlarını koparan ana etkenlerden bir başkası olmuştur.

"MHP CHP'LEŞTİ "İFTİRASI…

 Bu iftira özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İ.Melih Gökçek tarafından her seçim dönemi halkı AKP/CHP kutuplaşmasına zorlamak ve MHP'yi de CHP'ye benzeterek MHP'ye gidecek oyları engellemek için kullanılır. Bir nevi AKP'nin iftira silahından çıkan kurşunlardan birisidir. Bunu propaganda olarak kim kullanıyorsa muhakkak AKP ile bir fikir ve gönül bağı vardır.

Bakalım Mansur Yavaş, o meşhur mektubunda bu manada nasıl açıklar vermiş:

 - Ülkücü harekete yabancı dar bir kadronun elinden çıkan politikalarla "CHP'yle özdeş parti" suçlamalarına çanak tutan bir anlayış sergilenmiştir.

- İçinde maneviyatı barındırmayan bir milliyetçiliğin halk tarafından CHP'yle aynı kategoride değerlendirildiğini fark edemeyen bir siyaset tarzıyla bu hareketi iktidara taşıyamayız.

MHP, CHP'leşecek ne yapmıştır? Hadi Recep Tayyip Erdoğan'ın ve İ.Melih Gökçek'in tezgâhını anlıyoruz da, Mansur Yavaş MHP'yi CHP'leşti diye göstererek hangi siyasi tezgâhın içinde yer almıştır? Ve bu sözleri söylemiş birisi olarak ve CHP'ye resmen siyasi manada vebalı, mikrop gibi davrandıktan sonra CHP'nin adayı olmayı nasıl içine sindirmiştir?

Haber Türk, Mansur Yavaş'a soruyor, maske bir kez daha düşüyor:

(Mansur Yavaş'la CHP sağa mı kaydı?) Hiç ilgisi yok. Yavaş ile CHP sağa kaymaz.

Adama bir kez daha sormazlar mı o halde Mansur Yavaş, CHP bir yere kaymıyorsa, MHP ne yapmıştı da CHP'leşmişti? "CHP'leşti" dediğiniz MHP yerinde dururken, bugün sizin CHP'li olmanızı nasıl izah edeceksiniz?

"Ben belediye Başkanı olmak için her şeyi yaparım" diyorsanız eğer , "Bazı başka partilerdeki makamlar yüzünden hiçbir zaman ben davasını partisini satacak adam değilim." sözünü kullanan Mansur Yavaş kimdi?

Mansur Yavaş, Vatan Gazetesi'nden Murat Çelik'e "Özellikle MHP tabanından gelen destek mesajlarını önemsediğini" belirtmiş…

Mansur Yavaş, MHP tabanına mesaj vermeye çalışıyor da, acaba kendisinin geçmişte söylediği sözlerle CHP'ye adeta vebalı gibi davranmasından dolayı CHP'li kendisine oy verecek mi diye düşünüyor mu hiç?

Zaten Atatürkçü, vatansever birçok CHP'li kendi partisinden şikâyetçi olduğu için MHP'ye akışlar başlamışken, MHP'li oyunu CHP'ye niye versin?

Mansur Yavaş, MHP'nin adayı iken millet MHP'nin başarısı için canla başla çalıştı. Davasını ve partisini önce AKP'ye, şimdi de CHP'ye satan birisine MHP'li oyunu verir mi?

Hem Mansur Yavaş şu an nasıl bir partiden aday olduğunu bilemeyecek kadar koltuk için gözünü karartmış durumdadır. Gerçi MHP'de iken de niye MHP'li olduğunu fark edememişti.

 HANGİ CHP, NASIL BİR CHP?

 PKK'nın avukatlığını yapmış, PKK'nın kavram ve söylemleriyle siyaset yapan, PKK'lı teröristin cenaze töreninde konuşma yaparak Türk devletine meydan okuyan Sezgin Tanrıkulu'nun CHP Genel Başkan yardımcısı olduğu CHP'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayına mı MHP tabanından sıcak mesaj gidecek?

Atatürk'ü Dersim'de soykırımcı gösteren, PKK'lı teröristlerin ailesine taziye için giden, PKK'lılar kendisini sözde kaçırdığında onları "Hepsi İyi Çocuklar" diye tarif eden kişinin milletvekili olduğu CHP'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayına mı MHP tabanından sıcak mesaj gidecek?

Şimdilerde Amerikalardan icazet alan, bir zamanlar "PKK'ya Genel Af olabilir" diyen, Öcalan'a ev hapsine sıcak bakan, Apo alçağına "Vallahi APO'yu özledik /Kürdüz sonuna kadar/Vallahi biz dostu özledik" şarkılarını Apo posterleri altında ve PKK paçavraları önünde söylemiş Ahmet Kaya'nın mezarını ziyaret eden, ona her daim sahip çıkan, yine bir başka vatan haini olan ve "Biz, bağımsız, birleşik, özgür bir KÜRT ÜLKESİNİN, KÜRDİSTAN'ın çocukları olmak istiyoruz", "Biz kendi toprağımızda, kendi bayrağımızın altında özgür ve bağımsız olmak istiyoruz" diyen Yılmaz Güney'in mezarını ziyaret edip, çiçekler bırakan birinin Genel Başkan olduğu CHP'nin adayına mı MHP tabanından sıcak mesaj gidecek?

AKP'nin CHP'den, CHP'nin AKP'den hiçbir farkı yoktur. 12 Eylül 2010 referandumunda 'Evet' noktasında buluşmuş İ.Melih Gökçek ile Mansur Yavaş arasındaki ne fark olacak ki? Terör örgütü PKK'ya karşı AKP'nin de, CHP'nin de yaklaşımları somut bir şekilde ortadadır.

Mansur Yavaş, 12 Haziran 2011 seçimleri öncesi birilerine yazdırdığı mektupla ve seçimlere aylar kala AKP'nin gazetelerinde tam sayfa röportajlar vererek, MHP'yi ve MHP'nin Liderini eleştirerek çoktan MHP ile yollarını ayırmıştı. Hele Star Gazetesinin seçimlerden 4 ay önce Mansur Yavaş'ın ağzından attığı "MHP Bu Gidişle Barajda Boğulabilir" manşeti her şeyin ispatı olmuştur.

Bundan yaklaşık 1 yıl önce MHP'li üst düzey bir yetkilinin kendisine karşılaştığı bir ortamda "Mansur bey ne yapmayı düşünüyorsunuz bundan sonra, MHP'den adaylık düşünüyor musunuz?" sorusunu yönelttiğinde "Ben MHP'ye viagra olmam" diyen bir zihniyetin, bugün CHP'ye ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ondan sonra "Ben MHP'den aday olmak istiyorum" kurnazlığı ve "MHP yönetimine bayram sonuna kadar süre tanıyorum" gibi hadsizliği kendisini MHP üzerinden başka partilere pazarlama taktiğidir. Bunu da zaten kendisi yakın çevresine pazarlanmak için yaptığını söylemektedir.

2009 yılında bu köşede MHP'nin başarısı adına her türlü desteği veren ve kendisine Başbakan Erdoğan'ın ve İ.Melih Gökçek'in yaptığı nezaketsizlikler ve kara propagandalar karşısında mücadele eden ve bu mücadelede İ.Melih Gökçek'e 8 milyar tazminat ödemiş birisi olarak Mansur Yavaş'ın kendi tabiriyle "davasını, partisini satan adam" olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

"Davasını, partisini satarken" kendini kamuoyuna haklı çıkarmak için giderayak yapmış olduğu yazılı basın açıklaması da nasıl bir oyunun içinde olduğunu göstermiştir.

Biz "İ.Melih Gökçek, MHP Genel Merkezi Binasına gelip, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü " iftirasına şerefi, namusu, haysiyeti olan bu iftirasını ispat eder çağrısı yaptığımız günlerde Mansur Yavaş'ta bu iftirayı CHP'ye geçtiği gün propaganda olarak kullanmıştır. Aklınca kendini haklı çıkaracakta, biz hala bu iftirayı atanlara namus, şeref ve haysiyet çağrımızı güncel tutuyoruz.

MHP Ankara'da yapılan anketlerde dört puan fark aralığı ile ikinci parti durumunda ve adayının kalitesi, vizyonu AKP'nin adayının da, CHP'nin adayının da üzerindedir. Her şeyden öte kişiliği ve karakteri tartışılmayan bir isimdir.

AKP'nin içine düştüğü durum, CHP'nin içine düşürüldüğü durum MHP'yi her yerde olduğu gibi Ankara'da da alternatif bir hale getirmiştir. MHP'nin adayı Prof.Dr. Mevlüt Karakaya Ankara'da gönüllerde büyük yer tutmuştur. Ankaralı olması gönüllerdeki yerini gün geçtikçe daha da büyütmektedir.

MHP kendi oyları üzerine AKP ve CHP'den gelecek oyların eklenmesi ile Ankara'da zafer kazanacaktır. Zafere bir adım daha yaklaşılmıştır.

 

neden hala mansur yavaş,la uğraşıyoruz
sayın çiçek mansur beyi eleştirmek yerine i.melih gökçeği eleştirseniz daha akıllıca olmazmı neden kendinizi kandırıyorsunuz akp.ye 4 puan kaldı ikinci durumdayız şimdi diye ankarada akp ve chp arasında geçiyor seçim daha doğrusu melih ve mansur bey arasında geçiyor hatta ve hatta mansur bey bir puan önde şu anki mevcut durumda gelin hep beraber mansuru destekleyip başkan yapalım bırakalım artık geçmişi önümüze bakalım melihin elinden nasıl alınır ankara onun hesabını muhasebesini yapalım bölünmesin oylarımız bu son şansımız hatasıyla sevabıyla mansur bizim gönüldaşımız nerden aday olduğu o kadarda önemli değil benim için öz ve öz ankaralı oluşu vede gönüldaşımız oluşu önemlidir inş lah nallıhan beypazarı ayaş ankarada mansur yavaş diyeceğiz
muhsin şahin17.2.2014
BU BİR KÜRESEL PROJEMİ
Bu yazıdan şu sonuç çıkar. Son bir yıla kadar iktidara destek veren küresel güçler ve onların okyanus ötesi ve yerli işbirlikçileri AKP ile başlamış olduğu Türkiye cumhuriyetini yıkım projesini CHP ile devam etmek istediği; Kılıçdaroğlunun ABD ziyareti ve cemaat işbirliği ile netleşmiş durumda, Mansur yavaş gibi narsist kişiliğe sahip olanlarda bu projeye entegre edilmiştir. Hiç bir Türk milliyetçisi bu oyunu görüp eski arkadaşlık hatırı bile olsa destek verirse gelecekte bunun vebaline kurtulamaz...
talat gözet17.2.2014
İhanetin adı Mansur YAVAŞ
Mansur Yavaş'ı artık davasına ihanet eden biri olarak belleklerime kazıyacağım.İhanet etmekle yalnız kendine değil Mansur Yavaş'ın aynı zamanda partimizede zarar vermiştir. Yıldıray Bey, ALLAH sizden razı olsun bizi aydınlattınız.Her ülkücüyüm diyenin ülkücü olamayacağını birkez daha anlamış olduk.Sayın Genel Başkanımız Dr.Devlet BAHÇELİ bey'i partimizi kene gibi sarmaya çalışanlardan ALLAH korusun ve muzaffer kılsın.
Ayhan SAĞIR6.1.2014
+güzel makale
Ellerinize sağlık Sayın Çiçek, makalenizi çok beğendim. Artık seçimler yaklaşıyor ben vatanıma milletime güveniyor ve inanıyorum ki bütün bunlara dur diyecek biri gelecek; Türk budunu başsız kalmayacak, daha fazla yaban ellerde gezmeyecektir.
kürşat tuncer4.1.2014
TEŞEKKÜRLER
Sayın Çiçek ,Mansur Yavaş konusunda partimizin tavrına çok kızıyordum ,bu yazınız beni çok aydınlattı çok teşekkür ederim. Bir döneğin halini çok iyi özetlemişsin.Ülkücü taban bu yaşananlardan gerçekten habersiz..Bu satılmış adam tam bir nankör ve MHP düşmanıymış.Saygılar
Ömer Rüzgarlı /Ankara4.1.2014
Böyle bir anket var
http://www.haberfedai.com/haber/10613/buyuksehirler-icin-son-secim-anketi Ankara'da AKP birinci görünürken MHP'nin CHP'yi geçtiği ve AKP ile arasında sadece 4 puan fark olduğu görüldü...
Mustafa Dörtyol 3.1.2014
kendine doğru bir yazı
Doğru düşünceleriniz var ama son da yazdığınız "MHP Ankara seçimlerinde 4 puan fakla ikinci parti" cümlesi yazının ciddiyetini almış götürmüş. Samimiyetimle söylüyorum değil 4 puan 10 puanla ikinci parti çıksın ya da %25'i görsün Kızılay da ben eşeğim diye bağıracağım. Çıkmazsa sizde bir daha siyasi yazı yazmayın tek şartım bu.
murat güçlü2.1.2014