ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HER HAZIRLIK SURİYE İÇİN! / Yıldıray Çiçek 22200 okunma - 7-Eylül-2012 Cuma
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aklı-fikri Suriye’de… AKP’nin politikalarını yöneten ve yönlendiren ABD olunca aklın-fikrin Suriye’de olmasından doğal bir şey yoktur. ABD, AKP iktidarını diğer ülkeleri işgalde kullandığı gibi Suriye’yi tamamen ele geçirmek için her manada kullanıyor. Türkiye’yi yönetenlerde hem dünya, hem Türkiye kamuoyunu aldatmak için, Suriye’de demokrasi ve insan hakları adına arayış içinde olduklarını vurgulamaktadır. ABD ile birlikte hareket edip, demokrasi ve insan hakları gibi kavramlara hizmet eden ne görülmüş, ne duyulmuştur. Arap Baharı yahut BOP adına dünyayı kan gölüne çevirenler, kan dökülmesinden oldukça memnundur. Kan dökülmesi demek, ABD’nin ekonomisine katkı sağlamak demektir. Amerika’nın silah satışının %78’lere ulaşması kimlerin hangi amaç peşinde olduğunu göstermektedir. Nerede kan akıtan yapı kurulduysa, ABD’nin kirli elleri muhakkak oradadır. Türkiye’yi yönetenlerde bu kirli oyunda, bu kirli elleri sıkmaktadır.

Türkiye bölgesinde ateşe atılmış durumdadır. Türkiye terör örgütü PKK ile uğraşırken çevresindeki komşularla da düşmanlık yaşama noktasına getirilmiştir. Rusya, İran ve Suriye tarafından tehdit edilen Türkiye manzarasını ABD eksenli politika yürüten AKP iktidarı yaratmıştır.

CIA Başkanları ve ajanları Türkiye cirit atıyor. Suriye’ye müdahale konusunda her türlü fırsatın değerlendirildiği bir ortamda CIA Başkanının Türkiye’ye 6 ayda 2 kez gelmesi hazırlıkların hızlandığını göstermektedir. Gelen CIA Başkanının Türk askerinin başına çuval geçirme emri veren komutan olması da Türkiye’nin onurunu, şerefini koruması gerekenlerin kimlerle işbirliği içinde olduğunu göstermektedir.

CIA Başkanının gelişleri-gidişleri Türkiye’nin karanlık macera yürüyüşünü hızlandıracak gözükmektedir. PKK’ya karşı önlem ve mücadele kararlılığı alamayanlar, Suriye’ye karşı her türlü adımı atmaktadır. ABD’nin koruduğu-beslediği PKK Türkiye’ye acı yaşatmaya devam ederken, AKP iktidarı da Suriye konusunda ABD’yi mutlu etmeye çalışmaktadır.

AKP iktidarı Türkiye’nin başında 10 yılını doldurdu. PKK’ya karşı ABD merkezli yol haritalarıyla taviz vermekten başka hiçbirşey yapmadı.57.Hükümet zamanı sıfırlanan terör bugün Güneydoğu’da hâkimiyet alanı bulmuştur. Türkiye’nin dağlarına PKK paçavraları asılırken, PKK’lıların geçtiği yerlerden Türk bayrakları tahrik olmasınlar diye kaldırılmaktadır. PKK açılımı yaparak, PKK’yı meşrulaştıranlar ise %50 oy oranı ile hala tek başına iktidar koltuğunda oturmaktadır.

Suriye ile girilecek bir savaş demek, Türkiye’nin ABD-İsrail güdümlü bir sözde Kürdistan tarafından kuşatılması demektir. AKP bunu bile bile gönüllü taşeronluk yapmaktadır.

AKP’ye hangi uyarıyı yaparsanız yapın hiçbir nasihati dikkate almamaktadır. Çünkü Türkiye’yi Türk milleti adına değil başkaları adına yönetme felsefesi siyasetlerine hâkimdir. Herşeyin özeti de bu olsa gerek…
Makaleyi Hemen Yorumla