ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AHMET YENİLMEZ NEYE YENİLDİĞİN BELLİ! / Yıldıray Çiçek 24083 okunma - 8-Haziran-2012 Cuma

BBP’li ama AKP’den daha çok AKP’lilik yapıyor. Gerçi birçok BBP’linin genel tavrı bu değil mi? Onu Ekmek Teknesi, Deli Yürek, Acı Hayat, Dur Yolcu gibi bazı dizi filmlerde figüran ve yardımcı rol oyunculuğunda tanıdık… Sonradan ekranlarda ve gazetelerde ise AKP’nin siyasi projelerine figüranlık ve yardımcı rol oyunculuğu yaparken gördük…”Ülkücüyüm, Milliyetçiyim” etiketini bırakmadığı gibi, AKP’nin her projesine de kıyıdan, köşeden destek vermeyi, Recep Tayyip Erdoğan’ı da övgülere boğmayı ihmal etmiyor. 12 Eylül 2010 referandumunda bu manada bir sahne aldı, o AKP’ye destek verme sahnesinden inmeye hiç niyeti yok…

Geçtiğimiz haftalarda MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sanata ve sanatçılara sahip çıkan açıklamasını yine AKP’nin politikalarını haklı çıkarmak için eleştirmeye kalkmıştır. Referandumda “AKP’ye nasıl destek olurum” çabasını televizyon ekranlarından ibretle izlediğimiz Ahmet Yenilmez’in, sanata ve sanatçıya sahip çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirmesi kendini tanımlayan ve tamamlayan durum olmuştur.

O eleştirilerine cevap vermek için yazmadım bu yazıyı fakat daha sonra bir haber sitesinde 2008 yılına ait “Ahmet Yenilmez, AKP 'den Ordu belediye başkan adaylığına hazırlanıyor.” başlıklı haberi okuyunca bu yazıyı kaleme almadan da geçmek istemedim.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sanata ve sanatçıya sahip çıktığı için “Sanırım Sayın Devlet BAHÇELİ Bey neyin tartışıldığını ve sıkıntının ne olduğunun farkında değil. Eğer farkında ise durum Ülkücü hareket açısından daha vahim!” şeklinde ukalalıkta bulunan Ahmet Yenilmez bakın o haberde Recep Tayyip Erdoğan’a hangi övgülerde bulunmuş:

“Sayın Başbakan'ımızla kimyamız uyuşuyor. Vizyonunu, misyonunu takdir ediyorum. Doğduğum topraklara hizmet etmek için adayım.”
“Sayın Başbakan'ımızla çok iyi anlaşıyoruz. Biz bakışla anlaşırız. Kendisi benim de ilk patronumdur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken ben de sanat yönetmeni yardımcısı idim.”


“Hem Ülkücüyüm, hem milliyetçiyim” diyeceksin ama Recep Tayyip Erdoğan ile kimyan uyuşacak ve bir bakışla anlaşacaksınız !!!


Ahmet Yenilmez’in aslında neye yenildiği ortadadır.Ahmet Yenilmez, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Ülkücülere sahip çıkmıyor” eleştirisi yaparken, bir gün olsun o kimyası uyuşan, bir bakışla anlaştığı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ülkücülere "Terörist, köpekçi, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz, kavgacı, beynamazlar “ şeklinde etmiş olduğu hakaretler için eleştirisi olmuş mudur?


MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, siyasi görüşü ve ideolojisi ne olursa olsun sanatçıya “Tiyatronun özelleştirmeyle tehdit edilme yanlışına son verilerek, bu alana yönelik destek ve yardımın artırılması, tiyatrocuların cesaretlendirilmesi, aynı zamanda ihtiyaçlarının giderilmesi sanata ve sanatçıya duyulan saygının bir gereği olarak görülmelidir.” şeklinde sahip çıkmasından rahatsızlık duyarak ve kraldan çok kralcılık yaparak AKP’ye “Sabri Abilik” yapmaya kalkmıştır.

Ahmet Yenilmez madem “Ülkücülük, milliyetçilik ve sanatçılık” noktasında bu kadar hassasiyet sahibisin neden 2010 yılının Mart ayında, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde ideolojisine, siyasi görüşüne bakılmaksızın toplantıya çağrılan sanatçılara övgüler dizerek “PKK Açılımını” anlatmaya çalışan, onlar üzerinden “Kürt Açılımını” meşrulaştırmaya çalışan Başbakan Erdoğan’a iki çift laf edemedin?

Bir bakışınla bunun vatana ihanet olduğunu anlatamadın mı?

Sende “Milliyetçilik-Ülkücülük” adına hassasiyet olsa idi 12 Eylül 2010 referandumunu "Anayasa değişikliği önerimiz (KÜRT) açılım projemizin önemli bir parçasıdır. Açılım kapsamında atacağımız adımların önünü açıyor, alt yapısını hazırlıyor." şeklinde tarif etmiş Recep Tayyip Erdoğan’ın peşine takılıp, televizyon televizyon ve gazete gazete gezip “Evet” oyu verdirmek için bu kadar çaba harcar mıydın?

12 Eylül 2010 referandumu ile birlikte tamamen ele geçirilen yargı sayesinde “Deniz Feneri Yolsuzluğu” ne hale getirildi gördün mü Ahmet Yenilmez? Yolsuzluğu yapanlar serbest, yolsuzluğu yapan savcılar yargılanıyor? O hakkı yenilen yetimlerin, öksüzlerin hesabını sen ve senin gibiler verecek… Bu “Kul Hakkı” yenmesine yaptığınız işbirliğin hesabı öteki dünyada muhakkak sorulacaktır. Ordu iline AKP’den Belediye Başkanı olunca sıyrılamayacaksın Ahmet Yenilmez Efendi…

Konuşacak lafın olunca elbette konuş ama… MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında konuşurken de akla, mantığa ve vicdana sığsın kurduğun cümleler…

Artık bir karar ver AKP’nin kılıcını sallarken BBP’li olmakta neyin nesi oluyor? O zaman yan kuruluş olduğunuzu kamuoyuna tam olarak açıklayın da dikkatler dağılmasın!

Kimyanın uyuştuğu ve bir bakışla anlaştığın Recep Tayyip Erdoğan Ülkücülere “Hayvan” diye hakaret ederken, sen hala kime “Ben Ülkücüyüm” masalları anlatıyorsun?

Ahmet Yenilmez ve benzerlerine MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin şu sözlerini bir kez daha hatırlatarak, artık gittikleri yerin kimliğini taşıma uyarımızı yapıyoruz:

“Biz, kendine eski ülkücü veya eski MHP'li diyerek, gittikleri yerin bir türlü yenisi olamayıp, itibarını bile hala bu kutlu hareketin eskisi ve müsveddesi olmakla övünenlerin tuzaklarına düşemeyiz.”


Şahsiyetcilk
Gelişime açık olmayanlar,! Ülkü davamızın büyümesine engel olmuştur! Artık zincirler Kırıldı!Küpeli Ülkücü yadırganmıyor! Hilal bıyık!? Önemini yitirdi! Artık Diyanet işlerine değil!Türkiyeye talib bir Hareket oldu! Köyler,Anadolu derken!Türkiyenin her tarafına hakim bir hareket! It ürür!Kervan Yürür!
Arif Yıldıran 10.3.2015