ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP VE BDP’YE “SAYIN ÖCALAN” KIYAĞI / Yıldıray Çiçek 23130 okunma - 8-Haziran-2012 Cuma
PKK’nın önderi (AB)(D)ullah Öcalan için "sayın", PKK'lılar için "gerilla" sözleri Anayasa, AİHS ve Temel Özgürlüklerin Korunmasına İlişkin Sözleşme'nin ifade özgürlüğünü düzenleyen maddeleri kapsamına girmiş… AKP iktidarında böyle bir kapsam oluşmasa şaşar kalırdık… Türkiye’yi “Sayın Öcalan” hitabında bulunmuş Recep Tayyip Erdoğan yönetirken, böyle bir düzenleme AKP iktidarına yakışan davranış olmuştur.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi birçok AKP’li ve BDP’liyi aldığı bu kararla resmen kurtarmıştır. AKP açılımlarla zaten PKK’yı ve Öcalan’ı yeterince meşrulaştırmıştı. Şimdi de ele geçirilmiş ve baskı altındaki yargı bu açılımlara resmiyet kazandırmaktadır. Artık gazeteler ve televizyonlar “Sayın Öcalan” hitaplarından geçilmez olacaktır.

(AB)(D)ullah Öcalan on binlerce kişinin katili değil, düşünce adamı noktasına getirilecektir. AKP iktidarının projesi budur. Bu kıvamı oluşturdukları vakit asıl projeleri Öcalan’ın serbest bırakılması gerçekleşecektir. AKP aklındakini önce konuşturuyor ve toplum bu konuşmalara alıştırıldığında ise projesini hayata geçiriyor.

Zaten (AB)(D)ullah Öcalan’ın serbest bırakılacağı tartışmasını kime sorarsanız sorun şaşıran olmayacaktır. (AB)(D)ullah Öcalan’la ülkeye ve bölgeye vizyonda %95 aynı düşündüğü MİT müsteşarı Hakan Fidan tarafından ifade edilen Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetilen Türkiye’de bu duruma şaşırmak zaten anormal bir davranış olmaz.

Şehitlere “Kelle”, katile “Sayın Öcalan” demiş olan Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede %50 oy almışsa asıl şaşırılması gereken bu destek olmalıdır. En acı olanda birçok şehit ailesi bile AKP’ye oy verebilmiştir.


“Sayın Öcalan” demek suç olmaktan yeni çıktı. Ama milletimiz “Sayın Öcalan” demeyi daha önceden defalarca ödüllendirmiştir. Gelin de böyle bir manzarada şaşıracak olanı bulun…

Başbakan Erdoğan ile %95 vizyon ortaklığı olduğu söylenen Öcalan’a yapılacak her saygısızlık(!) aynı zamanda AKP iktidarına yapılmış sayılmalıdır ki, bugünlerde yaşananlar anlamını tam bulsun!

Türkiye artık AKP eliyle dönüştürülüyor. Milli olan ve milli hassasiyet adına ne varsa AKP tarafından yıpratılıyor, yok ediliyor.

Artık Türkiye’de “Sayın Öcalan ile Sayın Erdoğan’ın” yol yürüyüşünü izleyeceğiz. Açılımlar birbirini kovalayacaktır.

Bizim bu manzara karşısında çok söyleyeceğimiz sözler var ama bizim düşüncelerimizi fikir özgürlüğü olarak kabul etmiyorlar. Fikir özgürlüğü ihanete yol açanlara var bu ülkede..

“Sayın Öcalan” demeyi Recep Tayyip Erdoğan’dan duyduk, onun iktidarında da bu hitabın suç olmaktan çıkarıldığına şahit olduk…

Yeni Türkiye manzaraları işte bu…
Makaleyi Hemen Yorumla