ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KAOS ÜRETMEKTEN ZEVK ALIYORLAR! / Yıldıray Çiçek 24350 okunma - 16-Mayis-2012 Çarsamba
Türkiye’de her alanı kaosa sürükleyen AKP iktidarı, Türk spor sistemini de tam bir kaos ortamına sürüklemiştir.

Spor zevk, mutluluk, coşku aracı olmaktan çıktı düşmanlık, kavga, nefret, kin aracı haline getirilmiştir.

Bu ortamda kim suçlu, kim suçsuz ayırmak artık mümkün olmamaktadır.

Özellikle futbol alanında ortaya çıkan manzara toplumun ayrışmasına, kutuplaşmasına sebebiyet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisi olan Fenerbahçe ve bazı kulüplere yapılan operasyonla birlikte iş tamamen zıvanadan çıkmış ve sistem artık kontrol edilemez duruma gelmiştir. Şike ve teşvik suçlamasıyla tutuklamalar gerçekleştirildi ve aradan yaklaşık bir yıl geçti. TFF şike ve teşvik konusunda kanaat oluştuğunu ama kanıtın olmadığını açıklayarak nasıl bir kaos sürecinin işletildiğini ispat etmiştir. Kanıt yoksa milyonlarca taraftarı olan kulübün başkanı Aziz Yıldırım hangi suçtan dolayı hala içeride tutulmaktadır?

Bu durumun tetiklediği milyonlarca taraftarın ruh halini siz hesap edin?

Fenerbahçe-Galatasaray arasında gerçekleşen şampiyonluk maçı sonrası yaşanan olaylar bu kaosun çok acı manzaraları olarak ortaya çıkmıştır.

AKP iktidarının basiretsiz yöneticiliği sorunları çözmeye değil, sorunların üzerine yeni sorunlarla gitmeyi sağlamaktadır. AKP’nin el attığı futbol camiası bunun için perişan durumdadır.

Herkesi herkese düşman etmişler ve hala sağduyulu adımlar atmayı
düşünememektedirler.

AKP iktidarında yargı süreçleri adalet ve hukuk gölgesinde değil maalesef siyaset gölgesinde şekillenmektedir.

AKP ve AKP’nin büyük hücrelerinden birisi olan malum cemaatin el attığı neresi varsa adalet ve hukuk oradan kalkmaktadır. Spor camiasında da bu kanaat oluşmuştur. Fenerbahçe taraftarı olan Recep Tayyip Erdoğan’a ve malum cemaate Fenerbahçe taraftarları bu yüzden doğrudan tepki göstermektedir.

Bu gidişat Türk sporu adına büyük tehlike oluşturmaktadır. Bundan sonra gerçek suçlulara bile müdahale edilse hep şaibeli ve şüpheli karşılanacaktır.

Çünkü AKP beceriksizliği ve olaylara yaklaşımı ile herkesin içine kurt düşürmüştür. Türk futbol tarihinde bu dönem yaşanan kaosun benzeri hiçbir dönem yaşanmamıştır.

AKP iktidarı Türkiye’yi öylesine alıştırdı ki, hangi alanda bir kaos yaşansa artık kimse şaşırmamaktadır.

Kaos AKP’nin besin kaynağı olmuştur, bu durumdan da bir rahatsızlık duymamaktadır.

AKP Türk futbolundan elini-ayağını çekmelidir. Her alandaki
basiretsizliğini, beceriksizliğini bu alan üzerinde de uygulamaya devam ederse, etnik temelde çıkarılamayan çatışmalar, maalesef Türk futbolu üzerinden çıkarılacak noktaya ilerlemektedir.

Başarılarla anılması gereken Türk sporu üzerine düşen şike, teşvik, kaos, kavga haliyle çok kötü bir imaj oluşturmuştur.

Bu halin tek sorumlusu AKP iktidarıdır. Tek başına iktidarda bu rezil manzaraları oluşturanlar birde “Başkanlık Sistemini” hayata geçirirse olacakları siz düşünün… Türkiye’de zerre kadar ne adalet, ne hukuk kalacaktır. Şuan en azından kırıntıları ile idare ediyoruz.
Makaleyi Hemen Yorumla