ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ÇAKMA REDKİT :) / Yıldıray Çiçek 23158 okunma - 25-Mart-2012 Pazar
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, MHP’nin grup toplantısında AKP ve Recep Tayyip Erdoğan hakkında öyle bir tarif yaptı ki, bu tarif hem tarihe geçecek düzeyde, hem de onlara verilebilecek en yakışan sıfatlar olmuştur.

MHP’yi CHP’nin vagonu olmakla suçlayan Başbakan Erdoğan’ın aldığı cevap şu şekildedir:

“Aslı astarı olmayan bir şekilde, bizi CHP’nin vagonu olmakla suçlayan Başbakan Erdoğan, acaba BOP’un yol çavuşu, zalimliğin makasçısı, işgalin kondüktörü olduğunu ne zaman anlayacaktır? Kendi partisinin; okyanus ötesinin filikası, haçlıların muhbiri, küresel operasyonların furgonu ve vahşi Batı’nın sureti haktan görünen çakma Redkit’i olduğunu ne zaman fark edecektir? Başbakan bizimle uğraşmayı bıraksın da kendi derdine yansın.”

Bu sıfatlar üzerine yeni sıfatlar vermeye gerek var mıdır? Başbakan Erdoğan kendisinin ve partisinin siyasi misyonuna bakmadan MHP’yi CHP’nin vagonu olmakla suçlaması akıl tutulmasından başka bir şey değildir.

ABD-İsrail ikilisinin kanlı projeleri için canla-başla çalışacaksın, Barzani ve Talabani’yi her gördüğün yerde tek vücut hali alacak derecede kucaklayacaksın, PKK ile pazarlık masalarında verilmedik taviz bırakmayacaksın ama MHP’yi AKP’yi eleştirdi diye CHP’nin vagonu olmakla suçlayacaksın… Hadi oradan Çakma Redkit desek tam yeri olur herhalde…

CHP’nin AKP’ye siyasi vitamin olma konusunda birçok siyasi yanlışları ve günahları olmasına rağmen, CHP’yi AKP ile kıyaslama yapmak bile CHP’lilere ve siyaset ahlakına büyük hakaret olur.

CHP sürekli milli ve manevi konulardaki tutumu yüzünden eleştirilen bir partidir. Bu tür eleştirilerin birçoğu da haklıdır.

Ama AKP’nin milli ve manevi konularda verdiği zararlar ve ihanetler, CHP’nin verdiği zararlarla kıyaslanmayacak derece de büyüktür.

Şöyle bir düşünün, ABD ve İsrail’in Müslümanlara vahşet uygulayan, milyonlarca Müslümanı öldüren kanlı BOP projesinde AKP değil de CHP “BOP Eşbakanlığı” görevini üstlenseydi, PKK’lı teröristleri Habur’da AKP değil de CHP davul ve zurnalarla kahraman gibi karşılasaydı, PKK ile pazarlık masalarında AKP değil de, CHP yakalansaydı, yüzyılın en büyük soygunu olarak anılan Deniz Feneri yolsuzluğuna AKP’nin değil CHP’nin adı karışsaydı CHP bu ülkede yaşayabilir miydi?

Öncelikle bu ülkenin insanları ayağa kalkar, CHP’yi karadan sürer denize dökerdi. Peki, AKP bunları yaptığı halde, AKP’nin oyları her ihanetten sonra neden artıyor diye soruyorsanız, onun cevabını da algılamayı etkileyen propaganda yöntemlerinde aramak gerekmektedir.

Yüce dinimiz İslam’a bunlar kadar zarar veren, ihanet eden olmadığı halde “Yok dindarlar, yok eşleri başörtülü, yok açılışı besmele çekerek yaptılar.” gibi propagandalar %99 Müslüman olan halk üzerinde etkili olmaktadır. CHP’nin sicili de bu propagandalar karşısında halkın kutuplaşmasını sağlamakta ve AKP’nin propaganda oyunlarını etkili kılmaktadır.

Bu kıyaslama ve örnekleri asla AKP karşısında CHP’yi haklı çıkarmak ve aklamak için sunmadım. Kaldı ki CHP bir nevi Başbakan Erdoğan muhtar azası bile olamayacak konumda iken siyasi yasağının kalkmasına destek vererek ve ona Başbakan yolunu açarak tüm işlenen suçlara ortak olmuştur.

Ne demişti Deniz Baykal : “Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırmaya destek vermekle kendimle iftihar ediyorum”

Benim isyanım halkın dini duygular üzerinden aldatılmasına ve bunun siyasi ranta dönüştürülmesinedir.

MHP’yi CHP’nin vagonu olarak suçlanmaya çalışılması da bu rantın sürdürülme çabasıdır. MHP’yi de CHP’nin yanında gösterdiğin vakit AKP’nin değmeyin keyfine…

Bu şekilde oyun kurmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan’a MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yukarıdaki sözleri büyük bir ders olmuştur umarım…

MHP ülkede benzeri olmayan köklü bir partidir. Mazisinde Türk milleti için ödediği bedeller ortadadır. Daha dün küresel laboratuvarlarda kurulan 10 yıllık bir mazisi olan AKP’nin ağzında siyasi oyuncak olacak bir parti değildir.

Bunu herkesten önce Batının Çakma Redkit’i çok iyi anlamalı ve aynada kendi sıfatının nelere yakıştığına bakmalıdır.
Makaleyi Hemen Yorumla