ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KANDİL’DEN AKP’YE MESAJ VAR ! / Yıldıray Çiçek 23057 okunma - 27-Ekim-2011 Persembe
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir.” sözleriyle miting meydanlarından, televizyon ekranlarından MHP’ye karşı nefret ve kin dalgaları yaymış, yandaş medyada bu dalgaların ışığında tetikçiliğe soyunmuştu. Ama son yaşananlar Başbakanın ve yandaşlarının maskesini tamamen düşürmüştür.

AKP-PKK arasında yaşanan her olay işbirliğini, pazarlıkları yansıtıyordu ama “PKK-MİT yetkilileri ve Başbakanın özel temsilcilerinin” arasında yaşanan pazarlık ve müzakere görüşmelerine ait ses kayıtlarının sızdırılması sonrası ortaya çıkan gerçeklere baktığımızda, artık ne şüphe, ne bir merak edilecek boyut kalmıştır.

AKP-PKK arasında birçok konuda işbirliği yapıldığı ve önümüzdeki süreçte de bu işbirliğinin geniş alanlara yayılacağı anlaşılmıştır.

Anlaşılmayan tek şeyin Başbakan Erdoğan’ın “şeref” kavramını neden bu kadar ucuzca kullandığı ve sonrasında hiçbir şey olmamış gibi davrandığıdır.

Başbakanın genel huyu zaten bu yönde kendini göstermektedir.

”Yapan-yaptığımızı söyleyen şerefsiz ve alçaktır.” diye bas bas bağırıyor, sonra birçok konuda kendisini suçlayanlar haklı çıkıyor. Bu konuda o kadar örneğimiz var ki, saymakla bitmez.

Başbakanın “şerefsiz ve alçak” ithamlarında bulunduğu PKK-AKP arasındaki ilişkilere yönelik AKP’ye bir darbeyi de geçtiğimiz günlerde PKK’nın Kandil sorumlusu Murat Karayılan vurmuştur.

PKK’nın Kandil sorumlusu Murat Karayılan, PKK’nın yayın organı Roj TV’ye yaptığı açıklamada, hükümet ile gerçekleştirilen görüşmeler hakkında ayrıntılı ve önemli bilgiler verdi.

(AB)(D)ullah Öcalan denen alçağın hükümete sunduğu protokollerle ilgili de ROJ Tv üzerinden bilgiler veren Murat Karayılan, “Protokoller, yetkililer tarafından 10 Mayıs 2011’de bize iletildi. Protokoller üzerinde tartıştık. Yetkililer protokolleri kabul ettiklerini söylediler” diye konuşarak, Öcalan’ın 3 protokolü olduğunu kaydeden Murat Karayılan ayrıca “Bu protokollerin her biri el yazısı ile 2’şer sayfaydı” demiş…
Murat Karayılan’ın verdiği “Bu görüşmelerde hükümet ve devlet yetkilileri de vardı. Görüşmelerden bazıları 3 gün bile sürdü” bilgisi de Recep Tayyip Erdoğan’ın “şerefsiz ve alçak” vurgularını ne kadarda ucuz kullandığını bir kez daha göstermiştir.


Murat Karayılan pazarlık ve müzakerelerin devam etmesini de “Biz sorunun demokratik yollardan, diyalogla çözülmesini istiyoruz. Bunu için İmralı’da önderliğimizle müzakerelerin devam etmesi gerekiyor.” sözleriyle gösteriyor.

Murat Karayılan daha önce de Milliyet Gazetesi’nden Hasan Cemal ile yaptığı röportajda “Habur talebi Başbakan’ın kendisinden geldi. Barış adına somut bir adım diye, bir grup gelsin dedi. Bunu kendi partisine siyasi bir destek olarak da görüyordu sanıyorum. İşte bakın artık dağdan iniyorlar havası... Biz de özenle seçtik Habur’a gidecek olanları... Herhangi bir hukuki problem çıkmasın diye özen gösterdim.” demişti ne Başbakan nede bir AKP’li yetkili bunu yalanlayamamıştı.

PKK’nın Kandil sorumlusu Murat Karayılan’ın Roj Tv’ye yaptığı açıklamalara verecek cevapları olduğunu da sanmıyorum.

AKP-PKK arasındaki rezaletlerin, işbirliğinin, pazarlıkların, müzakerelerin ortaya dökülmesi AKP nazarında bir kaygı ve telaş oluşturmadığı gibi halkın tepkisizliği en büyük güvenceleri olmaktadır…

Türk milletine tek çağrımız “şerefsizlik ve alçak” kavramlarının ne anlam içerdiğini öğrenmesi ve Türkiye’yi ilgilendiren meselelerde bu kavramların neden ucuzca insanları kandırmak için kullanıldığını düşünmesini istiyorum…
Makaleyi Hemen Yorumla