ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HABUR’DAKİ ALÇAKLIĞIN YILDÖNÜMÜNDE ALÇAKLIK / Yıldıray Çiçek 24363 okunma - 19-Ekim-2011 Çarsamba
PKK’nın alçak saldırıları günlük olarak devam ediyor. Daha Bitlis’te şehit edilen polis ve vatandaşlarımızın cenazeleri toprağa verilmeden, bir alçak saldırı da Hakkâri’de meydana geldi. Yazıyı kaleme aldığımız saatlerde açıklanan şehit sayımız 26 idi. Birçokta yaralı askerimiz var. PKK saldırıları artık rutin hale gelmiştir. PKK karşısında devleti yönetenlerinde aynı kalıplaşmış cümleleriyle rutin tavırları ve tepkileri devam etmektedir.

PKK saldırılarının baş sorumlusu, “PKK açılımı” ile bölücü terör örgütünü Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getiren AKP iktidarıdır. Başlattıkları “Kürt Açılımı” ile birlikte PKK’ya her türlü tavizi veren AKP iktidarı, PKK’yı artık durduramaz hale gelmiştir. Zaten ABD, Barzani ve Talabani’yi aşıpta durdurmak gibi bir gaye içinde olmayı düşünmüyorlar. Libya, Suriye, Mısır ve Filistin’in dertleriyle ABD adına ilgilendiklerinin yüzde biri kadar Türkiye’nin kendi meseleleriyle ilgilenmemektedirler.

“Çok güzel şeyler olacak…” diyerek Kürt Açılımının işaret fişeğini ilk yakan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle alınacaktır.” demiş, PKK açılımını gerçekleştirmek için herşeyi yapan Başbakan Erdoğan eline tutuşturulan “vatan, millet, bayrak” kelimeleriyle süslenmiş edebiyatı bol açıklamalar yapıyor, bir zamanlar “Apo ne demiş bakılır, bundan anlam çıkarılır” diyerek Kürt Açılımına yol açmaya çalışan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç “Bu acıları yaşatanları Allah en kısa sürede helak etsin.”demiş, “Türkiye bölünsün, federasyon kurulsun” diyen Kemal Burkay’ı coşku ve muhabbetle karşılamış olan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay “Bu insanlık suçu. Bütün insanlığa karşı bir büyük cinayet "diyerek gözyaşları dökmüş… Diğer AKP’li yetkililerinde açıklamaları birbirine benzerlik taşıyor.

PKK’ya taviz veren, onları adeta devletle eşitleyen kendileri değilmiş gibi, hiç sorumlulukları yokmuş gibi konuşuyorlar.

Hakkâri’de gerçekleşen saldırının gözden kaçırılmaması gereken en önemli unsurlarından birisi de saldırı tarihinin Habur’da PKK’lıların kahramanlar gibi karşılanmasının yıldönümüne denk getirilmesidir.

Başbakan Erdoğan tarafından “Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye’de iyi güzel şeyler umut verici gelişmeler oluyor. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum.” şeklinde görülen karşılamanın eli kanlı muhatapları, Hakkâri’de canlarımızı şehit edip, onları yaralamıştır.

Aynı Başbakan, o gün kahraman gibi karşıladıkları PKK’ya bugün sözde esip gürlüyor. Balık hafızalı hale getirilen toplumda bu nutuklara kanıyor, gelen ve gelecek tehlikeleri bir türlü anlamıyor.

Habur’daki ihanetin yıldönümünde yapılan alçak saldırı tüm hafızaların dirilmesini sağlamalıdır.

PKK artık bulduğu bu taviz atmosferini AKP iktidarı döneminde çok iyi değerlendirmek istemektedir.
Timsah gözyaşları döken AKP iktidarının hiçbir mensubu, halkımızın aldanmasına, kanmasına sebep olmamalıdır. Türkiye’de yaşanan bu terörün tek sorumlusu AKP’dir.

57.Hükümet zamanı sıfırlanmış terörle iktidarı devralan AKP’nin bugün ülkenin kan gölüne dönmesindeki sorumluluğunu artık herkes görmelidir.

Türk Devlet yetkililerinin ve Başbakan Erdoğan’ın özel temsilcilerinin PKK terör örgütü ile pazarlık masalarında “Başbakan Erdoğan ile bölücü başı Öcalan’ın %95 aynı düşündüğü” tespitlerinin yapıldığı günümüz Türkiye manzarasında, AKP’den ne istendiğinin de gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Bu AKP’den mücadele beklemekte zaman kaybı olacaktır.
Makaleyi Hemen Yorumla