ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MEVSİMLİK MİLLİYETÇİ İŞ BAŞINDA… / Yıldıray Çiçek 22671 okunma - 31-Temmuz-2011 Pazar
Kıbrıs açılımı yaptı Rum’dan yana oldu, Ermeni açılımı yaptı Ermeni’den yana oldu, Kürt Açılımı yaptı PKK’dan yana oldu…12 Haziran 2011 seçimlerinden sonra ise sanki bu açılımları yapan kendisi değil miş gibi, yaptıklarının tam tersi açıklamalar yapmaya başladı. Başarısız iç ve dış politikanın geldiği nokta iflastır.

Recep Tayyip Erdoğan şimdi milli konularda bir MHP’li gibi konuşmaktadır. Daha önce kendisine sorulan “Size MHP’leşti deniyor?” sorusuna “Şahsıma böyle bir şey denmesini hakaret sayarım” diye cevaplamıştı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’li gibi düşünmesi ve davranması mümkün değildir. Yine her zaman yaptığı gibi rolünü oynuyor. Önümüzdeki süreçte başımıza daha büyük felaket açmak için şimdilik oyalama taktiğini kullanıyor.

Başbakan milli duruş söylemlerini hangi konuda kullanıyorsa muhakkak o konuda kaybeden Türkiye olmaktadır.

Kıbrıs, Azerbaycan, PKK terör örgütü ve diğer birçok milli meselemizde kimlere hangi tavizleri verdiği ortada olan birinin oynadığı rolü inandırıcı bulmak mümkün değildir.

Çünkü Başbakan Erdoğan’ın Türk siyasetinde kendine ait bir iradesi yoktur. Birde milli konularda Türklük merkezli her hadiseye alerji duyan bir kişiliğe sahiptir.

Kıbrıs, Azerbaycan ve BDP konusunda son günlerde ortaya koyduğu söylemler gerçek bir duruş değildir.

Yaptıklarıyla söyledikleri tamamen birbirine zıt olan Recep Tayyip Erdoğan’ın şimdi yaptığını birikmiş siyasi günahlarından halkı gözünde aklanmaktır.

Başbakan Erdoğan’ın son günlerdeki milliyetçi söylemleri kimseyi kandırmamalıdır.

Gazete manşetlerine bakıyoruz, birçoğu “Tayyip Kıbrıs’ın, Azerbaycan’ın hakkını savundu, PKK’ya posta koydu” muhtevasıyla çıkarılıyor. Aynı gazetelerde Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs Türk’ünün hakkını Rumlara, soydaş Azerbaycan’ın hakkını Ermenilere pazarlarken de bu ihanetin üzerini kapatmaya çalışıyordu. PKK’ya verilen tavizleri de demokrasi ve insan hakları maskesiyle yutturma çabası veriyordu.

Aynı gazeteler yarın Recep Tayyip Erdoğan Rum’a, Ermeni’ye, PKK’ya tavizlere başlasın yine bir kılıfına uydurma seferberliği başlatacaktır.

O yüzden Recep Tayyip Erdoğan’ın milliyetçi söylemleri kimseyi aldatmamalıdır.

ABD Türkiye’nin tüm milli konularında Türkiye’yi zarara uğratacak yol haritasını Recep Tayyip Erdoğan’ın eline vermiştir.

O yol haritası dışında davranması mümkün olmayan birinin milli konularda ne konuştuğuna değil daha ziyade ne yaptığına bakın…

Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin söylemlerini kullanması MHP’nin haklılığını ortaya çıkarır ve ama onun samimi olduğunu göstermez.

MHP bugüne kadar ne söylediyse hepsinde haklı çıkmıştır ama kılıktan kılığa girenler bu haklılığı etkisiz hale getirmek için her yolu denemektedir. Ama haklı olanların kazanacağı günde elbet gelecektir.
Makaleyi Hemen Yorumla