ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP YENİ BİR DİN Mİ KURDU? / Yıldıray Çiçek 41144 okunma - 24-Temmuz-2011 Pazar

Yeryüzüne vahiy yoluyla yeni bir din, yeni bir kitap, yeni bir peygamber mi gönderildi?

AKP’li yöneticilerin son yıllarda yaptığı pervasız açıklamalarına bakarsanız sanki böyle bir durum söz konusu…

AKP Aydın eski il Başkanı İsmail Hakkı Eser “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir” demişti. Denizli’de camilerde bedava bir şiir kitabı dağıtılmış o kitapta “Tayyip Allah yolunun bekçisidir. Tayyip’i üzmek Allah’ı üzmektir.” mısraları yazıyordu. Trabzon'un Of ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Oktay Saral, Başbakan Tayyip Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınması çağrısında bulunmuştu. Şimdi de AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir” şeklindeki açıklamasını duyduk. Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber gören, yüce Allah ile eşitleyen, sadece Allah için yapılacak şükür namazı ibadetini Tayyip için yapmaya çağıran, ona dokunmayı ibadet gören bir anlayış gerçekten psikolojik tedaviye muhtaç bir anlayıştır.

 Ama çok ilginçtir bu tür sözlerin sahipleri sıradan insanlar değil çoğu AKP’de milletvekili, ilçe başkanı, il başkanı, il genel meclis üyeliği yapmış ve yapmakta olan kişilerdir.

Sıradan bir deliler olsalar tüm bunlar karşısında gülüp geçersin…

Zaten aklı olmayanın dini olmaz. Ama bunlara bakıyorsun halkı yöneten, halkı yönlendirme konumunda olan kişilerdir.

Recep Tayyip Erdoğan gördüğümüz kadarıyla günahlar içinde olan bir siyasetçidir.

İslam dinine uygun bir tane davranışını görmek henüz mümkün olmadı.

Ama onun kadrosunda bulunanlar onu İslam’ın kavramlarıyla kutsallaştırarak, ona çeşitli sıfatlar vererek, İslam dinine en büyük ihaneti gerçekleştiriyorlar.

Çok ilginçtir Recep Tayyip Erdoğan’ı “İyi Müslüman, iyi dindar” falan diye sıfatlandırmıyorlar direkt Allah ve peygamber seviyesine getirmeye çalışıyorlar. Kur’ân-ı Kerim “Allah’a ibadet edin hem de hiçbir şeyi ona ortak koşmayın”   (Nisa,4:36) diye uyardığı halde bugün Recep Tayyip Erdoğan’a dokunmayı bile ibadet sayan kişiler AKP’de milletvekilliği yapmaktadırlar.

Dinden din üretme projesiyle halkın dini duygularını sömüren, bu sömürüyle iktidar düzenini koruyan ve siyasi ranta çeviren AKP kadroları, artık İslam dinini bile kendi bünyelerinde yeniden tarif etmekte ve şekillendirmektedir.

Güçlerini İslam dinini istismar ederek oluşturuyorlar ama oluşturdukları gücü Hıristiyan ve Yahudi merkezli projelere hizmete dönüştürüyorlar. Din dışı anlayışları dinin parçası
ve hatta kimi yerlerde hakikatleri gibi sunan bu zihniyetin önüne geçilmezse bu topraklarda İslam’ın içi tamamen boşaltılacak, kutsal değerlerimiz AKP sayesinde itibarsız hale getirilecektir.

Kendi içlerinden Allah, peygamber olarak görülecek, dokununca ibadet olacak, kendisine şükür namazları kılınacak kişileri çıkartan bu kokuşmuş zihniyet İslam’ın lanetlediği bir
zihniyettir.

 Bu tartışmaların yaşandığı günümüzde Ortadoğu Gazetesi’nin kıymetli yazarlarından Sayın Nadim Macit’in “ÖTEKİ DİN ÜRETEN VE YÖNETENLER” kitabını herkesin muhakkak okumasını tavsiye ediyorum.

Sayın Nadim Macit’in kitabında yer alan ”Öteki Din;İslam’a karşı İslam anlayışını üretmenin ve Müslüman’ı dinle aldatmanın adıdır.” cümleleri bizim tarif ettiğimiz
manzaranın özet ifadesi olmuştur.

Allah Müslümanları doğru din yolundan ayırmasın, AKP’li yöneticileri de İslam dinine saygılı ve bağlı bir hale getirsin. Amin.

Makaleyi Hemen Yorumla