ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AHLAK DERSİ VERENLERE DE BAKIN HELE… / Yıldıray Çiçek 22327 okunma - 2-Mayis-2011 Pazartesi
Muhalefet partilerinin projelerini çalarak halkın karşısına çıkan ama alay konusu olan AKP iktidarı düştüğü durumun farkına vardı, şimdi de kaset siyasetine sarıldı. Özel hedef yapılan MHP’nin yükselen oy potansiyelinin önüne geçmek için MHP’li iki yetkilinin içine düştüğü kirli kumpası ve izah edilemeyecek manzaralarını seçim malzemesi haline getirdi. Çünkü AKP’nin halka anlatacak bir şeyi yoktur. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’li yetkililer şimdi meydanlarda, CHP-MHP’yi kaset siyaseti üzerinden yıpratmaya çalışıyor. Hangi ahlaki değer adına bir tane örnek davranışları varsa, ahlak kavramlarını kullanarak bu partilere ders verme nutukları atıyorlar. MHP ve CHP de AKP’nin bu siyaset tarzını benimsemiş olsa, AKP’nin yıkılışının bir saat bile sürmeyeceğini kendileri şunu çok iyi biliyorlar. Ama AKP iktidarı, MHP ve CHP’nin bu ahlaksız tarzı benimsemeyeceğini bildiği için, bu alanda sadece kendisi kasetler üzerinden siyaset yapma işine devam ediyor.

AKP’nin yayın organlarına bakın, AKP’li yetkililerin Türkiye genelindeki propagandalarına bakın, malzeme olarak sadece kasetleri kullanıyorlar.

Bağrından kız ve erkek çocuklara tecavüzcüleri çıkarmış bazı AKP yayın organları, kudurmuş gibi MHP’li bazı yetkililere ait ses ve görüntü kayıtları üzerinden MHP’ye saldırıyor.

Başka konuları yazarken bile ya girişi ya bitişi muhakkak bu konuya bağlıyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de AKP’nin bu azgınlaşan yayın organlarına ve yöneticilerine “Bu seviyesizliğe düşenler, önce kendilerine bakmalı ve AKP içinde şirazesinden çıkan tartışmalara, pis kokulara, ahlaksızlıklara, dedikodulara ve skandallara odaklanmalıdırlar.” şeklinde bir işarette bulunmuştur. Bu işaretin ne anlama geldiğini onlar çok iyi bilmektedir. Muhalefet partileri yahut bazı odaklar AKP’nin yöntemini uygulayacak olsa, siyaseti bu şekilde dizayn etmeye kalksa, bu konuda en zararlı çıkacak partinin AKP olacağını bilmeyen yoktur. Kim bilir belki birinin canının tak ettiği bir gün gelir.

Siyaset bu tür ahlaksızlıklar, kirli tuzaklar üzerine kurulmamalıdır.

Siyasette tükenmişliği yaşa ama rakiplerinin zafiyetini, ahlaksızlığını komplolar kurarak ortaya çıkar ve meydanı kendine açmaya çalış. Eğer bu yöntem siyasette gelenek haline gelirse bunun altında Türkiye kalır.

Bazı okuyucularım kirli bir tuzağa düşen MHP’li yetkililer hakkında neden sert yazılar yazmadığıma dair mesajlar atıyorlar.

Ortaya çıkan ses kayıtları ve görüntüler üzerine yapılabilecek ne bir savunma olabilir, ne de izah edilecek bir durum…

Hepimizi üzen, hayal kırıklığına uğratan, yüreğimizi ağlatan bir olay olmuştur bu video. Olayın AKP’nin kirli propaganda araçları ile servis edildiği gün hedefe kilitlenmiş, iktidara yürüyen Ülkücülerin yaşadığı üzüntü hepimizin ortak duygusu olmuştur.


Ama MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin olaya gösterdiği tepki ve yaptığı açıklamada kullandığı “Söz konusu video kayıtlarındaki çirkin sözlerin, değerlendirmelerin ve yorumların asla partimizi bağlamadığı, ülkücülülüğün hiçbir değeriyle örtüşmediği ve milletvekilliği gibi önemli bir görevle bağdaşmadığı gün gibi ortadadır.
Yayımlanmış olan görüntüleri izah etmek ve yalnızca parti aidiyetliğine dayanarak savunmak, geçiştirmek ve görmezden gelmek mümkün olmadığı gibi erdemli bir tavır da değildir.
Milliyetçi Hareket Partisi, Türk aile yapısına ters düşen, milletimizin hassasiyetleriyle ve kabulleriyle taban tabana zıtlıklar içeren son hadisenin derin muhasebesini yapmakta ve gerekli tedbirleri lazım geldiği biçimde almaktadır.
Her ne sebeple olursa olsun, bu son olayla birlikte özel hayatın dokunulmazlığı ve mahremiyeti de açıkça ihlal edilmiş ve kirli niyetler bir kez daha faaliyete geçmişlerdir.
Değişik zamanlarda, siyasi temsil noktasında bulunan kişilerle ilgili ses ya da görüntü kayıtlarının internet aracılığıyla sızdırılması ve AKP hükümetinin de buna bigâne kalması bu zamana kadar işlenen suçlara iştirak ettiğine dair bir karine teşkil etmiştir.
Şüphesiz, Milliyetçi Hareket Partisi; mevcut haliyle montaj olup olmadığı tartışmasına hiç girmeden, söz konusu video görüntülerini ve karşılıklı diyalogları şiddetle reddetmektedir.
Nitekim bu hadise ortaya çıkar çıkmaz gelişmeler soğukkanlılıkla değerlendirilmiş ve ilgili kişilerin partideki tüm görevlerinden ve 24. dönem milletvekilliği adaylığından istifa etmeleri gecikmeksizin sağlanmıştır.
Ancak ahlaken ve vicdanen çok sorunlu olan video görüntülerindeki konuşmaların ve manzaraların başkaca tahlil ve değerlendirmelere muhtaç olduğunu bilmek gerekmektedir.”
şeklindeki bu ifadeler bu konudaki titizliği ve hassasiyeti göstermiştir.


Hiçbir Ülkücünün bu tür olayları tasvip etmesi mümkün değildir. İzahı bile mümkün değildir. Ama şimdi bu olayları propaganda haline getirenleri tanımanın ve oynanan oyunu görmenin vakti gelmiştir.

Bu olayı en çok kullanan ve adeta meydanlarda, yayın organlarında bu konudan başka hiç bir şey konuşamayan AKP, bu olayın arkasında durduğu sürece bu kirli tezgahı onun yaptığı anlaşılacaktır.

AKP’nin hedefi bellidir. AKP gayrı milli politikalarının önünde tek ve en büyük engel olan MHP’yi bu tür olaylarla yıpratmaya çalışmaktadır.

Ahlak kavramını Türkiye’de en son ağzına alacak kişilerin bugün ekranlardan, gazete köşelerinden, meydanlardan MHP’ye ahlak dersi vermeye kalkmasının arkasındaki karanlık niyeti tüm Ülkücüler çok iyi görmelidir.

Bu niyet görüldüğü vakit, AKP cephesinden yapılan saldırılara karşı direnç artacaktır. MHP Türkiye’nin her yerinde muhteşem bir hava yakalamış durumda. Bu havayı bozacak her tür kirli oyuna karşı dikkat etmek gerekiyor.

Alçak tuzaklardan medet uman ve kirli söylemleri benimseyen AKP’den kurtulmak demek, Türkiye’yi kurtarmak demektir.
Makaleyi Hemen Yorumla