ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YETER Kİ ÜLKÜCÜ, ŞUURLU VE DİKKATLİ OLSUN / Yıldıray Çiçek 22973 okunma - 17-Mart-2011 Persembe
YETER Kİ ÜLKÜCÜ, ŞUURLU VE DİKKATLİ OLSUN TÜM OYUNLAR BOZULACAKTIRMHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, MHP ve Ülkücü Hareket yöneticilerine ve mensuplarına yönelik bir genelge yayınlayarak önümüzdeki seçimler için dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı.

O genelgenin her bir cümlesi birbirinden önemlidir. En önemli ve dikkat edilmesi gerekende birinci madde de yer alan "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin tek başına iktidar serüveni 12 Haziran 2011 günü son bulacaktır. Artık Türkiye AKP'nin siyasi sorumluluk taşımadığı günlere doğru hızla yol almaktadır.

Bunun farkında ve bilincinde olan iktidar partisinin oy havzasını genişletmek amacıyla, özellikle Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde yeni oyunlar oynayacağı ve tezgâhlar tertipleyeceği anlaşılmaktadır.

Tekrar 12 Eylül Referandum öncesine benzer kara bir propagandayla karşı karşıya kalınacağı kuvvetle muhtemeldir.

Kaldı ki bunun işaretleri ve emareleri şimdiden alınmaya başlanmıştır.

Hiçbir şart altında AKP'nin tahrik yüklü, nifak ve fitne yayan politikalarına, yalanlarına itibar edilmeyecek, kirletilmiş bilgilere kulak asılmayacak, tam bir inanmışlıkla teröristle el sıkışan ve bölücülüğün sırtını sıvazlayan AKP zihniyetine hak ettiği karşılık verilecektir."
şeklindeki uyarı yüklü bölümdür.

Referandum sürecinde her türlü kirli oyunla MHP'ye saldıran AKP için önümüzdeki seçimler dünyanın sonu olabilecek bir önem taşımaktadır. O yüzden, kazanmak için her şeyi, ama her şeyi yapacaktır. Kazanmak için de, tüm oyunlarını deşifre eden ve önünde engel olan MHP'yi hedef yapacaktır.

AKP'nin bu tür kirli siyaset oyunlarını bünyesinde barındıran medya üzerinden, "kazanmak için her yol mübah" anlayışı ile önümüzdeki günlerde MHP'ye saldırılarına şahit olacağız.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, bilgi ve haber akışı geniş olan biri olarak bunun farkındadır ve uyarılarını bu noktadan yapmaktadır. Bu seçimler öncesi AKP'nin yapacakları ve yaşatacakları, bu öngörüyü gözler önüne serecektir.

AKP bir tek MHP'den korkuyor. O yüzden MHP'yi güçlü hale getirecek her gelişmenin önüne fitne-fesat engelleri yığmaya çalışıyor. Bunu da her seçim öncesi yoğunlaştırıyor. Aklı ve mantığı olan kişiler bu oyunlara aldanmıyor, ama her türlü yönlendirmeye açık olanlar çok kolay bir şekilde AKP'nin oyunlarına aldanabiliyor.

Ama bu seçimlerde Ülkücüler, MHP'liler bu oyunları bozacaktır. Referandum sürecinde oynanan oyunlar herkese büyük bir ders olmuştur.

5-10 tane fikir dansözünü "Eski Ülkücü-MHP'li" diye etiketleyip, piyasaya süren AKP'nin oyunları bu sefer sökmeyecektir. Oyun görülmüş,satın alınma her yönüyle açığa çıkmıştır. Recep Tayyip Erdoğan bile AKP'yi kurarken "Milli Görüş gömleğini çıkardım" diye yeni bir siyasi yola çıkıyor, ama AKP tarafından kullanılan fikir dansözleri AKP'ye geçiyor hala "Ülkücüyüz" diyebiliyorlar. Bu konuda Recep Tayyip Erdoğan kadar bile omurgalı olamayacak karakter fukaralığı yaşıyorlar.

Ama "Milli Görüş gömleğini çıkaran" Recep Tayyip Erdoğan, kullandığı bu tiplerin Ülkücü gömleğini çıkarmasına asla izin vermemektedir. Çünkü o kullanılanlar AKP'ye bu etikle lazımdır.

MHP tabanı bu seçimlerde uyanık, şuurlu hareket ederse AKP'nin başarı sağlaması mümkün değildir. Sadece olayları dikkatli takip etsin ve oyunlara karşı dirençli dursa bile, AKP'nin korkudan MHP'nin ismini ağzına alması mümkün değildir. Ülkücü sadece MHP'de bulunan ve MHP'ye hizmet eden kişidir. MHP dışında hele hele AKP içinde "Ülkücüyüz" diyen kim varsa utanmaz bir yüzün sahibidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yayınladığı genelgeyi her Ülkücü satır satır beynine yerleştirmeli ve önümüzdeki günlerde ona yol gösterecek ışığı o genelge içinden bulmalıdır.

Çünkü ahlak, adalet için mücadele başlamıştır. Kazanan, MHP olacaktır.
Makaleyi Hemen Yorumla