ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP ve CHP SİYASETİ KİRLETİYOR / Yıldıray Çiçek 22994 okunma - 12-Mart-2011 Cumartesi
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin son zamanlarda Türk siyasetinde ve medyada yaşanlara yönelik “Bu tartışmalar Türkiye’de toplumsal ahlakı zedeliyor, siyasi kültürü yozlaştırıyor ve medya siyaset ilişkisini çirkinleştiriyor.” İfadeleri, her şeyin özeti olmuştur.

Türk siyaseti ve medya gün geçtikçe çirkinleştirilmektedir. AKP ile CHP arasında başlayan belden aşağı gerçekleşen kavgalar, iddialar, ithamlar gerçekten seviyeleri çok düşürmüş durumdadır.

Komplolar, suçlamalar, tezgahlar Türk siyasetinin dizayn edilmesinde kullanılan araçlar haline getirilmiştir. AKP’nin de, CHP’nin de bu konularda hiçbir hassasiyetinin olmadığını son günlerde yaşanan tartışmalardan anlamaktayız.

Deniz Baykal’a yapılanlarla başlayan olaylar şimdi yine Deniz Baykal’la devam ettirilmektedir. Deniz Baykal yaptıklarının bedelini Genel Başkanlık makamından ayrılarak ödedi. Ama onu uzaklaştıran yöntemler siyasette iz ve etki bırakmış olmalı ki, yine devam ettirilmektedir. Türk siyaseti belden aşağı metodları benimseyen ve uygulamaya çalışanlarla dolmaya başlamıştır. Bu durumu gören sözde gazeteciler de bu ortamdan faydalanmaya çalışmaktadır.

AKP-CHP arasında son günlerde yaşananlar, Türk siyasetinin yüzkarasıdır. Bir sözde gazeteci “Büyük Balık” peşinde ama bunlar da ellerinde oltayla bekliyorlar.Gerçi o sözde gazeteciyi hangi siyasetçinin yönlendirdiği de meçhul durumunu korumaktadır.Onu AKP CHP üzerinde mi yoksa,CHP AKP üzerinde mi kullanmaya çalışıyor bunu zaman gösterecektir.

AKP’li yöneticiler son yaşanan tartışma ve iddiaları ölçü alarak Deniz Baykal’ı politik söylem olarak dillendiriyor, yandaş medya onu manşete taşıyor, CHP’liler de AKP’li üst düzey bir yöneticinin “belden aşağı” izini sürüyor.

Memleket de bunlardan çözüm bekliyor…
Ahlaksızlıkta yarış var, tezgahta yarış var, komploda yarış var…Türk siyaseti, medya üzerinden artık “belden aşağı” ilişkilerle şekillendirilmeye çalışılıyor.

Türkiye’yi yönetenler ve yönetmeye talip olanlar böyle olursa, toplumdaki ahlaki çöküntü hızlanmaz mı?

Siyasetteki kalite düşerse, herkes önündeki engeli belden aşağı metodlarla aşmaya çalışır ve bu durum bir gelenek halini alırsa Türk siyasetinin temiz toplum yaratması ve topluma hizmet sunması mümkün olur mu?

AKP CHP’den, CHP ise AKP’den kaset yakalamaya çalışıyor. Deniz Baykal’ın kaseti ortaya çıktığında Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu miting meydanlarında nasıl seçim malzemesi yaptığını görmüştük…

Recep Tayyip Erdoğan’ın şu ifadeleri siyasette belden aşağı vurmaların nasıl malzeme edildiğinin göstergesi olmuştu.

“Eşlerine ihanet edenleri biz hiçbir zaman bu toplumun içinde kalkıp da mağdur olarak göremeyiz”

“Bir kasetle duman oldun!”

“Biz mecliste çalışırken Baykal başka yerlerdeydi.”


CHP’liler de AKP’li bir yetkiliyi “Büyük Balık” gibi oltaya takma çabaları içinde olduğunu göstererek, siyaset malzemesinin hangi konulardan arandığına bir örnek sunmuşlardır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sözde bir gazeteci ile yaptığı görüşmede bir AKP’linin ilişkisi hakkında konuştuklarını ifade etmiş, bunun üzerine AKP’li Bekir Bozdağ da CHP liderine, "Eğer siyasi ahlak ve namus sahibi bir genel başkansanız, o ismi açıklarsınız." diye seslenmişti. Siyasetin seviyesi, AKP-CHP sayesinde işte bu noktadadır.

AKP ve CHP arasında gazetelerde, televizyonlarda bu konularla ilgili yapılan tartışmalar yaşanan çürümenin geldiği noktayı gözler önüne sermektedir.

Siyasi ahlak, Türkiye’de çok az görülen bir özellik haline gelmiştir. Siyasi ahlaksızlıklar diz boyu olunca bu durum çok net anlaşılmaktadır.

AKP’nin gazetelerini takip eden herkes seviyenin ne durumda olduğunu görmektedir.

AKP-CHP arasındaki birbirini besleyen kavgalara bu millet 12 Haziran 2011 tarihinde son noktayı koymazsa, Türkiye’nin sosyal çürümesi hızlanacaktır.
Makaleyi Hemen Yorumla