ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SİYASET CAHİLİ OSMAN PAMUKOĞLU’NUN MHP ALERJİSİ / Yıldıray Çiçek 22562 okunma - 13-Subat-2011 Pazar
Herkesin derdi MHP olmuş… Emekli Tümgeneral ve HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu da bu dertlenenler arasında yerini almış…

Tv8’de Erkan Tan’ın sunduğu Başkent’ten programında Marmaris’ten Ahmet Yılmaz isimli bir izleyicinin “Osman Pamukoğlu bu anlattıkları ile AKP’nin ekmeğine yağ sürüyor. Her parti kuran diline MHP’yi doluyor. Çekin elinizi, dilinizi MHP’nin üzerinden kardeşim” şeklinde gönderdiği mesajdan sonra, Osman Pamukoğlu resmen MHP’ye olan kinini, nefretini kusmuştur.

Sanırsınız ki, HEPAR’ı siyasi arenada MHP’ye kin ve nefret kusmak için kurmuştur. Siyaset cahilliği kokan açıklamalarıyla, siyasi ukalalıklarla bezediği ifadeleriyle, MHP’nin kırk yıllık şerefli mazisine dil uzatan Osman Pamukoğlu,10 kişilik mitinglerini unutmuş olmalı ki, milyonlarca oyu olan MHP’nin oy oranını diline dolayabilmiştir.

Sokağa çıkıp adını sorsanız bir tane bile bilen çıkmaz, ama o bilinmeyen partinin Genel Başkanı MHP’nin oy oranına vurgu yaparak, “40 yıl ne yaptınız?”diye sorabiliyor. Keşke askerlik anılarını kitaplaştırmaya devam ederek saygınlığını koruyabilse, ekranlarda siyasi stendapçı gibi roller oynamasaydı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adayı Sabahattin Çakmakoğlu’nu çıkarmış ve eksiksiz oyunu ona vermiş MHP’yi, Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı yapmakla suçlayan birisinin siyasette zaten başarı için değil, zaman geçirmek ve egolarını tatmin etmek için bulunduğunu göstermektedir. Düşünce olarak Sol kökenli olan Osman Pamukoğlu’nun MHP’nin 40 yıllık şanlı mücadelesini anlamasını zaten beklemiyoruz. Ama MHP hakkında kullandığı yakışıksız ve seviyesiz sözler adına özür dilemesi bir adap-edep meselesi olmuştur.

“Bugün 11 Kasım 1938” diyerek siyasi hayatına başlayan Osman Pamukoğlu, HEPAR’ı kurduğu 4 Eylül 2008 tarihinden bu yana herhalde yas tutmaktadır. Çünkü o günden bu yana hiçbir gelişme kaydedememiştir.

Günahını da almayalım belki 10 kişilik mitingleri şimdi 20 kişi olmuştur. Kendisinde tek değişen şey, eskiden televizyonlara “emekli Tümgeneral” unvanıyla çıkarken bugün “HEPAR Genel Başkanı” unvanıyla çıkmasıdır.

Kurulduğu günden bu yana bir türlü partileşememiş olan HEPAR’ın ikinci adamı, üçüncü adamı, dördüncü adamı kimdir? İdeolojisi nedir bu partinin?

Osman Pamukoğlu, net olmamakla birlikte birkaç söylemiyle Atatürkçülüğü merkeze koyarak başka partilerde başarı elde edememiş ve tutunamamış kişileri kendi partisine çekmeye çalışmaktadır. Zaten katıldığı bu programda da MHP’den, CHP’den, DSP’den oy aldıklarını söyleyerek muhalefete muhalefet eden biri olduğunu da itiraf etmiştir.

İktidara muhalefet yap(a)mayan Osman Pamukoğlu’nun MHP’ye saldırısı da gayet anlamlı olmuştur!

Bir gün AKP’nin adını vererek bir politikasını eleştirdiği görülmemiş Osman Pamukoğlu söz konusu MHP ve diğer partiler olunca seviyeyi bir kenara koyarak isim isim eleştirmektedir.

Osman Pamukoğlu niçin muhalefet partilerine muhalefet etmektedir? Yoksa AKP ile derin paslaşmalar mı yaşamaktadır?

40 yıllık şerefli mazisine şehitler, gaziler, işkenceler, çileler, idamlar ve şanlı mücadeleler sığdırmış MHP’yi “40 yıl ne yaptınız?” diye küçümsemeye kalkan Osman Pamukoğlu hizmet ettiği askerlik günleri ile ilgili saygıyla anılmak istiyorsa, ona tavsiyemiz, MHP’den özür dileyerek, siyaset arenasından ayrılıp, tekrar kitap yazma inzivasına çekilmesidir.

Tabi kendisi bilir. Demokrasimiz siyaset cahillerine de,siyaset yapma imkanı tanıyor.

BANA BABANI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM!

Önce yazı başlığına baktım, sonra yazarın ismine…Yazının başlığı “Barajı geçsin diye MHP’ye Oy verilir mi?”. Yazarın ismi ise

Sanem Altan…

Vatan Gazetesi yazarı Sanem Altan kim mi?

Çetin Altan’ın torunu, Mehmet Altan’ın yeğeni, Ahmet Altan’ın kızı, Defne Joy Foster'in ölümüne adı karışan Kerem Altan'ın kız kardeşi, Hıncal Uluç’un kuzeni…

Kendi ifadesiyle MHP hakkında ilk kez yazı yazmış, onda da Altan ailesinin genetik MHP düşmanlığını yansıtmıştır.

Temelde cahil mi, yoksa MHP düşmanlığı adına mı bu kadar saçmalamış bilmiyorum ama kendisine hangi dünyada yaşadığını buradan sormak istiyorum. Altan ailesinin “Türklük, Türk milliyetçiliği ve MHP” düşmanlığı üzerine kendi yarattığı dünya ise, o dünyada Sanem Altan’a bol oksijenli günler diliyoruz. Beyinlerine bol bol oksijen gitsin ki, bu düşmanlıklarını yürütecek biraz akılları olsun…

Herkesin yaşadığı dünya ile irtibat kuramadıkları için, MHP’nin Türkiye’deki varlığını da tanımlamakta zorluk çekiyorlar. Altan ailesinin medyadaki dişi kalemi Sanem Altan başka gezegenlerin uzaylı bir yaratığı mısın ki, köşenden

“- Seçimlere nasıl hazırlanıyor?

- Türkiye’nin gelecek beş-on senesi için nasıl bir program yapıyor?

- Türkiye’yi hangi gelecek ile nasıl buluşturmak istiyor?

Bunları bilen yok...”
şeklindeki sorularla MHP’nin varlığını etkisizleştirmek için yazılar yazıyorsun.

MHP Lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz haftalarda on binlerce Türk milliyetçisi ve Ülkücünün huzurunda toplumun her kesimi tarafından büyük ilgi ve alaka gören seçim beyannamesini açıklayacak, kendi alanında Türkiye’nin en iyi ve popüler isimleri MHP’ye katılım sağlayacak, bu toplantının hemen ertesi günü MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önderliğinde Antalya’da Türkiye’deki çeşitli üniversitelere mensup 1000’e yakın öğretim görevlisi ile “Akademik Çalıştay” yapılacak, MHP Lideri illeri, ilçeleri sırayla ziyaret edip, halkla bütünleşecek ama bizim Sanem Altan, bu dünyaya ile irtibat kurup bunları göremeyecek; ama köşesinden Altan ailesinin çizgisini bozmamak adına MHP düşmanlığı yapacak… İyi de bu cahillerle uğraşmak için MHP’nin işlediği suç ve günah nedir?

Sanem Altan cahil cesaretiyle, MHP Liderine yönelik bir de demiş ki :

Arada bir “Bu şerefsizliktir.” diyen bir genel başkan görüyorum. Başbakan Erdoğan’a verdikleri sert cevapları, kendi tabanlarına vatanı çok sevmenin kanıtı olarak sunduklarını izliyorum.
Doğrularla ya da yanlışlarla fazla ilgilenmediklerini, Erdoğan’a sövmenin siyaset olduğunu zannettiklerini, demokrasi, dünya nereye gidiyor, barış, insan hakları, ekonomi, yargı gibi konuları sorun etmediklerini anlıyorum.”


Sanem Altan, spor yazarlığından, siyaset yazarlığına geçerse ve bir de Türkiye’deki gelişmeleri başka gezegenden takip ederse işte böyle cahilliğine yakışan düşünce ürünleri üretir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bunu yaptıysak ispat edemezseniz şerefsizsiniz, alçaksınız.” diyenlerin tüm maskelerini düşürdüğü için rahatlıkla “Bu şerefsizliktir.” diyebilmektedir.

Lider Devlet Bahçeli, ispatını ortaya koyamadığı hiçbir sözün peşinden gitmemiştir. Sanem Altan, şeref kavramının ne demek olduğunu biliyor olsaydı, MHP’nin politikalarını zaten anlamış olurdu. Dünyada ve Türkiye’de hangi siyasi, sosyal mesele olmuştur da, ona dair MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ya da kadrolarının ağzından tepki, tavır ve çözüm yolları gösterilmemiştir? Beş dakikalığına şu dünyaya gelsin de, bize bir tane örnek göstersin… MHP gün geçtikçe oyunu artırıyor ve AKP “İki Partili Meclis” hayali ile sadece CHP’yi yol arkadaşı olarak görmek istediğini itiraf ediyorsa, MHP’nin doğru yolda olduğu görülmüyor mu?
Sanem Altan MHP’nin iktidarda ne yapacağını basit ve seviyesiz üslupla sorgulamak yerine, MHP’nin daha iktidar olmadan sosyal devlet yapısına uygun faaliyetlerini niçin görememektedir? Altan ailesinin genetik MHP düşmanlığı, Sanem Altan’ın gözlerini kör mü etmiştir? Mesela MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bizzat ilgilenerek okulu olmayan köylere yaptırmış olduğu “Oğuz Ata Okullarını”, yaşlı ve kimsesizler için yaptırdığı Bilge Kağan'ın annesi İlbilge Hatun'un adı verilen ve huzurevi yerine ise Öz Türkçe "erinç evi" adı verilerek hayata geçirilmek üzere olan projelerini, Türk gençlerinin sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için kurdurduğu Türkgücü Ülküspor Kulübü’nü bile görmüş olsa, MHP’nin iktidarında nelere ışık tutulacağını anlayacaktır.

Sanem Altan yoksa bu faaliyetlerde buram buram Türklük koktuğu için mi görmek istememektedir? Altan’ların prensesi ve başka dünyaların müdavimi Sanem Altan, bulunduğu dünyada internet varsa zahmet edip MHP’nin seçim beyannamesini okumuş mudur acaba?

Sanem Altan’ın yazdıklarını, pardon saçmalıklarını, tekrar tekrar okudum.

Hangi dünyadaki MHP’den ve Devlet Bahçeli’den bahsettiğini bir türlü anlayamadım. Sanem Altan’a her kim “Hadi artık sende MHP düşmanlığında yerini al, ilk yazını yaz.” dediyse, MHP hakkında çok az bilgi vererek, Sanem Altan’ın bu kadar rezil oluşuna vesile olmuştur.

Altan ailesine mensup olmak böyle bir şey olsa gerek… “Türklük, Türk milliyetçiliği, MHP” dendiği vakit, objektif olmayı bir kenara bırakıp, sadece nefret ve düşmanlık duyguyla hareket etmektedirler.

Babasının kızı Sanem Altan’ı gerçek dünyadaki, gerçek MHP’yi yorumlamaya davet ediyoruz. Eğer beceremiyorsa kendi dünyasından spor yorumları yazmaya devam etsin… Ailece medya belası olmaktan artık vazgeçsinler…
OSMAN PAŞA
osman paşa bir milliyetçi vatanına aşık bir vatanseverdir siyaset cahili dediginizde size sorarım siyaset nedir milleti yalanla talanla uyutmakmı hem kime biyat ediyosunuz siz bizde kişiler ve partiler vatan ustu degildir beyefendi bence ilk önce vatanınızı duşunun işte göruyoruz okumuş siyasrtçiyi memlekete zaradan başka ne verdi 16 yıldır mhpnin başında ve memleketin geldigi durumda ortada birazcık osman paşa kadar yurekli olabilseydiniz bunu söylemek zorundayım vatan için çalışırdınız ayrıca banu avar hanım haklıymış iktidara göre muhalefet ve sonu bölunme
ali osman yaman9.3.2016
CAHİL??
Siyaset cahili dediğin adam 7 yılda bu günlere geldi MHP nin Türkeş sonrası eksik muhalefetini doldurmak için var o . pkkyı yok etmek için var Bahçelinin önce asacam diye propaganda yapıp sonra idamı kaldıran belgenin altında imza atıp şimdi mis gibi yaşayan soysuz apoya hesap sormak için var ama onun hakkında yayın ve propaganda yasakları var ab tarafından engelmesi için karar var . KOCA MHPDEN KORKMAYAN AB AKP VE DİĞERLERİ HEPARDAN KORKUYPR PAŞADAN KORKUYOR BU YÜZDENMİ CAHİL SİYASETÇİ :D *
Yiğit akkuş7.1.2015