ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP'NİN ŞİVAN PERVER VE AHMET KAYA SEVDASI / Yıldıray Çiçek 22982 okunma - 11-Subat-2011 Cuma
AKP iktidarı bugüne kadar iktidar olmuş partiler içinde milli konularda en duyarsız, en hassasiyet yoksunu parti olarak birinci sırada yer almaktadır.

Numunelik bir tane bile milli konularda duyarlılık gösterdiğine şahit olan yoktur.

Seçim dönemleri milliyetçi söylemlerle rol yaparken bile, taktığı maskeleri sürekli düşürmektedir.

AKP'nin PKK konserlerinde şov yapan sözde sanatçı Ahmet Kaya ve Şivan Perver'e gösterdiği ilgiyi buna örnek gösterebiliriz. Bu isimlerin terör örgütü PKK'nın konserlerinde "Kürdistan" naraları atması ve APO posterleri altında "Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim." nakaratları ile şarkılar söylemesi AKP için hiçbir şey ifade etmemektedir. Çünkü AKP halkı kandırmadaki ustalığına güvenmektedir.

AKP, "milliyetçiyim" diyen bir sanatçının desteğini de, PKK'lı bir sözde sanatçının desteğini de alabiliyorsa, AKP kandırmadaki ustalığını sergiliyor demektir.

PKK'lı Ahmet Kaya ve Şivan Perver'in PKK konserlerini sosyal paylaşım sitelerinde bulup izleyebilirsiniz.

Görüntülerde Türk milletinin kanını donduracak bölücü manzaralar var. Ama AKP için bunların hiçbir önemi yoktur.

Durmak yok Şivan Perver ile kucaklaşmaya, PKK'lı Ahmet Kaya'nın mirasına sahip çıkmaya devam…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her platformda Şivan Perver'e ve Ahmet Kaya'ya sahip çıkan açıklamalar yapmıştır. Referandum öncesi Ahmet Kaya için milyonların önünde ekranlarda gözyaşı dökmüş, yapmış olduğu konuşmalarda ise Şivan Perver'i içini titreten sanatçılar içinde saymıştır.

Recep Tayyip Erdoğan sahip çıkınca doğal olarak kadrosu da bunları kucaklamaya devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Almanya'nın Köln Kenti'ne giden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kaldığı otelde Kürt Sanatçı Şivan Perver'le bir araya gelerek, Şivan Perver'e "Açılım konusunda hükümeti yalnız bıraktıkları" konusunda sitem etmiş.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da "Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim." diyen sözde sanatçı Ahmet Kaya'nın eşinin milletvekili olabileceğini vurgulayarak "Başbakan düşünebilir onu. Aileye karşı bir ilgisi var." diyebilmiştir.

Bu iki kişiye bir başka parti bu derece sahip çıkmış olsa idi, AKP ortalığı ayağa kaldırır ve adeta propaganda araçları ile o partiyi taşlardı. Şivan Perver'in ve Ahmet Kaya'nın PKK konserlerini yandaş medyada sürekli yayınlar, gazetelerde manşet yapar, CD'lerini çoğaltıp tüm Türkiye'ye dağıtırdı.

Dedik ya, halkı kandırma ve aldatma ustalıklarına güvenerek şimdi halkın gözü önünde PKK konserlerini coşturan bu sözde sanatçılara utanmadan, sıkılmadan sahip çıkabiliyorlar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın içini titreten, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubuk'çu ve AKP milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat'ın konserine katıldığı, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın otelde buluştuğu Şivan Perver bakın geçmişte neler söylemiş:

"Türkiye şu anda ateş altındadır. Baskı ve zulüm devam ediyor. Özgürlüğümüz yok. Türk-Kürt birlikte hareket edersek kurtulabiliriz. Sonra bir Anadolu Cumhuriyeti çatısı altında kardeşçe yaşayabiliriz. Türkiye'de birçok şeyin değişmesi gerekir. Bunlar gerçekleşmedikçe benim gelmem fayda etmez. Türkiye'nin beni kaldırması mümkün değil. Çünkü ben zor bir insanım, kendi gerçeklerimden vazgeçmem. Şimdilik dönmeyi düşünmüyorum." (Rojev, 01.02.2010)

"Kürtlerin de kendi toprakları üzerinde bağımsız yaşama hakkı var. Çözüm için PKK'nın de sürecin içinde olması gerekiyor." (Taraf, 14.09.2009)

Yukarıdakilere benzer, bölücülüğünü yansıtan birçok örnek sözü mevcuttur. Ama AKP'nin vazgeçilmez gözdesidir.

Şivan Perver'in PKK konserleri ve bu sözleri ortada iken Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay onu Nevruz kutlamalarında konser vermek üzere geçen yıl Türkiye'ye davet etmiş ve Şıvan'la birlikte halay çekmek istediğini beyan etmişti.

AKP'nin en etkili ismi Dengir Mir Mehmet Fırat'ın katıldığı Şivan Perver konseri öncesinde söylediği; "Türkiye'de başlatılan açılım sürecine Şivan Perwer'in katkısının olacağına inanıyorum. Türkiye'ye dönmesi için daha önce Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan kendisini davet etmişti. Şu an yasal bir engel yok." (Sabah, ANF, 01.02.2010) sözleri, AKP'nin Şivan Perver sevdasını göstermektedir.

AKP'nin PKK'lı Şivan Perver ve Ahmet Kaya'ya olan sevdasını anlıyoruz da, Türk milletinin bütün bunlara rağmen AKP'ye verdiği desteği anlayamıyoruz.

Bu isimlerin PKK konserlerindeki manzaralarını izleyip, AKP'ye oy verebilen bir Türk olabilir mi?

Türk milliyetçileri, PKK'lı Ahmet Kaya ve Şivan Perver'in PKK konserlerindeki görüntülerini izleyemeyen herkese izleterek AKP'nin gerçek yüzünü milletimize göstermelidir. O görüntülere rağmen AKP'ye oy verecek Türk varsa da,"Allah ona akıl sağlığı versin" demek gerekiyor.
Makaleyi Hemen Yorumla