ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP İÇİNDEKİ BÖLÜNMELERE HAZIR OLUN / Yıldıray Çiçek 22742 okunma - 1-Subat-2011 Sali
AKP MHP’yi baraj altında bırakma hesapları yaparken, MHP’nin her geçen gün büyümesi AKP’yi daha da rahatsız etmektedir. Kirli propaganda temelinde çalışan yandaş medyası da, MHP’ye katılımları lekelemeye ve açıklanan seçim beyannamesini sulandırmaya çalışmaktadır.

Çünkü MHP’de gerçekleşen katılımlar ve açıklanan seçim beyannamesi Türkiye genelinde çok büyük ses getirdi. Ülkücü Hareket kenetlendi ve diğer partilere mensup kişilere MHP’nin duruşu umut olarak yansıdı.

“İki partili meclis” hayali kuran ve MHP’siz meclis düşleri gören Recep Tayyip Erdoğan’ın tek başına iktidar koltuğunu teslim etme zamanı yaklaşmaktadır.

Önümüzdeki günlerde de AKP içinde başlayacak büyük çözülme ve istifa dalgası da AKP’nin başka partilerle uğraşma yerine, kendi partisini kurtarmaya yönelik çalışmaları başlatacağını gösterecektir.

AKP içindeki milli hassasiyeti olan ve vicdan hesabı yaparak ayrılanların yanına yenileri de katılacaktır. Sırf Habur’da yaşanan bölücü manzaralar bile birçoğunun vicdanını kanatmış durumdadır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olma hayalleri yüzünden tek başına iktidarını korumak öncelikli görevi olduğu için, bu yolda her türlü hayalini, düşünü gerçekleştirmek için adeta çırpınmaktadır.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında esen soğuk rüzgârlar, AKP’nin içine düşeceği kavgayı da şimdiden işaret etmektedir.

Başkanlık sistemi yüzünden birbirlerine küstükleri her halinden anlaşılan bu ikilinin tepedeki kavgası, aşağılara muhakkak yansıyacaktır.

Seçim günü yaklaştıkça en büyük sıkıntıyı AKP yaşayacaktır. İstifası cebinde bekleyen birçok AKP milletvekili Recep Tayyip Erdoğan’a beklenen darbeyi indirecektir.

AKP’nin ‘PKK açılımı’ projesinden rahatsızlığını dile getirerek partisinden istifa eden ve MHP’ye katılan Yusuf Ziya İrbeç’in, aynı rahatsızlığı taşıyan 70’e yakın milletvekili olduğunu öne sürmesi herkese bir ipucu olabilir.

O yüzden Recep Tayyip Erdoğan, iki partili meclis hayalleri kurarken kendi partisinin çözülmesiyle ilgilenmeli ve MHP’nin içine fitne salgılayacak çalışmalarını bırakmalıdır.

AKP, mazlumu ve mağduru oynayacak bir malzeme bulamadığı gün bir hiçtir. Dini değerleri sömüren ve elinde bulundurduğu güçlü medya ile her türlü siyasi sihirbazlığı yapan AKP’nin eline bazı kurumların bilinçli verdiği mağduriyet kozu olmasın, AKP’nin politik manada halka sunacağı hiçbir şeyi yoktur.

AKP’de bunun farkında olduğu için şimdiden herkesle dalaşmaya başladı. Rakı sofralarında Apo’nun sağlığını BDP’lilerle konuşup, kadeh tokuşturuyorlar ama içki üzerinden halkı kutuplaştırmaya çalışıyorlar, yargının her alanını kuşattılar ve oluşturdukları boşluktan Hizbullahçıları halaylarla aynı PKK’lıları saldıkları gibi salıyorlar sonra da Yargıtay’la kavga ediyorlar. Muhalefet partilerine her türlü hakareti ediyorlar, sonra karşılarına geçip “tahrik siyasetini bırakın” diyorlar…800 trilyonluk Ali Sami Yen Stadını alıp, yerine 600 trilyonluk yeni stad yapıyorlar onun üzerinden taraftarlarla kavga peşinde koşuyorlar. Bu konuda son bir ayda bile o kadar çok örnek vardır ki, bunları anlattığımızda sayfaların alması mümkün değildir.

AKP’nin ruhsal sağlığında problem vardır. Kavga ortamı, kaos ortamı olmadan yaşayamıyorlar. Herkesle kavga ediyorlar, kimseyi bulamazlarsa kendi içlerinde kavga ediyorlar. AKP’li belediyenin diktiği heykel yüzünden bile birbirlerine girecek kadar problemli bir haldedirler. Ertuğrul Günay’ı düşürdükleri durum ortadadır.

AKP’nin bu içindeki rahatsızlığı çok yakında kendi içinde bölünmeleri doğuracaktır. AKP bu ülkeye kriz, kaos, bunalım, kavga dışında hiçbir şey vermemiştir. Türk milletinin ruh sağlığını tamamen bozmadan da iktidardan gitmelidir.
Makaleyi Hemen Yorumla