ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DEMOKRAT PARTİ AKP'NİN TRUVA ATI MI OLDU? / Yıldıray Çiçek 24162 okunma - 22-Ocak-2011 Cumartesi
Türk siyasetinde en fazla parti ve düşünce değiştiren siyasetçi unvanını sanırım Namık Kemal Zeybek taşımaktadır. O, Türk siyasetinin ilginç, renkli ve tuhaf bir profilidir.

Yine ne yaptı etti, adını gündeme getirmeyi başardı. Nihayet muradına erdi ve bir partinin genel başkanı oldu. O artık Demokrat Parti'nin Genel Başkanı…

Namık Kemal Zeybek'in siyasette bir ilkesi ve ölçüsü pek görülmediği için, Demokrat Parti'de kendisine biçilen rolü oynayacağı konuşulmaktadır.O rolün de AKP'nin ve cemaatin kendisine verdiği, MHP'ye zarar verme görevi olduğu konuşulmaktadır. Genelde böyle bir düşünce kamuoyunda paylaşılmaktadır.

AKP'nin tüm hesap ve planlarını MHP'yi baraj altında bırakmaya yönelik yaptığı düşünülürse, Namık Kemal Zeybek gibi bir MHP düşmanının bu görevde seve seve rol alması da kimseyi şaşırtmayacaktır.

Demokrat Parti'den istifa eden Mesut Yılmaz'ın bile "MHP'nin baraj altında kalması için bir oyun tezgahlanıyor. Ben bu oyun içinde yer almam" dediği iddia edilirken, Namık Kemal Zeybek'e verilen rolün bu olduğu gayet rahatlıkla görülebilir.

Geçtiğimiz yıllarda köşe yazarlığı yaptığı Tercüman Gazetesi'nde malum cemaati en ağır biçimde eleştirirken, geçen yıl Amerika'ya giderek hazırladığı yazı dizisi ile cemaat önderini ve cemaati göklere çıkaran Namık Kemal Zeybek'e yine bu köşeden "Namık Kemal Zeybek, dün çok ağır eleştiriler getirdiği cemaate bugün övgüler dizmeye başladıysa acaba ' gezmedik parti bırakmayayım, birde cemaat üzerinden AKP'ye de gireyim" diye mi düşünmektedir?
Biz bu yazı dizisini, Zeybek'in siyasi karakterine bakarak böyle değerlendiriyoruz. Olmaz olmaz demeyin, Namık Kemal Zeybek gibi bir siyasi kişilikle her şey olur.
MHP, ANAP, DYP, MHP, BBP ve en sonda Demokrat Parti'ye geçtiğimiz haftalarda katılımı gerçekleşen Namık Kemal Zeybek'in AKP'ye katılması da bizleri hiç şaşırtmaz. Fethullah Gülen'i bu kadar övdükten sonra bu cemaatin kontrolünde olan AKP'ye katılacak kıvama geldiğini de göstermektedir."(3 Şubat 2010)"
diye seslenmiştim.

Kendisini Demokrat Parti'de üye iken bile böyle değerlendirmişiz. Şimdi Demokrat Parti'ye Genel Başkan oldu. O zamanki görüntüsünden kendisine bir rol biçilmiş olabilir. Namık Kemal Zeybek'in siyasi yapısı her türlü siyasi tezgaha uygundur.

AKP, Demokrat Parti'nin başına Tansu Çiller'in geçmesi için çok uğraştı. Özer Çiller, eşi Tansu Çiller'in Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığını gazetelere verdiği röportajlarda açıklamıştı. Bu yakınlık kullanılmak istendi ama Tansu Çiller bu konuda kendine güvenemedi. Şimdi Demokrat Parti'nin başında "AKP ile koalisyon yapabiliriz" diyen Namık Kemal Zeybek gelmiştir. Tansu Çiller'in de onu arayıp "Kardeşim başaracağınızı biliyorum, size başarılar diliyorum" dediğini de bir kenara not edin…

Namık Kemal Zeybek'in, geçmişte MHP'de çeşitli görevlerde bulunmuş birçok kişiyi tek tek arayarak Demokrat Parti'ye davet etmesi, oynanmak istenen oyunları çok net göstermektedir.

AKP'nin de MHP içinde bugüne kadar bozgunculuk dışında bir hiçbir şey yapmamış kişileri milletvekili yapma sözü ile bünyesinde toplamaya başlaması, tüm hesapların MHP üzerinde yapıldığını göstermektedir.

Tüm bu oynanmak istenen oyunlara rağmen, MHP'nin oyu yüzde 2O'lere dayanmış durumdadır. MHP'ye zarar vermek için kullanılacak ne Demokrat Parti ne de eski Ülkücü-MHP'li etiketli figüranların, MHP'ye zarar vermesi mümkün değildir.

Fakat her Ülkücü, her MHP'li bu oyunlara karşı yine de uyanık ve şuurlu olmalıdır. Çünkü Türkiye'yi teslim almak için Ülkücü Hareketin önünü kesmeleri gerekir.

AKP bu seçimlere Truva atları ile girmeyi düşünmektedir. Bozkurtlar, bu Truva atlarının hepsini fark etmiş, hepsine ders vermeye hazırlanmaktadır.
Makaleyi Hemen Yorumla