ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
GALASARAY TARAFTARI HERŞEYİ PARA OLARAK GÖRENLERE GEREKEN DERS VERDİ. / Yıldıray Çiçek 21383 okunma - 19-Ocak-2011 Çarsamba
Bir tarafta Avrupa’yı dize getirmiş 106 yıllık Galatasaray Spor Kulübü, diğer tarafta Avrupa karşısında her konuda dize gelen 10 yıllık AKP…

Türkiye’nin şu anki ana gündemi Türk Telekom Arena Stadı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yapılan protestolardır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Telekom Arena Stadı’nın yapımıyla yakından ilgilendiği bir gerçektir.

Bunu Galatasaray taraftarının inkâr etmesi mümkün değildir. Ama gerek TOKİ Başkanı’nın gerekse Başbakan Erdoğan’ın Galatasaray Spor Kulübünü dilenci yerine koymaya çalışması da büyük bir nezaketsizlik ve görgüsüzlüktür. Bir de Türk Telekom Arena Stadı karşılıksız 600 trilyona yapılmış değildir.

Ali Sami Yen Stadı’nın değerinin 800 trilyon olduğu hesaba katılınca Galatasaray’a dilenci muamelesi yapılması, Galatasaray taraftarının tepkisini daha asil bir hale getirmektedir. Başkan Adnan Polat’ın bu aşağılayıcı muamele karşısında Galatasaray’a yakışan dik duruşu göstermeyip, kendi taraftarına tepki göstermesi de Galatasaray’ın kendi ayıbı olmuştur. Türkiye’nin en büyük taraftarına sahip Galatasaray Kulübü’nün Başkanı kendilerini aşağılayanlara tepki göstermiyor, kendi taraftarı ile kavgaya hazırlanıyorsa, burada çok büyük bir yönetim çelişkisi olduğu anlaşılır.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın “Galatasaray yönetimi Ali Sami Yen'le ilgili kiracılık yükümlülüklerini bile yerine getiremezken bize geldi. Hem Ali Sami Yen'de hem de burada yükümlülüklerini yerine getiremedi. Özhan Canaydın'ın karşımıza gelip naif ve sessizce duruşu dün gibi aklımda.” gibi, bir açılış konuşmasında yapmaması gereken konuşmaları yapması, protestoları ateşlemiştir. Bunun üzerinden siyasi prim sağlamak için stada doluşan başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP’liler doğal olarak bir protestoya muhatap olmuşlardır. Protestoları 200–300 kişi yaptı demek için ya kör, ya sağır olmak gerekmektedir. Stadın tamamı bu dilenci muamelesine tepki göstermiştir.

AKP iktidarı her şeyi para olarak gördüğü için nezaketi, görgüyü bir kenara koyarak politika yapmaya kalkmış, Galatasaray taraftarı da her şeyin para olmadığını en yüksek sesle Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzüne haykırmıştır.

800 trilyonluk Ali Sami Yen Stadı’nı almışsın, yerine 600 trilyon harcayarak Türk Telekom Arena Stadı’nı yapmışsın. Bunu tadında, ölçüsünde bıraksanıza… Ortada efeleneceğin, patronluk taslayacağın bir durum da yok…

Ortada eğer TOKİ Başkanı’nın Galatasaray Spor Kulübüne dilenci muamelesi yapan o konuşması olmamış olsa idi, bunu siyasi prime dönüştürmeye çalışan Recep Tayyip Erdoğan olmamış olsa idi, oraya gelip sessiz-sedasız oturacak Başbakan’a protesto yapılmasını bir Galatasaray taraftarı olarak ben de ayıplardım.

Hele protestolardan sonra sanki stadın parasını kendi cebinden vermiş gibi "Açık konuşuyorum, stadın yapımımda Galatasaray Kulübü'nün bir Allah kuruşu yoktur. Tamamıyla TOKİ yapmıştır." demesi ve protestolardan sonra AKP’nin bakanlarının, milletvekillerinin, bürokratlarının Galatasaray taraftarına yönelik “Gerizekalı, kuş beyinliler, kahpeler, nankörler, babaları belirsiz şerefsizler” ve buna benzer hakaretleri, AKP’nin siyasi karakterini bir kez daha göstermiştir.

Ama bu kadar hakaret ve aşağılama karşısında Başkan Adnan Polat’ın sürekli özür dileyen konumunda olması da, Galatasaray taraftarını yaralamaya devam etmektedir.

Başbakan Erdoğan, Adnan Polat’ın pasifliği karşısında tehditlere devam etmekte, AKP’liler de hakaretlerini sürdürmektedir. 106 yıllık mazisi olan Galatasaray’ı, 10 yıllık AKP’nin hakaretlerine maruz bırakan ve buna pasifliği ile yol veren Adnan Polat, hangi kuruma başkanlık ettiğinin farkına varmalı ve AKP’nin bu hakaret sağanağı karşısında Galatasaray’ı korumalıdır.

AKP’nin her şeyi para üzerinden değerlendirip, Galatasaray’ı ezmeye çalışması karşısında tavır göstermeye Adnan Polat’ın kapasitesi yetmemektedir. Yine iş Galatasaray taraftarına düşmektedir. Galatasaray taraftarı, 106 yıllık mazisi olan takımını, dini-imanı para olmuş AKP karşısında ezdirmemelidir.

Galatasaray Spor Kulübü tarihi boyunca bu şekilde hakaret görmemiştir. Bunu gösterenlere tavır alması Galatasaray’a yakışandır.

Ortada istifa etmesi gereken varsa başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar olmalıdır. Ama yanlarına Adnan Polat’ı da alarak…

Bu millet artık herkesi ve her şeyi para ile satın alacağını sanan AKP karşısında onurun, erdemin ne olduğunu göstermelidir. Galatasaray taraftarı AKP’ye bu konuda gereken dersi vermiştir. Kendileri her türlü teşekkürü hak etmektedir.
Makaleyi Hemen Yorumla