ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İHANET DESTEKÇİSİ AKP AMİGOLARI VE HER KONUDA HAKLI ÇIKAN LİDER / Yıldıray Çiçek 22332 okunma - 24-Aralik-2010 Cuma
Türk milliyetçilerini tarih maalesef bir kez daha haklı çıkardı.

“Maalesef” diyorum, çünkü haklı çıkılan konular Türkiye’nin adım adım bölünme sürecine doğru sürüklenmesi hakkındadır. AKP’nin sekiz yıllık iktidarı boyunca Türk milliyetçileri hangi uyarıları, hangi tespitleri yaptıysa hepsinde haklı çıkmış ve yanıldığı bir tane konu olmamıştır.

Türk milliyetçiliğinin Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarına, açıklamalarına ve kitaplarına bakın bunun kelime kelime, cümle cümle belgesini bulacaksınız.

Sekiz yıl öncesine gitmeye gerek yok, sadece 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandum öncesinde ve sonrasında yaşanan tartışmalarda, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hangi uyarı ve tespitleri yaptığını hatırlayın, ne kadar haklı olduğunu anlarsınız.

Referandum sonucunu kutlayan tek parti BDP olmuştu. Diyarbakır meydanlarında havai fişekler patlatılmış ve bağlı bulundukları Kandil merkezinde de halaylı kutlamalar yapılmıştı. Tüm bölücüler, Kürtçü mikroplar referandum sonucunu adeta bayram ortamına dönüştürmüştü. İşte bugünlerde yaşananlar niye o referandum sonucunu bayram gibi kutladıklarının izahı olmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli miting meydanlarından, televizyon programlarından sürekli “Evet çıkarsa PKK cesaretlenir” diyerek Türk milletini uyarmıştı. Ne kadar bölücü ve Kürtçü varsa hepsinin AKP’nin “Evet” propagandalarına destek vermesi boşuna değildi. BDP’nin “boykot ediyoruz” dediği ve hakim olduğu illerde yüksek oranda “Evet” oyunun çıkması, AKP-BDP arasında paylaşılmış bir roldü. Yüksek oranda “Evet” oylarının çıktığı Diyarbakır’da PKK neyin kutlamasını yapmıştır, anlamıyor musunuz?

PKK-BDP “Özerk Kürdistan” tartışmalarını referandum gerçekleşmeden başlatmış, o günlerden bugünlerin gündemini belirlemişlerdi. Şimdi o gündemin adım adım uygulandığına şahit olmaktayız. Bölücü alçaklığın siyasi kanadı BDP’nin elini kolunu sallayarak, Güneydoğu bölgesinde atmış olduğu adımlar, referandumdan aldıkları cesaretten başka bir şey değildir.

Güneydoğu bölgesinde çok hızlı bir şekilde PKK/BDP eliyle Kürtçe operasyonu yapılması ve hükümetin bu operasyonlara yönelik uygulamada bir şey yapmayıp cılız seslerle tepki vermesi, AKP-BDP arasındaki rol paylaşımının aynen sürdüğünü göstermektedir.

ABD’nin AKP’ye dayattığı ve AKP’nin uyguladığı ihanet projeleri, bugün AKP’nin siyasi yavrusu BDP tarafından Güneydoğu bölgesinde birer birer hayata geçirilmektedir. AKP’ye, referandumu kendisi sayesinde kazandıklarını söyleyen Apo, bunun diyetini AKP’ye ödettirmek için atağa geçmiş durumdadır.

Bizler ne AKP’nin, ne BDP’nin aralarındaki rol paylaşımına, ne de bugün yaşanan bölücü cesaretlenmelere şaşırıyoruz. Bizim referandum sürecinde AKP’nin peşine kuyruk olanlara iki çift sözümüz var. Nuri Gürgür’ler, Ramiz Ongun’lar, Aladdin Aldemir’ler, Mustafa Çalık’lar ve diğerleri, destek verdiğiniz süreç ülkeyi bölünmeye doğru götürüyor. Her konuştuğunuz gazetede, her çıktığınız televizyonda MHP’ye düşmanlık yaparak, AKP’ye destek vererek kime ne kazandırdığınızı gördünüz mü?

AKP’nin yalan propagandalarına taşeronluk yaptınız ve bugün rezil oluşunuzu ibretle izliyoruz. Acaba utanıyor musunuz ve kendi vicdanınızda bir sızlama yaşıyor musunuz?

Bu bölünme sürecinin en ateşli amigoları sizlerdiniz. Hadi çıkın yine gazetelere, televizyonlara da iki dilli ihanetin hayata geçişini, Özerk Kürdistan’ın ilan edilişini ukala ukala anlatın da dinleyelim.

Papağan gibi “AKP darbecilerden hesap soracak” dediniz. Dediniz ve en büyük darbeyi Türk milletinin birliğine ve bütünlüğüne vurdunuz?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaptığı her uyarıda haklı çıkarken, sizler her zaman olduğu gibi çapsızlığınıza, vizyonsuzluğunuza yenik düştünüz. Kiminiz maddi menfaatlere, kiminiz siyasi menfaatlerinize yol arayarak AKP yandaşlığına soyundunuz. Ne oldu beyler? AKP’nin siyasi yalanlarına taşeronluk yapmaktan ve PKK’ya cesaret kazandırmaktan başka ne kazanç sağladınız?

Sizlere söylenecek o kadar söz var, ama utanma duygusu olanlara bunlar yeter de artar bile…

Sizler menfaat yolunda yürümeye devam edin. Gerçek Türk milliyetçileri olduğu sürece bu ülke asla bölünmeyecek ve iktidar olduğu gün tüm ihanetlerin hesabını teker teker soracaktır.

Çünkü onlar haklı çıkan bir Liderin peşinde, milyonlar olarak yürümektedir.
Makaleyi Hemen Yorumla