ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP BAĞIMLISI "BAĞIMSIZ ÜLKÜCÜLER" / Yıldıray Çiçek 21488 okunma - 17-Aralik-2010 Cuma
12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referanduma yönelik AKP tarafından üretilmiş "Bağımsız Ülkücüler" adı verilen oluşum, yaklaşan seçimler öncesi yine piyasaya sürülmeye başlandı. Bu oluşum içinde yer alan kişilerin isimlerinin hiç önemi yoktur.

Önemli olan, bu kişilerin hepsinin uyum içinde AKP zihniyetine hizmet taşımalarıdır. Bunların hayat bulduğu yer AKP'nin yandaş medyasıdır.

Kendilerine "Bağımsız Ülkücüler" adını veriyorlar, ama bağımlılıkta Ülkücü düşmanı AKP ile aynı çizgide yürümekten de geri durmuyorlar.

12 Eylül 2010 tarihinden önce ve sonra MHP'nin bir bir haklı çıktığı gerçeklere rağmen "MHP hangi yüzle oy isteyecek" gibi açıklamalarda bulunarak, yine AKP'nin siyasi menfaatlerini koruma adına harekete geçirildiler.

MHP referandumdan önce ve sonra ne söyledi de, bugün haksız çıktı? MHP'nin yapmış olduğu propagandalarda gerçekle bağdaşmayan bir tane konu göstermeleri mümkün mü?

O halde soruyu "Bağımsız Ülkücüler daha hangi yüzle AKP'ye hizmet edecek?" diye değiştirmek gerekmektedir.

Referandum öncesi en çok tartışılan konular AKP iktidarının PKK ile pazarlığa tutuştuğu ve APO ile çeşitli anlaşmalar yaptığı, AKP'nin BDP ile anlaşmalı hareket ettiği ve AKP'nin darbecilerden hesap sorup-sormayacağı üzerine idi. Bu konuların hangisinde MHP'nin uyarıları haklı çıkmadı?

AKP'nin PKK ile pazarlığa oturup, Apo'ya çeşitli sözler verdiğini anlamayan, duymayan kaldı mı?

Referandumdan önce MHP'yi BDP'nin safında gösteren AKP, referandumdan bir hafta sonra BDP heyeti ile yan yana gelip daha büyük bir Anayasa Değişikliği yapmak için, görüşme yapmadı mı?

Miting meydanlarında, televizyon ekranlarında ve gazete manşetlerinde "Darbecilerden hesap soracağız" diye nutuklar atanların, nasıl bir Kenan Evren hayranı oldukları ortaya çıkmadı mı? Hesap soracaklarını iddia ettikleri Kenan Evren'in maaşına referandumdan hemen sonra zam yapmadılar mı?

Evet, AKP bağımlısı "Bağımsız Ülkücüler" MHP'nin haksız çıktığı bir tek konu söyleyin de, MHP'nin hangi yüzle oy isteyeceğini biz de sorgulayalım?

Tarihte de birçok konuda şahit olduğumuz gibi, referandum öncesi ve sonrası tüm gelişmelerde MHP'nin haklı çıkışına tüm Ülkücüler gururla şahit oldular.

"Anadolu'nun MHP'ye küstüğünü" iddia edenler, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin son yaptığı Osmaniye, Antalya, Hatay, Mersin ve Konya ziyaretlerindeki muhteşem coşkuya, insan selini andıran kalabalıklara bakarak utanma duyguları varsa utanabilirler.

Anadolu MHP'ye küsmediği gibi sizlerin kimlere hizmet ettiğini, ülkenin bölünmeye doğru sürüklendiği bu süreçte nasıl paspas niyetine kullanıldığınızı her yönü ile gördü.

'Millet ve Devlet Bekası İçin Güç Birliği' adı altında kendi bünyesinde büyük bir kucaklaşma gerçekleştiren MHP'nin yükselişinden rahatsız olan, AKP'nin kullanım haklarını elinde bulundurduğu "Bağımsız Ülkücüler", gerçeklerle yüzleşerek MHP'ye saldırma vazifesi edinmelerinin sadece kişiliklerine, karakterlerine büyük bir zarar verdiğini artık anlamalıdırlar.

Geçmişte verdikleri mücadelenin, çektikleri çilelerin AKP'nin siyaset sofrasında meze yapılmasının utancını yaşamalıdırlar.

"Bağımsız Ülkücü" diye bir kavramın her yanı, akıl zorlaması ve mantıksızlık yansımasıdır. Eğer bu çıktığınız yolda AKP tarafından kullanılmaya devam edecekseniz, "AKP'ye Bağımlı Kişiler" sıfatı sizi şu an en iyi tarif eden kimlik olabilir. Ülkücülük kavramını kirli işlerinize alet etmeyin…
Makaleyi Hemen Yorumla