ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
NEZAKETSİZ NEZAKETLİ ! / Yıldıray Çiçek 22158 okunma - 7-Aralik-2010 Sali
AKP iktidarında TSK’ya saldırının, PKK’ya tavizin en çok arttığı bir dönemi yaşatmaktayız. PKK’nın tehditleri,küfürleri karşısında “süt dökmüş kedi” gibi duruyorlar,TSK ile mücadele ise aslan kesiliyorlar.Son dönemin en net özeti budur.

TSK ile mücadele etmenin, psikolojik baskı oluşturmanın sözcüsü de adeta Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmuştur.

TSK’ya karşı kibirli, üstten bakan, aşağılayan her sözün altında imzası olan Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde açığa alınan 3 komutanın Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne başvurusuyla ilgili "Tümgeneral emredecek daha düşük rütbedeki askeri hâkim bunun dışında bir karar verebilecek. Böyle bir karar her zaman tartışmalı olacaktır." şeklinde bir açıklama yaparak, resmen karar verecek mahkemeyi töhmet altında bırakmıştı. Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), açığa alınan askerlerle ilgili kararını, hükümetin beklediği şekilde vererek generallerin itirazını reddetti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nin (AYİM) açığa alınan 3 generalle ilgili kararını değerlendirerek, ''Eğer bu hukuken reddedilmiş ise bu reddediş hukukçuların süzgecindeyse saygı duyuyorum. Ama Bülent Arınç adında bir şahsın AKP adına tehdidi ile oluyorsa, kınıyorum.'' demişti.

Bunun üzerine Bülent Arınç adındaki şahısta “Benim ismimi olağan birisi gibi veya sokaktan geçen bir yurttaşımız gibi telaffuz etmesi bir nezaketsizlik olmakla birlikte arkasından söyledikleri sözler bizi korkutmak istediklerini gösteriyor. Biz ne bu konuşmalardan korkarız ne toptan ne de tüfekten korkarız.” şeklinde cevap vermiştir.

TSK söz konusu olduğunda eleştirmek için hiddetlenen, kükreyen, coşan ama söz konusu PKK’nın tehditleri olduğu zaman sesi soluğu çıkmayan Bülent Arınç’ın Türk milliyetçileri ve vatanseverler karşısında herhalde korkuları baskın çıkmaktadır.

Osman Baydemir, Türk devletine ve hükümetine dümdüz küfürler ederken Bülent Arınç hangi korkularına esir olup cevap verememişti acaba?

İmralı’daki alçaklığın sembolü Apo her gün devlete, millete yönelik tehditler savururken, Bülent Arınç niçin çıkıp “Biz ne bu konuşmalardan korkarız ne toptan ne de tüfekten korkarız.” şeklinde açıklama yapamıyor?

Yapamaz çünkü mensubu olduğu hükümetin zihniyet haritası ortadadır ve buna asla izin vermez.

Nezaket bekleyen Bülent Arınç, nezaketli rolünü çok iyi oynasa da aslında her türlü nezaketsiz çıkışların başrol oyuncusudur.

“Şeyini şey ettiğimin şeyi gibi veciz ifadelerin sahibi Bülent Arınç bugün nezaket dersi vermeye kalkıyorsa kıyamet kopacak demektir. Ama hakkını yemeyelim, o Türk düşmanları karşısında nezaketini eksiksiz yerine getiren birisidir.

Bülent Arınç hapisten çıkan PKK’lı Leyla Zana ve ekibini mecliste yemekli misafir ederken çok nezaketli davranmıştı. Kürt Açılımı çerçevesinde Apo’dan yol haritası almalarını “İmralı ne diyor bakarız” diyecek şekilde ifade eden ve Apo’ya nezaketini esirgemeyen Bülent Arınç’ın nezaketi bunlara geldiği vakit çok titiz işlemektedir.

Bir de TSK mensuplarına, Türk milliyetçilerine, vatanseverlere karşı söylediği sözlere bakın, aradaki nezaket farkını görün..

Kendisine nezaket hatırlatması yapan Bülent Arınç’a MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin vermiş olduğu ''Başbakan Yardımcısı benim için sokaktaki vatandaş gibi davrandığımı söylemiş ve beni nezaketsizlikle suçlamış. Unutmasın ki sokaktaki vatandaş kendisini Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı yaptı. Sokaktaki vatandaşa saygı duymak gerekir. Önce nezaketi Bülent Arınç öğrensin'' şeklindeki cevap, herhalde kendisini düşünmeye sevk etmiştir.

Bülent Arınç kendi nezaket gösterdiklerini gözden geçirsin ki, kime yakın, kime uzak olduğunu daha iyi anlasın…

Onun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra nezaket dersi verecek son kişi olduğunu kamuoyu çok iyi biliyor. Kendisi de artık bunu iyice öğrensin…
Makaleyi Hemen Yorumla