ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HAYDİ, ÜLKÜCÜLER GÖREV BAŞINA! / Yıldıray Çiçek 22956 okunma - 24-Haziran-2010 Persembe
Topluma eğitimli, milli şuurlu gençler yetiştirme adına kurulan Ülkü Ocakları misyonuna yakışır faaliyetlerin bir yenisini daha hayata geçiriyor. Türk milletinin geleceği ve yarınları için her türlü mücadeleyi veren ve fedakârlığı yapan Ülkü Ocakları eğitim konusunda büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, “Gelecek Okulla Başlar” sloganı ile yola çıkarak “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” projesinin ilkini Aksaray İli/Dikmen Köyü'nde başlatma kararı aldı.

Bu projeyi hayata geçirmek için büyük bir emek sarf eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Harun Öztürk, kendisi ile bu proje çerçevesinde yapmış olduğum röportajda “Bu projede nihai hedefimiz, okulsuz hiçbir köyün ya da yerleşim biriminin kalmamasıdır. Allah’ın izniyle bu hedefe ulaşmak için Ülkü Ocakları olarak elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Bu proje ile; özellikle köy gençliğinin eğitim öğretim imkânlarının artmasını temin etmek başlıca amacımız. Köy gençliğinin, yoksa bir eğitim imkânına kavuşması, varsa da daha sağlıklı şartlarda eğitim -öğretim hayatını sürdürmesi amaçlarımız arasında. Daha sonra da bu okullardan yetişecek olan nesillerin başta yetiştikleri toplum olmak üzere milletimize ve devletimize faydalı bir fert olmalarını bekliyor, umut ediyoruz.” şeklinde değerlendirme de bulunmuştu.

Türkiye’nin birçok yerindeki köylerimizde olmayan okulların oluşturduğu eğitim zafiyeti bilinen sosyal bir gerçektir. Ülkü Ocaklarının bu manadaki sosyal zafiyeti, bir nebzede olsa gidermek için bu projeyi hayata geçirmek için yola çıkması, Türk milleti için büyük bir kazanç olacaktır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” projesinin anlamı ve amacı ortadadır. Şimdi sıra bu projeyi gerçekleştirme noktasında maddi havuzu oluşturmaya gelmiştir. Maddi havuzu oluşturmak için manevi güç birliği yapma zamanıdır. Ülkü Ocakları bunun için bir hesap numarası belirleyerek, kampanya başlatmış ve tüm Ülkücüleri fedakârlık yapmaya davet etmiştir.

Ülkücülerde bu kampanyadan haberdar olur olmaz, Ülkü Ocaklarının bu anlamlı projesine katkı sağlayabilmek için harekete geçmiştir. Ülkücü öğrenciler harçlığından keserek, Ülkücü işçi ve memur maaşından, Ülkücü işadamı bütçesinden pay ayırarak bu kampanyanın başarılı olması için yardımlarını esirgememektedir.

Ülkü Ocaklarının başlattığı bu kampanya da Ülkücü ağabeylere büyük bir vazife düşmektedir. Ülkü Ocaklarının eğitim vizyonu çizgisini sağlamlaştırmak için, bu projesinin eksiksiz bir şekilde başarıya ulaşması gerekmektedir. Ülkücü olduğunu söyleyen herkes, bu projenin hayata geçmesi için sorumluluk sahibidir. Duyarlı olmak ve etrafını bu manada duyarlı olmaya davet etmek, başarıya muhakkak ulaştıracaktır.

Eğitim adına çıkılan bu yolda her köye kazandırılan bir okul Ülkücülerin yüz akı olacaktır. Allah böylesine halisane bir düşünce ile yola çıkan ve kaliteli bir toplum oluşturma düşüncesinde olan Ülkü Ocaklarını mahcup etmeyecektir.

Fikir ve düşünce temelinde Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” projesi elbirliği, gönül birliği ile hedefine ulaşacak ve bu projeden dolayı tarihin vicdanı Ülkü Ocaklarından övgüyle bahsedecektir.

Haydi Ülkücüler bu eğitim kampanyası için topyekun bir seferberlik başlatın…

Bu eğitim kampanyası için 7’den 77’ye tüm Ülkücülerin katkısı beklenmekte ve büyük-küçük tüm katkıların manevi önemi gücümüze güç katacaktır.

Lider Devlet Bahçeli’nin “Yaşasın Ülkü Ocakları” deyimi ile anlamını bulan ve onun milli vizyon çizgisinde büyük bir öneme sahip Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bu projesi şimdiden Türk milletine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Milli Eğitimin güçlülüğü, Türkiye’nin milli kurtuluş halidir. Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ve Ülkücü şehitlerimizin ruhunu da şad edecek bu eğitim projesini düşünen, hayata geçiren ve katkı sağlayan herkese teşekkür etmek bir borcumuzdur.

Kampanyaya katılmak isteyenler:

T.C Ziraat Bankası Ankara Beşevler Şubesinde (Şube Kodu:799) bulunan 45181730-5004 numaralı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı hesabına bağışta bulunabilirler.
Makaleyi Hemen Yorumla