ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ATMA RECEP! / Yıldıray Çiçek 21540 okunma - 1-Temmuz-2007 Pazar
Başlıkta kullandığım cümlenin asıl bütün hali “Atma Recep Din kardeşiyiz” şeklindedir.

Fakat, biz Recep Tayyip Erdoğan’ın Haçlı Cübbe giymesinden, Yahudi Cesaret Ödülü almasından, Kuran Kurslarını yıktırıp, Türkiye’deki tüm kiliseleri onarttırıp, açtırmasından, İslam Dünyasına Haçlı Seferi başlatan BOP projesinin “Eşbaşkanı” olmasından, 1 milyon Müslüman’a tecavüz ederek, vahşice öldüren Amerikan askerlerine “ Kahraman ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum” şeklinde ettiği dua için, Türk-İslam düşmanı Papa’ların heykelleri altında kankası (AB)-(D)ullah Gül ile Avrupa Birliğine teslimiyet imzası attığı için, sevgili peygamberimize alçakça hakaret eden Papa 16. Benediktus’i Türkiye’ye geldiğinde uçağın kapısında karşıladığı için ve buna benzer birçok Müslümanlığa aykırı davranışlarda bulunduğu için Müslümanlığını şüpheli gördüğümüz Recep Tayyip Erdoğan için, cümlenin tamamını kullanıp, ”Din kardeşiyiz” diyemiyoruz.

Ve o yüzden sadece “Atma Recep” diyoruz..

Evet, Recep Tayyip Erdoğan, il il gezip MHP’ye her konuda iftira atıyor ve özellikle (AB)-(D)ullah Öcalan’ın idamı konusunda sürekli halkı kandırmaya çalışıyor…

Yozgat, Çorum, Niğde, Kayseri gibi MHP’nin güçlü olduğu illerde sürekli aynı iftiraları atan, MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile “Allah'tan korkmaz adam” sürekli aynı şeyleri tekrarlayarak, MHP’ye çamur bulaştırmaya çalışıyor…

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu iftirayı özellikle MHP’nin güçlü olduğu illerde atmaya çalışıyor ama Diyarbakır’da “APO’yu niye asmadınız?” diye soramıyor. Oraya gidip, AKP’nin yavrusu DTP’lilerin yani PKK’lıların ağzı ile “Türkiye’de Kürt Sorunu vardır” diyen Recep Tayyip Erdoğan, bu soruyu nasıl sorsun ki?

Miting meydanlarında, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde rezil oluşlarını, mağdur ve mazlum edebiyatı yaparak lehlerine çevirmeye çalışan AKP, bu sefer topluca ağlamak için Kayseri’de miting düzenlemişler ve orada da MHP’ye aynı iftirayı sürdürmüşler…

Recep Tayyip Erdoğan, takılan bozuk plak gibi yine şunları söylemiş:

“Terörist başının İmralı'daki ceza evini sen döşetmedin mi. Nasıl bitireceksin bu terörü. Bir defa bölücü terör örgütünün başını DSP, ANAP'a siz hediye ettiniz ve siz döşediniz.”

Allah’tan korkmaz, Türk milleti’nden utanmaz, Bush’un Eşbaşkanı, Barzani’nin kardeşi, Talabani’nin dostu, Öcalan’ın kavram yoldaşı Recep Tayyip Erdoğan, sende gerçekten utanma ve siyasi ahlak denen bir kavram yok mu?

Senin “Sayın Öcalan” olarak gördüğün, bize göre kahpe, alçak, ahlaksız, şerefsiz, kansız olan (AB)-(D)ullah Öcalan, Türkiye’ye 15 Şubat 1999’u, 16 Şubat 1999’a bağlayan gece, 56.Azınlık Hükümeti’nin Başbakanı Bülent Ecevit’in “Bu sabaha karşı saat 03.00'den itibaren bölücü terör örgütünün başı Türkiye'dedir.” Şeklindeki açıklaması ile getirilmiştir. BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu tarihte MHP nerdedir?

MHP’nin bu tarihte mecliste bir milletvekili dahi yoktur. MHP, Apo’nun İmralı’ya konma tarihi olan 16 Şubat 1999 (gece 03.00) tarihinden tam 60 gün sonra, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Türkiye’nin ikinci partisi olarak meclise 129 milletvekili ile girmiş ve 28 Mayıs 1999 tarihinde 57.hükümetin koalisyon ortağı olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan, iftirayı ve yalanı bir kenara bırakarak söyler misin, MHP bu tarihler göz önünde tutularak Apo’yu nasıl teslim alıp, İmralı’yı dayayıp, döşeyip ve oraya koyan oluyor? Bush’dan, Barzani’den, Talabani’den korkma, Allah’tan kork ve bu gerçeğin cevabını ver!

Aptallara ve cahillere bu oyunun ve bu iftiran söker ama aklı yerinde, şerefli ve haysiyetli hiçbir vatan evladına bunlar işlemez!

“Apo’yu asmadın” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından bir gün olsun “(AB)-(D)ullah Öcalan idam edilsin” diye bir cümle duyan var mı?

(AB)-(D)ullah Öcalan,16 Şubat 1999 günü gece (03.00’de) İmralı adasına kondu, Recep Tayyip Erdoğan ise 14 Şubat 2000 tarihinde Avustralya’da SBS Radyosu’nda yapmış olduğu konuşmada iki kere “Sayın Öcalan” hitabında bulunmuştur. Yani aradan,2 gün eksik tam 1 sene geçmiş ve bu süre içinde ”Sayın Öcalan” diye saygılı hitapta bulunmuş Recep Tayyip Erdoğan’ın “Apo’nun idamı” gibi bir derdi olabilir mi?

Bu ülkede “Apo idam edilsin” diyen şehit aileleri ve MHP dışında başka kimseler olmuş mudur? Bunun cevabını herkes kendi vicdanına ve aklına sormalıdır!

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’yi kurduğu günden itibaren, ilk yapmaya çalıştığı, Türkiye’de idamı kaldırmak için mücadele vermek olmuştur.

AKP içinde sadece o değil, tüm AKP’li yöneticiler her ortamda idam cezası kaldırılmalı şeklinde propaganda yapmışlardır.

Recep Tayyip Erdoğan, idamı kaldırabilmek için her yolu denemiş, her türlü propagandayı mubah görmüş ve bunun için 57.hükümet zamanı "Türkiye, artık AB'nin kenar mahallesi olmaktan kurtarılmalı. İdam cezası tamamen kalkmalı. Bunun için hükümete destek vermeye hazırız." Açıklamasını yapmıştır.

Ve bu açıklama yanında aynen 'MHP'nin hükümetten çekilmesi durumunda DSP-ANAP koalisyonunu destekleyeceklerini' ifadesinde bulunmuştur…

Bu haber,aşağıda vereceğim Hürriyet Gazetesi’nin internet adresinde,10.06.2002 tarihli “Erdoğan: İdam kalksın” başlıklı haberde mevcuttur.


http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/06/10/137553.asp


Apo konusunda, MHP’yi suçlayan Recep Tayyip Erdoğan, yine Hürriyet Gazetesi’nin arşivinde yeralan 11.06.2002 tarihli ve “Erdoğan'dan iki koşul” başlıklı haberde “Bizim söylediğimiz, sadece MHP'nin hükümetten çekilmesi halinde bir seçim hükümeti olarak, bir azınlık hükümeti olarak DSP ile ANAP bu işi sürdürecekse, biz kendilerine her türlü fedakârlığı yaparak destek veririz” şeklinde açıklama yapıyor ve ölüm cezasının kaldırılması konusunda, Adalet Bakanı'nın getireceği bir önergeye destek vereceklerini söyleyen Erdoğan, “Müebbet ağırlaştırılmış bir hapis cezasının, ölüm cezasının yerine konulmasını, bunun da eşit zamanlı olarak yapılmasını talep ediyoruz” cümlelerini kurarak, idamı kaldırmaya yeminli olduğunu gösteriyordu.

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/06/11/138079.asp

O dönemde Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’li yetkililerin, idamı kaldırmak için kamuoyuna yapmış olduğu binlerce açıklamaları vardır ama en ilginç olanı ise Recep Tayyip Erdoğan’ın idamın kaldırılması için, Cumhurbaşkanlığı sürecinde meşhur olan 367’yi kullanmasıdır.

“Ölüm cezasının kaldırılarak yerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının getirilmesi, cezalandırmadır. Ancak şu anda getirilenin yeterli olduğuna biz inanmıyoruz. AK Parti olarak 'Anayasal güvence' dedik. Birileri çıkıyor, o da MHP...'Efendim 3'te 2 çoğunluk var'. Diğer partiler de aynı şeyi söylüyor. Bu 3'te 2 çoğunluk kanunla geliyor, kanunla geldiği için bir başka kanunla değiştirilebilir. Fakat Anayasa değişikliği kararıyla gelirse, o zaman 367 gerekir. Biz 'işi zorlaştıralım' diye bunu istedik. Kamuoyu vicdanını rahatlatalım diye. Ama kamu vicdanının rahatlayabileceğine ben inanmıyorum. Sadece AB'nin yetkili ortaklarını rahatlatmış oluruz.”
http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/08/03/161163.asp

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sözleri ile aynen, “idamın kaldırılmasını Anayasa değişikliği ile iyice sağlamlaştıralım ki, kimse tekrar yerine getiremesin” diyor… İdamı kaldırmak için 367 şartını ortaya koyan Tayyip, şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde niçin “367 nereden çıktı?” diyebiliyor… İşte bunların gerçek yüzü budur…

İdamı kaldırmak için bu kadar mücadele veren Recep Tayyip Erdoğan, bu muradına 1 Ağustos 2002 tarihinde T.B.M.M’ de yapılan oylamada ermiştir. Mecliste o tarihte bulunan 7 parti idamın kaldırılması oylamasına katılmış, bunlarda başta AKP olmak üzere DSP, ANAP, DYP, YTP, SP idamın kaldırılmasına “EVET” oyu vermiş, bir tek MHP idamın kaldırılmasına tam kadro “HAYIR” demiştir.
Bu oylamadan sonra Recep Tayyip Erdoğan “Bu, çok büyük bir başarıdır. Ben, burada özellikle TBMM'yi takdir ediyorum, alkışlıyorum.” Derken, Türkiye sevdalısı ve her zaman şehitlerin yanında yer alan Dr. Devlet Bahçeli ise o oylamadan sonra “Bölücü örgütün yanında şuan 6 tane siyasi parti vardır” demiştir. Aradaki fark bu kadar derin ve anlamlıdır!

AKP’ yi kurduktan sonra “idam kalksın, idam kalksın” türküleri söylemiş Recep Tayyip Erdoğan bugün “APO’nun asılması” konusunda tek başına mücadele etmiş MHP’ye iftira atmaya devam ediyorsa, bunu Türk milletinin yüce vicdanına bırakıyoruz…

AKP’liler yalan söyleyebilir, AKP’liler iftira atabilir ama tarihi gerçekler asla yalan söylemez… Bu ülkede “Apo’nun idamı” konusunda suçlanamayacak tek parti MHP’dir.

Recep Tayyip Erdoğan, artık bu iftiraları bırak ve MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin “Tek başına iktidar olan sensin. Neden asmadın? Oğluna gemi alacak kadar paran var da onu asacak kadar ip mi alamıyorsun? Haydi şimdi as.'' çağrısını yerine getir… MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin Erzurum’da miting meydanına fırlattığı idam ipi de sana hediye olsun… Hadi “SAYIN ÖCALAN” dediğin adamı asacak kadar yiğit misin, delikanlı mısın görelim…

Miting meydanlarından “ATMA RECEP” çünkü biz Müslümanız! Ya siz?
Makaleyi Hemen Yorumla