ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP'DE DEMLENEN ÇAY ! / Yıldıray Çiçek 22541 okunma - 18.09.2006
Türkiye ve onun çelik çekirdeği olan Türk Milliyetçileri üzerinde,AKP iktidarı ile birlikte oynanan oyunların sayısı artmış ve her gün yeni bir oyunu, hayata geçirmektedirler.

Türkiye'nin milli birçok davası kaybedilme noktasına gelmiş ve milli kimliği,bu iktidar zamanında, çok büyük tahribata uğramıştır.

AKP,iktidara geldiği günden bu yana,'Türklüğü ve milli kimliği' ortadan kaldırmaya programlanmış, siyasi bir robot gibi davranmış ve bunu da açıkça kamuoyu gözü önünde teşhir etmiştir.

Bu yolda, gün gelmiş PKK'nın dilini kullanmış,gün gelmiş AB'nin dayatmalarına boyun eğmiş,gün gelmiş ABD'nin taleplerini yerine getirmişlerdir.

BOP eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin üst yönetiminde bulunan kişilerin, daha önceki siyasi yaşamlarında da, Türklüğe,Cumhuriyetin temel değerlerine ve milli kimliğe nasıl bir menfi anlayışta baktıkları,tüm Türkiye'nin bilgisi dahilindedir.

Türkiye Cumhuriyetini kuran irade olan Türk milliyetçiliğine, her şart ve zeminde karşı olduklarını vurgulayan bunlar,Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozacak, etnik milliyetçiliğe de, her zaman ışık yakıp,onları beslemişlerdir.

Bunların kavgası Türklükle,Türk milliyetçiliği ile olmuştur hep…

Türklük,Türk milliyetçiliği dendiği vakit,bunların kimyası hep bozulmuştur.

Türkiye'nin başına bela olan bu kadrolar,'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünü duydukları vakit,dünyanın en mutsuz insanında oluşan, duygu ve düşünceye bürünmektedirler.

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye'de alt-üst kimlik tartışmaları başlatıp,hemen devamında Türkiye'yi 'mozaik' ilan etmiş,bununla yetinmemiş, PKK'ya ait kavramları,elinde bulundurduğu iktidar gücü ile hayata geçirmeye çalışmıştır.

'Türkiyelilik ve Demokratik Cumhuriyet' gibi terörist başı Abdullah Öcalan'ın ürettiği kavramları,onlardan daha ateşli bir şekilde savunan Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye'de 'Kürt Sorunu' olduğunu iddia ederekte,PKK'nın tezleri ile örtüşen düşüncesini yansıtmıştır.

Bugüne kadar 'Ben Türk'üm' dediğine şahit olmadığımız, BOP eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Gürcistan ziyaretinde de "Biz aslen Gürcüyüz, Rize'ye buradan göç etmişiz, eşim de Arap" diyerek,bir nevi 'Türk'üm' diyememesinin sebebini de açıklamıştı.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Türkiye Türklerindir.'sözünü,daha Refah Partisi'nde iken bile yerden yere vuran ve bu sözü savunanlara hakaretler eden, BOP eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,AKP'yi kurup,iktidara geldiği günden bu yana da,kendi inancı olan Türkiye'nin Türklere ait olmadığını ispat etmeye çalışan, politikalara yön vermiştir.

Bu kısaca tarif etmeye kalktığımız, Recep Tayyip Erdoğan portresi,bugüne kadar sergilediği bu politikalar yüzünden, büyük tepkilerle karşılaşmakta ve gittiği her yerde, milli bir içerik taşıyan eylemlerle karşılanmaktadır.

AKP,deşifre olmuş,çözülmeye başlamış,kimliksiz düşüncesi, gerçek itibarını görmeye başlamıştır.

AKP kadroları, bunun farkında olduğu için,şimdi milli sembolleri,milli değerleri,Türk milliyetçiliğini, istismar etmek için,bu değerlere musallat olmuştur.

Bu istismar oyununun ilk ayağını, Söğüt'te oynayan BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,şimdi de 'Türk Dünyası Kurultayı'nda ikinci perdeyi oynayacaktır.

Sen sabahtan akşama kadar,Türklüğü aşağıla,Türklüğe saldır,Türklüğü savunanlara savaş ilan et,sonra kalk, sözde'Türk Dünyası Kurultayı'na Çay'danlık olmaya çalış…Ne kadar ilginç,ne kadar tuhaf bir durum değil mi?

AKP'nin istismar oyunu oynaması için, bu fırsatı veren kişi de,MHP'den istifa edip,DYP'ye katılan,daha sonra orada da tutunamayan,şimdi AKP ile flörtte olan TÜDEV Başkanı Abdülhaluk Mehmet Çay isimli kişidir.

Abdülhaluk Çay, MHP'de Devlet Bakanı iken ''Türkiye'de Kürtçe televizyon istemek ihanetten başka bir şey değildir'' derken,DYP'ye geçtiği vakit, Kürtçe eğitim ve televizyon yayınlarının serbest bırakılması ve idam cezasının kaldırılması için,'evet' oyu kullanmıştır.Yani 'Gökkuşağı Koalisyonu' olarak tabir edilen,partiler içinde AKP'lilerle aynı hedefte,ta o zamanlardan buluşmaya başlamıştı.BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,nasıl milliyetçi(!) ise,bu muhteremde o derecede milliyetçidir.

AKP'nin milli sembol ve Türk milliyetçiliğini istismar ederek,göz boyamaya ihtiyaç hissettiği şu günlerde,siyasi ikbal ve menfaat düşünmeyen hangi kişi,AKP'ye 'Türk Dünyası Kurultayı' gibi bir anlamı, tiyatro sahnesi olarak hazırlar?

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,sözde Türk Dünyası Kurultayı'na katıldığında,Türklüğe olan alerjisini mi anlatacak,Türk Dünyası'nın bir parçası olan Kerkük ve Musul'da, Türkmenleri Barzani ve Talabani'ye nasıl pazarladığını, sattığını ve İncirlik'ten kendi onayları ile kalkan, ABD uçaklarının Türkmenlerin üzerine nasıl bomba yağdırdığını mı anlatacak yada yavru vatan Kıbrıs'ta verdiği tavizleri,Kıbrıs Türklüğü için ömrünü vermiş,Rauf Denktaş'a iktidara gelir-gelmez yapmış oldukları psikolojik işkenceleri mi tarif edecek?

ABD ve AB karşında, Türkiye'yi nasıl köle ettiğini mi izah edecek?

Türk Dünyasının ruhuna,özüne yabancı olan, gittiği Türk illerinde hediye toplamaktan başka bir düşüncesi olmayan birinin himayesine verilen bu kurultay,Türk Dünyasına ihanettir.

"Türkeş'in açtığı çığırı devam ettireceğiz." diyen Abdülhaluk Çay,sen söyle,Recep Tayyip Erdoğan,Türklük adına neyi konuşmaya yüzü vardır?

Ve sen hayatları Türklüğün değerlerine,sembollerine düşmanlıkla geçmiş kişileri,nasıl Alparslan Türkeş gibi yüce bir ismini kullanarak,cilalamaya çalışırsın?

Gerçi sana göre ne var,sen AKP'nin sana Türklük istismarında yardımcı olduğun için tahsis ettiği dolarları sayıyorsundur şimdi?Say,Çay efendi,say!

AKP'de demlenmek, bu olsa gerek 'Çay' efendi?

MHP'de demlenme fırsatı bulamayıp,değişik ve ucube görülecek arayışlara giren Çay'ın bu son himaye girişimi kendisinin son intiharı olmuştur.

Abdülhaluk Çay,sözde 'Türk Dünyası Kurultayı'na katılacak,BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a birde 'Bozkurt' heykeli hediye edecekmiş,AKP'de demlenen Çay,dikkat et,Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bozkurt' işareti yapana dayak atan korumaları,seni de orada dövmeye kalkmasın?Çünkü,Bozkurt işareti yapana kesinlikle dayanamayanlar,Bozkurt heykeli görünce neler yapmazlar ki?

Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in önderliğinde kurulan TÜDEV'in, kurucuları arasında yer alanlar, acaba Türk Milliyetçiliği ve Türklük düşmanı oldukları ispatlanmış kişilere, bu vakıf üstünden prim sağlama çabalarını nasıl değerlendiriyorlar?Umarım onlarında,bu istismar oyunu için söyleyecek sözleri vardır?

"Türkeş'in açtığı çığırı devam ettireceğiz" sözü ile AKP'nin oyununda figüran olan Abdülhaluk Efendi'ye,en güzel cevabı Başbuğumuzun damadı ve TÜDEV kurucu üyesi olan sayın Hamit Homriş vermiştir.

Hamit Homriş "Türk Kurultayı'nın Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin himayesinde yapılacağını üzülerek öğrendim.Başbuğumun emaneti olan TÜDEV'i 'Türk'üm' demeye bile çekinen AKP'nin himayesine sokmanızı ayıplıyorum.Bu Türk Milliyetçilerine yapılacak olan en büyük hakarettir.Her Türk Kurultayı'nda yapıla gelmiş olan örste çekiç dövme merasiminin,bu Kurultay'da da yapılması halinde,örse vurulacak her çekiç darbesi, Türk Milliyetçileri'nin yüreklerine vurup kanatacak ve merhum Başbuğumun mübarek ruhuna da azap verecektir.Tarih önünde bu vebali taşımamak için,10.Türk Kurultayı'na katılmıyorum ve yaptığınız bu yanlış davranıştan dolayı,sizi Türk Milliyetçilerinin vicdanına havale ediyorum." demiştir.

Yine bir TÜDEV kurucusu olan,Başbuğumuzun kızı sayın Umay Günay Türkeş'in ve oğlu sayın Tuğrul Türkeş'in de bu konu ile bir açıklama yapması bir mecburiyet halini almıştır.

Ben şahsen çok merak ediyorum,Başbuğ Türkeş'in ismi kullanılarak,Türklüğe karşı yaptıkları ortada olan, AKP'nin 'istismar' ihtiyacına besin kaynağı olsun diye,BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesine sokulan 'Türk Dünyası Kurultayı' için ne düşünüyorlar?

AKP,dört yıldır iktidardır ve bu dört yıl içinde böyle bir kurultayı himayeleri altına almayı,ne hikmetse hiç düşünmemişler ama milliyetçi-muhafazakar tepkiyi örtbas etmek için,seçim yılına girildiği şu günlerde akıl etmişlerdir.

Milli ve manevi değerlere verdikleri zarar yüzünden 'milliyetçi-muhafazakar' kesimin sade tepkisinden öte nefretini kazanan Recep Tayyip Erdoğan,aklı sıra uyanıklık yapmaya çalışmaktadır.

Fakat,BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu uyanıklık oyununun farkında olan sadece Türk Milliyetçileri değil,kamuoyunda değişik görüşteki birçok kişi ve kurum vardır.

Türk Dünyası,Türklük,Türk Milliyetçiliği gibi değerlerle ilgili hiçbir kaygısı olmayan ve hatta bunların karşısında yer alan AKP'nin, bu kurultayı Abdülhaluk Çay taşeronluğunda yapması,kimseyi kandıramadığı bir kurnazlık oyunudur.

Bu istismar oyununa,hiçbir Türk Milliyetçisi alet olmayacaktır.Gerçek Türk Milliyetçisi,aklı başında ve şuurludur.O yüzden kendine düşman bir anlayışın, tuzaklarına düşmeyecektir.

Hiçbir Türk Milliyetçisi,bu sözde kurultaya katılarak,BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konu mankeni olmayacaktır.

Bugüne kadar gerçekleşen kurultaylarda, siyasi şov yapılmamış,hepsine Bozkurt ruhu hakim olmuştu.

Söğüt'te siyasi şov yapan ve Ertuğrul Gazi atamızın huzurunu panayıra çeviren AKP,aynısını Antalya'da düzenlenecek bu sözde Türk Kurultayı'nda yapacaktır.

Ruhu Washington'da,Brüksel'de olanların Türk ruhunu anlamaları mümkün değildir.

MHP Lideri'nin 'İnanç Hortumcusu' olarak tarif ettiği BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,şimdi de Dolara ayarlı taşeronlar aracılığı ile Antalya'da inançları ve değerleri hortumlayacaktır.

Ne günlere kaldık Yarabbi,Recep Tayyip Erdoğan 'Türk Kurultayı' himaye ediyor, örste çekiç dövecek ve ona Bozkurt hediye edilecekmiş!Sen aklımı koru Allahım…

Abdülhaluk Çay,"Başbakanın kullandığı kavramları daha önce ben kullanmıştım,bu kavramlar bana aittir." diyen teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı da, bu sözde kurultaya davet ettin mi?

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın,BOP'da çalışma ve düşünce arkadaşları olan Barzani ve Talabani'yi davet etmezsen, bir şeyler eksik kalır.

Hele BOP patronu Bush'u,davet etmezsen bu sözde kurultayın hiçbir tadı olmaz.

AKP'de demlenen Çay olmak kolay değil,bunlara katlanacaksın.

Bugün,bize ayrılan köşemizi oldukça geniş kullandık,bu sözde kurultayın ortaya çıkardığı fotoğrafı önümüzdeki günlerde yine değerlendireceğiz.

Siz Türklüğünüze sahip çıkmaya devam edin,Türklüğünüzü koruyun,ortada 'İnanç Hortumcuları' dolaşıyor.

Size son hava şartları hakkında bilgi veriyoruz,bu hortum,bugünlerde Antalya'da olacak,herkes önlemini alsın…
Makaleyi Hemen Yorumla